Šilutės rajono politikų ryžtas pertvarkyti mokyklas išgaravo

Ketvirtadienį, vasario 18 d., į posėdį susirinkusi Šilutės rajono savivaldybės taryba nusprendė nesvarstyti sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkos. Atidėjo. Apsispręs gal iki kovo, gal iki balandžio. Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad bus sudaryta darbo grupė…

Įvyko du piketai

Tarybos posėdžio išvakarėse prie Šilutės kultūros ir pramogų centro piketavo Šilutės miesto ir Traksėdžių mokyklų pedagogai. Palyginus tą vaizdą su išvystu Tarybos posėdžio dieną, darėsi nejauku. Šįkart į posėdį einančius rajono Tarybos narius šūksniais, dainomis ir riksmais lydėjo ir mokiniai, jų būryje su plakatais, ko gero,  buvo net  pradinukų…

Gerai, kad bent kūdikis vežimėlyje į piketuotojų chorą neįsitraukė.

Užrašai skelbė, kad susirinkę žmonės iš Gardamo, Pašyšių, Traksėdžių pagrindinių mokyklų bendruomenių. Pasikalbėti stabtelėjo Tarybos nariai Zigmantas Jaunius, Arvydas Jakas.

Žurnalistai fotografavo – piketai Šilutėje ne kasdien būna. Kai kas fotografuodamas prašė vaikų užsidengti veidus, kai kas svarstė, kad piketas – viešas renginys, tad būtina visuomenę informuoti, kaip vyko, kas dalyvavo. Iš gausybės plakatų buvo lengva spėti, kad sukilta prieš Savivaldybės užmojį Traksėdžių, Pašyšių ir Gardamo pagrindines mokyklas pertvarkyti į pradines, o vyresnių klasių mokinius vežioti mokytis į stambesnes  mokyklas. Tam priešinasi visos bendruomenės.

Apsikeitė nuomonėmis

Meras V. Laurinaitis, pristatydamas Tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkymo pasiūlė nesvarstyti. Tarybos narys Z. Jaunius paklausė, kodėl šis svarstymas atidedamas. Meras aiškino, kad kilo diskusijų, gauta daug pasiūlymų, yra įvairių nuomonių, ką  ir kaip daryti, tad viską reikia išanalizuoti, verta dar  padiskutuoti.

Tarybos frakcijos gali siūlyti atstovus į darbo grupę, kuri bus sudaryta, gal ši darbo grupė pasiūlys pertvarkyti kitas mokyklas, ne tas, kurios buvo numatytos, gal mokytojai sutiks dirbti už atlyginimą, skaičiuojamą pagal mažiausią koeficientą, gal bus susitarta kitaip tvarkyti mokinio krepšelio lėšas.

„Bendruomenės gerovė negali paminti kitos bendruomenės gerovės“, – sakė Tarybos narys Jonas Jatautas, pasigedęs pamatinio principo, pagal kurį būtų pertvarkomos mokyklos, nes žmonės yra mūsų, visų nuomonė svarbi, o tai, kaip bandyta tvarkytis, nesiderina su demokratija. Anot politiko, tik antroje vietoje būtų kompetencija, o paskutinėje – finansai.

Į tai meras atsakė, kad Šilutės pirmoji gimnazija yra nepatenkinta, kad negauna dalies priklausančio mokinio krepšelio lėšų, kurios perskirstotmos toms mokykloms, kurios savarankiškai neišgyvena.

Tarybos narys Steponas Kazlauskas teigė esąs už pragmatiškus sprendimus, o ne už pataikavimą vienai ar kitai bendruomenei.

Z. Jaunius priminė, kad pritrūko diskusijų bandant sujungti dvi medicinos įstaigas, per mažai diskutuojama ir pertvarkant mokyklas, nors laiko tam buvo nuo pat praėjusio rudens.

Seimo narys pritarė

Seimo narys Artūras Skardžius, telefonu informuotas apie atidėtą mokyklų pertvarką, tai pavadino teisingu politikų žingsniu. A. Skardžius dėl mokyklų likimo telefonu kalbėjosi ir su Vyriausybės atstove Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, prašė vertinti sprendimo projektą, kuris parengtas galimai nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos tvarkos.

Stasė SKUTULIENĖ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite