Šilutės rajono politikų ryžtas pertvarkyti mokyklas išgaravo

Ketvirtadienį, vasario 18 d., į posėdį susirinkusi Šilutės rajono savivaldybės taryba nusprendė nesvarstyti sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkos. Atidėjo. Apsispręs gal iki kovo, gal iki balandžio. Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad bus sudaryta darbo grupė…

Įvyko du piketai

Tarybos posėdžio išvakarėse prie Šilutės kultūros ir pramogų centro piketavo Šilutės miesto ir Traksėdžių mokyklų pedagogai. Palyginus tą vaizdą su išvystu Tarybos posėdžio dieną, darėsi nejauku. Šįkart į posėdį einančius rajono Tarybos narius šūksniais, dainomis ir riksmais lydėjo ir mokiniai, jų būryje su plakatais, ko gero,  buvo net  pradinukų…

Gerai, kad bent kūdikis vežimėlyje į piketuotojų chorą neįsitraukė.

Užrašai skelbė, kad susirinkę žmonės iš Gardamo, Pašyšių, Traksėdžių pagrindinių mokyklų bendruomenių. Pasikalbėti stabtelėjo Tarybos nariai Zigmantas Jaunius, Arvydas Jakas.

Žurnalistai fotografavo – piketai Šilutėje ne kasdien būna. Kai kas fotografuodamas prašė vaikų užsidengti veidus, kai kas svarstė, kad piketas – viešas renginys, tad būtina visuomenę informuoti, kaip vyko, kas dalyvavo. Iš gausybės plakatų buvo lengva spėti, kad sukilta prieš Savivaldybės užmojį Traksėdžių, Pašyšių ir Gardamo pagrindines mokyklas pertvarkyti į pradines, o vyresnių klasių mokinius vežioti mokytis į stambesnes  mokyklas. Tam priešinasi visos bendruomenės.

Apsikeitė nuomonėmis

Meras V. Laurinaitis, pristatydamas Tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkymo pasiūlė nesvarstyti. Tarybos narys Z. Jaunius paklausė, kodėl šis svarstymas atidedamas. Meras aiškino, kad kilo diskusijų, gauta daug pasiūlymų, yra įvairių nuomonių, ką  ir kaip daryti, tad viską reikia išanalizuoti, verta dar  padiskutuoti.

Tarybos frakcijos gali siūlyti atstovus į darbo grupę, kuri bus sudaryta, gal ši darbo grupė pasiūlys pertvarkyti kitas mokyklas, ne tas, kurios buvo numatytos, gal mokytojai sutiks dirbti už atlyginimą, skaičiuojamą pagal mažiausią koeficientą, gal bus susitarta kitaip tvarkyti mokinio krepšelio lėšas.

„Bendruomenės gerovė negali paminti kitos bendruomenės gerovės“, – sakė Tarybos narys Jonas Jatautas, pasigedęs pamatinio principo, pagal kurį būtų pertvarkomos mokyklos, nes žmonės yra mūsų, visų nuomonė svarbi, o tai, kaip bandyta tvarkytis, nesiderina su demokratija. Anot politiko, tik antroje vietoje būtų kompetencija, o paskutinėje – finansai.

Į tai meras atsakė, kad Šilutės pirmoji gimnazija yra nepatenkinta, kad negauna dalies priklausančio mokinio krepšelio lėšų, kurios perskirstotmos toms mokykloms, kurios savarankiškai neišgyvena.

Tarybos narys Steponas Kazlauskas teigė esąs už pragmatiškus sprendimus, o ne už pataikavimą vienai ar kitai bendruomenei.

Z. Jaunius priminė, kad pritrūko diskusijų bandant sujungti dvi medicinos įstaigas, per mažai diskutuojama ir pertvarkant mokyklas, nors laiko tam buvo nuo pat praėjusio rudens.

Seimo narys pritarė

Seimo narys Artūras Skardžius, telefonu informuotas apie atidėtą mokyklų pertvarką, tai pavadino teisingu politikų žingsniu. A. Skardžius dėl mokyklų likimo telefonu kalbėjosi ir su Vyriausybės atstove Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, prašė vertinti sprendimo projektą, kuris parengtas galimai nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos tvarkos.

Stasė SKUTULIENĖ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite