Šilutės rajono politikų ryžtas pertvarkyti mokyklas išgaravo

Ketvirtadienį, vasario 18 d., į posėdį susirinkusi Šilutės rajono savivaldybės taryba nusprendė nesvarstyti sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkos. Atidėjo. Apsispręs gal iki kovo, gal iki balandžio. Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad bus sudaryta darbo grupė…

Įvyko du piketai

Tarybos posėdžio išvakarėse prie Šilutės kultūros ir pramogų centro piketavo Šilutės miesto ir Traksėdžių mokyklų pedagogai. Palyginus tą vaizdą su išvystu Tarybos posėdžio dieną, darėsi nejauku. Šįkart į posėdį einančius rajono Tarybos narius šūksniais, dainomis ir riksmais lydėjo ir mokiniai, jų būryje su plakatais, ko gero,  buvo net  pradinukų…

Gerai, kad bent kūdikis vežimėlyje į piketuotojų chorą neįsitraukė.

Užrašai skelbė, kad susirinkę žmonės iš Gardamo, Pašyšių, Traksėdžių pagrindinių mokyklų bendruomenių. Pasikalbėti stabtelėjo Tarybos nariai Zigmantas Jaunius, Arvydas Jakas.

Žurnalistai fotografavo – piketai Šilutėje ne kasdien būna. Kai kas fotografuodamas prašė vaikų užsidengti veidus, kai kas svarstė, kad piketas – viešas renginys, tad būtina visuomenę informuoti, kaip vyko, kas dalyvavo. Iš gausybės plakatų buvo lengva spėti, kad sukilta prieš Savivaldybės užmojį Traksėdžių, Pašyšių ir Gardamo pagrindines mokyklas pertvarkyti į pradines, o vyresnių klasių mokinius vežioti mokytis į stambesnes  mokyklas. Tam priešinasi visos bendruomenės.

Apsikeitė nuomonėmis

Meras V. Laurinaitis, pristatydamas Tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkymo pasiūlė nesvarstyti. Tarybos narys Z. Jaunius paklausė, kodėl šis svarstymas atidedamas. Meras aiškino, kad kilo diskusijų, gauta daug pasiūlymų, yra įvairių nuomonių, ką  ir kaip daryti, tad viską reikia išanalizuoti, verta dar  padiskutuoti.

Tarybos frakcijos gali siūlyti atstovus į darbo grupę, kuri bus sudaryta, gal ši darbo grupė pasiūlys pertvarkyti kitas mokyklas, ne tas, kurios buvo numatytos, gal mokytojai sutiks dirbti už atlyginimą, skaičiuojamą pagal mažiausią koeficientą, gal bus susitarta kitaip tvarkyti mokinio krepšelio lėšas.

„Bendruomenės gerovė negali paminti kitos bendruomenės gerovės“, – sakė Tarybos narys Jonas Jatautas, pasigedęs pamatinio principo, pagal kurį būtų pertvarkomos mokyklos, nes žmonės yra mūsų, visų nuomonė svarbi, o tai, kaip bandyta tvarkytis, nesiderina su demokratija. Anot politiko, tik antroje vietoje būtų kompetencija, o paskutinėje – finansai.

Į tai meras atsakė, kad Šilutės pirmoji gimnazija yra nepatenkinta, kad negauna dalies priklausančio mokinio krepšelio lėšų, kurios perskirstotmos toms mokykloms, kurios savarankiškai neišgyvena.

Tarybos narys Steponas Kazlauskas teigė esąs už pragmatiškus sprendimus, o ne už pataikavimą vienai ar kitai bendruomenei.

Z. Jaunius priminė, kad pritrūko diskusijų bandant sujungti dvi medicinos įstaigas, per mažai diskutuojama ir pertvarkant mokyklas, nors laiko tam buvo nuo pat praėjusio rudens.

Seimo narys pritarė

Seimo narys Artūras Skardžius, telefonu informuotas apie atidėtą mokyklų pertvarką, tai pavadino teisingu politikų žingsniu. A. Skardžius dėl mokyklų likimo telefonu kalbėjosi ir su Vyriausybės atstove Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, prašė vertinti sprendimo projektą, kuris parengtas galimai nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos tvarkos.

Stasė SKUTULIENĖ 

Hits: 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite