Šilutės rajono politikų ryžtas pertvarkyti mokyklas išgaravo

Ketvirtadienį, vasario 18 d., į posėdį susirinkusi Šilutės rajono savivaldybės taryba nusprendė nesvarstyti sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkos. Atidėjo. Apsispręs gal iki kovo, gal iki balandžio. Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad bus sudaryta darbo grupė…

Įvyko du piketai

Tarybos posėdžio išvakarėse prie Šilutės kultūros ir pramogų centro piketavo Šilutės miesto ir Traksėdžių mokyklų pedagogai. Palyginus tą vaizdą su išvystu Tarybos posėdžio dieną, darėsi nejauku. Šįkart į posėdį einančius rajono Tarybos narius šūksniais, dainomis ir riksmais lydėjo ir mokiniai, jų būryje su plakatais, ko gero,  buvo net  pradinukų…

Gerai, kad bent kūdikis vežimėlyje į piketuotojų chorą neįsitraukė.

Užrašai skelbė, kad susirinkę žmonės iš Gardamo, Pašyšių, Traksėdžių pagrindinių mokyklų bendruomenių. Pasikalbėti stabtelėjo Tarybos nariai Zigmantas Jaunius, Arvydas Jakas.

Žurnalistai fotografavo – piketai Šilutėje ne kasdien būna. Kai kas fotografuodamas prašė vaikų užsidengti veidus, kai kas svarstė, kad piketas – viešas renginys, tad būtina visuomenę informuoti, kaip vyko, kas dalyvavo. Iš gausybės plakatų buvo lengva spėti, kad sukilta prieš Savivaldybės užmojį Traksėdžių, Pašyšių ir Gardamo pagrindines mokyklas pertvarkyti į pradines, o vyresnių klasių mokinius vežioti mokytis į stambesnes  mokyklas. Tam priešinasi visos bendruomenės.

Apsikeitė nuomonėmis

Meras V. Laurinaitis, pristatydamas Tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendimo projekto dėl mokyklų pertvarkymo pasiūlė nesvarstyti. Tarybos narys Z. Jaunius paklausė, kodėl šis svarstymas atidedamas. Meras aiškino, kad kilo diskusijų, gauta daug pasiūlymų, yra įvairių nuomonių, ką  ir kaip daryti, tad viską reikia išanalizuoti, verta dar  padiskutuoti.

Tarybos frakcijos gali siūlyti atstovus į darbo grupę, kuri bus sudaryta, gal ši darbo grupė pasiūlys pertvarkyti kitas mokyklas, ne tas, kurios buvo numatytos, gal mokytojai sutiks dirbti už atlyginimą, skaičiuojamą pagal mažiausią koeficientą, gal bus susitarta kitaip tvarkyti mokinio krepšelio lėšas.

„Bendruomenės gerovė negali paminti kitos bendruomenės gerovės“, – sakė Tarybos narys Jonas Jatautas, pasigedęs pamatinio principo, pagal kurį būtų pertvarkomos mokyklos, nes žmonės yra mūsų, visų nuomonė svarbi, o tai, kaip bandyta tvarkytis, nesiderina su demokratija. Anot politiko, tik antroje vietoje būtų kompetencija, o paskutinėje – finansai.

Į tai meras atsakė, kad Šilutės pirmoji gimnazija yra nepatenkinta, kad negauna dalies priklausančio mokinio krepšelio lėšų, kurios perskirstotmos toms mokykloms, kurios savarankiškai neišgyvena.

Tarybos narys Steponas Kazlauskas teigė esąs už pragmatiškus sprendimus, o ne už pataikavimą vienai ar kitai bendruomenei.

Z. Jaunius priminė, kad pritrūko diskusijų bandant sujungti dvi medicinos įstaigas, per mažai diskutuojama ir pertvarkant mokyklas, nors laiko tam buvo nuo pat praėjusio rudens.

Seimo narys pritarė

Seimo narys Artūras Skardžius, telefonu informuotas apie atidėtą mokyklų pertvarką, tai pavadino teisingu politikų žingsniu. A. Skardžius dėl mokyklų likimo telefonu kalbėjosi ir su Vyriausybės atstove Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, prašė vertinti sprendimo projektą, kuris parengtas galimai nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos tvarkos.

Stasė SKUTULIENĖ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite