Šilutės r. savivaldybė tiesia pagalbos ranką užpultos Ukrainos žmonėms

Šilutės rajono savivaldybė vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, paskelbė tokią informaciją: „Šiandien ukrainiečių tautai ypač reikalinga mūsų visų pagalba ir palaikymas. Šilutės rajono savivaldybė yra pasiruošusi priimti apie 200 nukentėjusių nuo karo ukrainiečių. Apie tai jau informavome savo partnerius Skadovske ir Tarutine, taip pat informavome Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministerijas. Mūsų partneriai žino, jog esant poreikiui galime siųsti Šilutės autobusus į Lenkiją, kad palengvintume jų atvykimą.

Kviečiame visus savivaldybės gyventojus, įmones, organizacijas padėti Ukrainai ir paaukoti tautai, kenčiančiai nuo karo. Paramos lėšos bus skirtos mūsų savivaldybės partneriams. Tai galite padaryti paaukodami į Šilutės rajono savivaldybės administracijos sąskaitą: Nr. LT804010043500030154, AB Luminor bankas.“

Pasiūlė Tarybos nariai

Vasario 24 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis informavo, kad Tarybos nariai pasiūlė į paramos ukrainiečiams fondą pervesti vieno mėnesio lėšas, kurias Savivaldybė skiria vietos politikams su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Tarybos narys gali gauti ne daugiau kaip minimalios mėnesio algos dydžio mėnesio išmoką kelionių, kanceliarinių prekių įsigijimo ir kitoms nustatytoms reikmėms.

Vietų ukrainiečiams suras

V. Pozingio pasiteiravome, kur planuojama apgyvendinti iš Ukrainos atvykusius žmones.

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus
Pozingis.

„Vietų turime. Rusnėje yra tuščias buvusios specialiosios mokyklos pastatas. Savo patalpų Rusnėje pasiūlė ir verslininkas, Savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. Galime ukrainiečius apgyvendinti Grabupiuose vaikų darželio pastate, Degučių mokyklos patalpose. Yra neužimtų patalpų ir kitur“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Dar paaiškino, kad Savivaldybė tokią paramą pirmiausia siūlo mūsų partneriams Ukrainoje, Skadovske ir Tarutine gyvenantiems žmonėms. Mat su tomis savivaldybėmis Šilutės rajoną sieja bendradarbiavimas.  Anot V. Pozingio, galbūt iš karo siaubiamos Ukrainos žmonės savo transportu pasieks Lietuvą. Galbūt jie pirmiausia glausis Vilniuje, gal kitur, o iš ten jau pasieks ir kitas savivaldybes, ir Šilutės kraštą.

„Esame pasirengę padėti, apgyvendinti,  galėsime pasirūpinti parvežimu į rajoną. Tikimės, kad valstybė skirs ir būtinų lėšų. Juk žmogui reikia ne tik stogo virš galvos, ne tik būtinų daiktų, bet ir maisto. Neabejoju, kad ukrainiečiai mūsų krašte greitai ras darbo. Žinoma, gal ne tą pačią dieną… Dėl jų vaikų sunku ką sakyti, anksti kalbėti. Tačiau ateityje tektų pasirūpinti ir jų ugdymu, mokymu“, – sakė V. Pozingis, jaučiantis rajono politikų, gyventojų susitelkimą, verslininkų norą padėti.

Stasė Skutulienė  

Premjerė Ingrida Šimonytė apie ukrainiečių atvykimą į Lietuvą

Vyriausybės siūlymu

Premjerė Ingrida Šimonytė.

Vilnius, vasario 25 d. (ELTA). Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad esant poreikiui, karo pabėgėliams iš Ukrainos gali būti organizuojamas transportas. Tiesa, šiuo metu visi informavę apie siekį atvykti į Lietuvą, pasak jos, turi galimybių atvykti patys.

„Gali būti tokių situacijų, kai ir patys apsiimsime tai organizuoti, nors kol kas žmonės, kurie yra pranešę apie tai, kad jie norėtų atvykti į Lietuvą, jie vyksta patys savo transportu. Jeigu būtų didesni srautai, tuomet jau būtų kitaip“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė neatmeta, kad Europos Sąjungos (ES) valstybėms reiks tartis dėl ukrainiečių migrantų srautų pasidalinimo.

Pasak jos, politinio prieglobsčio prašantiems ir jį gavusiems asmenims Lietuvoje jau yra numatytos procedūros ir parama. Vis tik, I. Šimonytė pažymi, kad bent jau Baltarusijos piliečių, prašiusių prieglobsčio, atveju, tarptautiniuose dokumentuose numatytos procedūros ne visiškai atitiko šių žmonių situaciją.

„Jeigu jie čia ir gyventų, tai turbūt didelė dalis jų dirbtų. Ir yra tam tikrų procedūrinių dalykų, kuriuos išsprendus, tiesą sakant, tie finansiniai poreikiai trumpuoju laikotarpiu yra gana maži“, – mano I. Šimonytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite