Šilutės r. savivaldybė tiesia pagalbos ranką užpultos Ukrainos žmonėms

Šilutės rajono savivaldybė vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, paskelbė tokią informaciją: „Šiandien ukrainiečių tautai ypač reikalinga mūsų visų pagalba ir palaikymas. Šilutės rajono savivaldybė yra pasiruošusi priimti apie 200 nukentėjusių nuo karo ukrainiečių. Apie tai jau informavome savo partnerius Skadovske ir Tarutine, taip pat informavome Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministerijas. Mūsų partneriai žino, jog esant poreikiui galime siųsti Šilutės autobusus į Lenkiją, kad palengvintume jų atvykimą.

Kviečiame visus savivaldybės gyventojus, įmones, organizacijas padėti Ukrainai ir paaukoti tautai, kenčiančiai nuo karo. Paramos lėšos bus skirtos mūsų savivaldybės partneriams. Tai galite padaryti paaukodami į Šilutės rajono savivaldybės administracijos sąskaitą: Nr. LT804010043500030154, AB Luminor bankas.“

Pasiūlė Tarybos nariai

Vasario 24 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis informavo, kad Tarybos nariai pasiūlė į paramos ukrainiečiams fondą pervesti vieno mėnesio lėšas, kurias Savivaldybė skiria vietos politikams su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Tarybos narys gali gauti ne daugiau kaip minimalios mėnesio algos dydžio mėnesio išmoką kelionių, kanceliarinių prekių įsigijimo ir kitoms nustatytoms reikmėms.

Vietų ukrainiečiams suras

V. Pozingio pasiteiravome, kur planuojama apgyvendinti iš Ukrainos atvykusius žmones.

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus
Pozingis.

„Vietų turime. Rusnėje yra tuščias buvusios specialiosios mokyklos pastatas. Savo patalpų Rusnėje pasiūlė ir verslininkas, Savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. Galime ukrainiečius apgyvendinti Grabupiuose vaikų darželio pastate, Degučių mokyklos patalpose. Yra neužimtų patalpų ir kitur“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Dar paaiškino, kad Savivaldybė tokią paramą pirmiausia siūlo mūsų partneriams Ukrainoje, Skadovske ir Tarutine gyvenantiems žmonėms. Mat su tomis savivaldybėmis Šilutės rajoną sieja bendradarbiavimas.  Anot V. Pozingio, galbūt iš karo siaubiamos Ukrainos žmonės savo transportu pasieks Lietuvą. Galbūt jie pirmiausia glausis Vilniuje, gal kitur, o iš ten jau pasieks ir kitas savivaldybes, ir Šilutės kraštą.

„Esame pasirengę padėti, apgyvendinti,  galėsime pasirūpinti parvežimu į rajoną. Tikimės, kad valstybė skirs ir būtinų lėšų. Juk žmogui reikia ne tik stogo virš galvos, ne tik būtinų daiktų, bet ir maisto. Neabejoju, kad ukrainiečiai mūsų krašte greitai ras darbo. Žinoma, gal ne tą pačią dieną… Dėl jų vaikų sunku ką sakyti, anksti kalbėti. Tačiau ateityje tektų pasirūpinti ir jų ugdymu, mokymu“, – sakė V. Pozingis, jaučiantis rajono politikų, gyventojų susitelkimą, verslininkų norą padėti.

Stasė Skutulienė  

Premjerė Ingrida Šimonytė apie ukrainiečių atvykimą į Lietuvą

Vyriausybės siūlymu

Premjerė Ingrida Šimonytė.

Vilnius, vasario 25 d. (ELTA). Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad esant poreikiui, karo pabėgėliams iš Ukrainos gali būti organizuojamas transportas. Tiesa, šiuo metu visi informavę apie siekį atvykti į Lietuvą, pasak jos, turi galimybių atvykti patys.

„Gali būti tokių situacijų, kai ir patys apsiimsime tai organizuoti, nors kol kas žmonės, kurie yra pranešę apie tai, kad jie norėtų atvykti į Lietuvą, jie vyksta patys savo transportu. Jeigu būtų didesni srautai, tuomet jau būtų kitaip“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė neatmeta, kad Europos Sąjungos (ES) valstybėms reiks tartis dėl ukrainiečių migrantų srautų pasidalinimo.

Pasak jos, politinio prieglobsčio prašantiems ir jį gavusiems asmenims Lietuvoje jau yra numatytos procedūros ir parama. Vis tik, I. Šimonytė pažymi, kad bent jau Baltarusijos piliečių, prašiusių prieglobsčio, atveju, tarptautiniuose dokumentuose numatytos procedūros ne visiškai atitiko šių žmonių situaciją.

„Jeigu jie čia ir gyventų, tai turbūt didelė dalis jų dirbtų. Ir yra tam tikrų procedūrinių dalykų, kuriuos išsprendus, tiesą sakant, tie finansiniai poreikiai trumpuoju laikotarpiu yra gana maži“, – mano I. Šimonytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite