Šilutės r. savivaldybė tiesia pagalbos ranką užpultos Ukrainos žmonėms

Šilutės rajono savivaldybė vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, paskelbė tokią informaciją: „Šiandien ukrainiečių tautai ypač reikalinga mūsų visų pagalba ir palaikymas. Šilutės rajono savivaldybė yra pasiruošusi priimti apie 200 nukentėjusių nuo karo ukrainiečių. Apie tai jau informavome savo partnerius Skadovske ir Tarutine, taip pat informavome Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministerijas. Mūsų partneriai žino, jog esant poreikiui galime siųsti Šilutės autobusus į Lenkiją, kad palengvintume jų atvykimą.

Kviečiame visus savivaldybės gyventojus, įmones, organizacijas padėti Ukrainai ir paaukoti tautai, kenčiančiai nuo karo. Paramos lėšos bus skirtos mūsų savivaldybės partneriams. Tai galite padaryti paaukodami į Šilutės rajono savivaldybės administracijos sąskaitą: Nr. LT804010043500030154, AB Luminor bankas.“

Pasiūlė Tarybos nariai

Vasario 24 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis informavo, kad Tarybos nariai pasiūlė į paramos ukrainiečiams fondą pervesti vieno mėnesio lėšas, kurias Savivaldybė skiria vietos politikams su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Tarybos narys gali gauti ne daugiau kaip minimalios mėnesio algos dydžio mėnesio išmoką kelionių, kanceliarinių prekių įsigijimo ir kitoms nustatytoms reikmėms.

Vietų ukrainiečiams suras

V. Pozingio pasiteiravome, kur planuojama apgyvendinti iš Ukrainos atvykusius žmones.

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus
Pozingis.

„Vietų turime. Rusnėje yra tuščias buvusios specialiosios mokyklos pastatas. Savo patalpų Rusnėje pasiūlė ir verslininkas, Savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. Galime ukrainiečius apgyvendinti Grabupiuose vaikų darželio pastate, Degučių mokyklos patalpose. Yra neužimtų patalpų ir kitur“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Dar paaiškino, kad Savivaldybė tokią paramą pirmiausia siūlo mūsų partneriams Ukrainoje, Skadovske ir Tarutine gyvenantiems žmonėms. Mat su tomis savivaldybėmis Šilutės rajoną sieja bendradarbiavimas.  Anot V. Pozingio, galbūt iš karo siaubiamos Ukrainos žmonės savo transportu pasieks Lietuvą. Galbūt jie pirmiausia glausis Vilniuje, gal kitur, o iš ten jau pasieks ir kitas savivaldybes, ir Šilutės kraštą.

„Esame pasirengę padėti, apgyvendinti,  galėsime pasirūpinti parvežimu į rajoną. Tikimės, kad valstybė skirs ir būtinų lėšų. Juk žmogui reikia ne tik stogo virš galvos, ne tik būtinų daiktų, bet ir maisto. Neabejoju, kad ukrainiečiai mūsų krašte greitai ras darbo. Žinoma, gal ne tą pačią dieną… Dėl jų vaikų sunku ką sakyti, anksti kalbėti. Tačiau ateityje tektų pasirūpinti ir jų ugdymu, mokymu“, – sakė V. Pozingis, jaučiantis rajono politikų, gyventojų susitelkimą, verslininkų norą padėti.

Stasė Skutulienė  

Premjerė Ingrida Šimonytė apie ukrainiečių atvykimą į Lietuvą

Vyriausybės siūlymu

Premjerė Ingrida Šimonytė.

Vilnius, vasario 25 d. (ELTA). Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad esant poreikiui, karo pabėgėliams iš Ukrainos gali būti organizuojamas transportas. Tiesa, šiuo metu visi informavę apie siekį atvykti į Lietuvą, pasak jos, turi galimybių atvykti patys.

„Gali būti tokių situacijų, kai ir patys apsiimsime tai organizuoti, nors kol kas žmonės, kurie yra pranešę apie tai, kad jie norėtų atvykti į Lietuvą, jie vyksta patys savo transportu. Jeigu būtų didesni srautai, tuomet jau būtų kitaip“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė neatmeta, kad Europos Sąjungos (ES) valstybėms reiks tartis dėl ukrainiečių migrantų srautų pasidalinimo.

Pasak jos, politinio prieglobsčio prašantiems ir jį gavusiems asmenims Lietuvoje jau yra numatytos procedūros ir parama. Vis tik, I. Šimonytė pažymi, kad bent jau Baltarusijos piliečių, prašiusių prieglobsčio, atveju, tarptautiniuose dokumentuose numatytos procedūros ne visiškai atitiko šių žmonių situaciją.

„Jeigu jie čia ir gyventų, tai turbūt didelė dalis jų dirbtų. Ir yra tam tikrų procedūrinių dalykų, kuriuos išsprendus, tiesą sakant, tie finansiniai poreikiai trumpuoju laikotarpiu yra gana maži“, – mano I. Šimonytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų teikiami privalumai

Šilumos siurbliai tampa vis populiaresni kaip energiją taupantis būdas šildyti ir vėsinti namus. Apie juos vis dažniau girdime šnekant tiek draugų būryje, tiek žiniasklaidoje. Tačiau kas tiksliai yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia? Šioje publikacijoje apžvelgsime šilumos siurblio naudojimo privalumus, jo ypatumus ir ką reikia apie jį žinoti prieš priimant sprendimą įsigyti. Ieškantiems kokybiškų vėdinimo sistemų, apsilankykite https://vedinimoekspertai.lt/ Kas yra šilumos siurblys? Šilumos siurblys yra energiją taupantis prietaisas, kuris gali ir vėsinti, ir šildyti jūsų namus. Jis veikia perduodamas

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

Taip pat skaitykite