Šilutės Hugo Šojaus muziejaus specialistai dalyvavo Vilniaus knygų mugėje

Šilutės Hugo Šojaus muziejus specialistai, dalyvaudami Vilniaus knygų mugėse nuo 2020 m., jau pristatė ne vieną leidinį, populiarinantį krašto tradicijas, paveldą ir istoriją. Dalyvavimas knygų mugėse užtikrina Šilutės Hugo Šojaus muziejaus veiklos sklaidą, o muziejaus specialistai kasmet įgyja naujos patirties, užmezga naudingus kontaktus ateities projektams, pasikeičia gerąja patirtimi su kitais Lietuvos muziejais.

Šiemet renginio metu pristatyta muziejininkės M. Žąsytienės knyga „Švėkšnos žydų bendruomenė XVII–XXI a.“ (išleista anksčiau) ir Hertos Gelžus  „Mano receptų knyga: Klaipėdos krašto kulinarinio paveldo atradimai“. Pastaroji – tai Petreliuose (netoli Kukorų) gyvenusios Hertos Gelžus ranka vokiškai XIX a. pabaigoje užrašytų maisto gaminimo receptų sąsiuvinis. Lankytojams sudaryta galimybė įsigyti katalogą „Hugo Šojaus augalų rinkinys“. Tai dvarininko kaupto ir iki šių dienų išlikusio seniausio Rytprūsių herbariumo dalis – beveik 200 vnt. publikuojamų augalų. Šilutės muziejuje saugoma tik dalis (1061 vnt.) išlikusio herbariumo (buvo 3104 vnt.). Didesnė dalis augalų buvo sunaikinta tarpukariu ir sovietmečiu. Skaitytojams buvo pristatytas ir unikalus Mažosios Lietuvos mažasis spaudinys – „Burtikės“.

Daug dėmesio 2023 m. Knygų mugėje skirta naujam leidiniui „Klaipėdos krašto konditerijos atradimai. Kepiniai“. Tai Šilutės muziejaus fonduose saugomo XIX a. konditerijos receptų rankraštis. Dailiu gotišku šriftu jame buvo surašyti 65 kepinių bei desertų receptai. Šalia jų ir keletas nesaldžių patiekalų, tokių kaip žuvies majonezo, gaminimo būdai. Leidinyje yra ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus Rimvydo Laužiko straipsnis „Mažosios Lietuvos saldumynų istorijos“. Išanalizavęs rankraštyje rastus receptus ir žinodamas kitų kraštų ar regionų kepinius, profesorius pastebi, kaip gražiai čia sąveikauja dvi kulinarinės erdvės – lietuviška ir vokiška, reprezentuodamos Rytų Prūsijos regioną. Per šį regioną lietuviškos maisto gaminių patirtys keliavo į vakarus, o vokiškos – į rytus. Ir ne tik patiekalų, bet ir pavadinimų pavidalu (meschkines, spirgel, schuppnis). Profesorius taip pat atkreipia dėmesį, kad šioje receptų knygelėje persipynęs ir Europos gastronomijos tinklas.

Vasario 26 d. Knygų mugėje leidinio „Klaipėdos krašto konditerijos atradimai. Kepiniai“ pristatymo metu lankytojai ne tik išgirdo pristatymą, bet ir turėjo galimybę užduoti klausimus, susijusius su Klaipėdos krašto kulinarijos ypatumais ir atradimais. Pristatymą moderavo profesorius R. Laužikas, dalyvavo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė, leidėjai Violeta ir Kęstutis Demereckai.

Dalyvavimas tokio masto ir reikšmės renginyje muziejui labai svarbus: galimybė būti matomam, pristatyti savo kraštą ir darbus, įgyti daugiau patirties, užmegzti naudingų kontaktų, pasidalyti patirtimi.

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite