Šilutėje brangsta viešasis tualetas

Šilutės r. savivaldybės taryba birželio pabaigoje planuoja rinktis į posėdį, tad kitą savaitę posėdžiaus Tarybos komitetai. Vienas iš sprendimų projektų – padidinti mokestį už pasinaudojimą viešuoju tualetu Šilutėje: vietoj 30 centų teks mokėti 50 centų.

Aiškinamajame rašte nurodoma, kad reikia nustatyti Šilutės viešojo tualeto, esančio Lietuvininkų g. 35A, naują teikiamų paslaugų kainą 0,50 Eur vienam asmeniui. Tik tokiu būdu Šilutės seniūnijai būtų padengta dalis viešojo tualeto eksploatavimo išlaidų.

Pagal LR vietos savivaldos įstatymą savivaldybės tarybos išimtinė kompetencija yra kainų ir tarifų už savivaldybės kontroliuojamų įmonių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė,  teikiamas atlygintinas viešąsias paslaugas nustatymas, o savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus gali sustabdyti, pakeisti ar panaikinti pati savivaldybės taryba.

Šilutės r. savivaldybės taryba 2016 m. sausio 28 d. sprendimo Nr. T1-203 „Dėl Šilutės viešojo tualeto paslaugų kainos nustatymo“ 1 punktu nustatė Šilutės viešojo tualeto teikiamų paslaugų kainą vienam asmeniui 0,30 Eur.

Šilutės seniūnija gegužės 27 d. pateikė prašymą padidinti viešojo tualeto paslaugų kainą nuo 0,30 Eur iki 0,50 Eur vienam asmeniui bei pateikė  Šilutės viešojo tualeto 2021 m. išlaidų suvestinę: darbo užmokestis – 15 408 Eur, socialinio draudimo įmokos – 216 Eur, sanitarinės priemonės – 3 000 Eur, šildymas, elektra, vanduo, smulkus remontas, kasos aparato priežiūra – 1 380 Eur, iš viso išlaidų – 20 004 Eur. 2021 m. pajamos – 2 370 Eur. Šilutės viešojo tualeto eksploatavimo išlaidos keletą kartų didesnės už pajamas, be to, 2022 metais išlaidos dar didės, nes nuo sausio 1 d. padidėjo minimalus darbo užmokestis nuo 642 iki 730 Eur, be to, didėjo visos perkamų paslaugų bei švaros prekių kainos, todėl siūloma nustatyti naują paslaugos kainą 0,50 Eur vienam asmeniui, kad padengtų nors dalį Šilutės seniūnijos išlaidų.

Tokią informaciją pateikia Zita Tautvydienė, Ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Taryba posėdyje balsuos, ar patvirtinti tokį sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite