Seimas pritarė siūlymui Pagėgių savivaldybėje įvesti tiesioginį valdymą 

Seimas po pateikimo pritarė Vyriausybės siūlymui Pagėgių savivaldybėje įvesti tiesioginį valdymą. Už siūlymą balsavo 101 Seimo narys, prieš – 11.

Pagėgių sav. tarybos posėdis. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Savivaldybė nebesugeba vykdyti funkcijų

„Per pastaruosius du mėnesius taryba nepriėmė sprendimo dėl administracijos, administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo ir tai suponavo situaciją, kad savivaldybė nebegali tiesiogiai įgyvendinti savo funkcijų, teikti viešąsias paslaugas gyventojams ir užtikrinti bendruomenės lūkesčius gauti paslaugas, gauti algas, gauti socialines išmokas“, – Seimo posėdžio metu teigė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Pasak viceministro, Pagėgių savivaldybė penktadienį, liepos 15 dieną, yra suplanavusi posėdį, kuriame yra įtrauktas klausimas dėl direktoriaus pavaduotojo paskyrimo. „Taigi šiuo atveju siūlyčiau Seimui pritarti pateikimui ir būtent tai veiktų prevenciškai turbūt tarybos nariams Pagėgiuose apsispręsti ir priimti sprendimą dėl administracijos direktoriaus paskyrimo“, – pažymėjo jis.

Pagėgių savivaldybėje nuo šių metų gegužės 7 d. nėra paskirto savivaldybės administracijos direktoriaus, nuo šių metų kovo 18 d. nėra paskirta savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, o nuo gegužės 13 d. nėra paskirto laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einančio savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo.

Pasiūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje Seimui teikia Vyriausybė, o galutinį sprendimą priima Seimas.

Valdytų Vyriausybės įgaliotinis

Vyriausybė siūlymui įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybėje pritarė pirmadienį, liepos 11 d.

Pagal įstatymą Vyriausybės įgaliotiniu Pagėgių savivaldybėje taptų politinio pasitikėjimo tarnautojas, kurį Seimui pritarus paskirtų Vyriausybė.

Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje ir Vietos savivaldos įstatymuose nustatyta, kad taryba privalo per du mėnesius, kai nutrūksta savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliojimai, paskirti kitą savivaldybės administracijos direktorių. Priešingu atveju savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas tiesioginis valdymas, kuris negali trukti ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.

Įsigaliojus Seimo nutarimui dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje, šios savivaldybės taryba, tarybos nariai ir savivaldybės meras įgaliojimų netenka. Tiesioginį valdymą savivaldybės teritorijoje įgyvendina Vyriausybė per Vyriausybės įgaliotinį, vykdantį savivaldybės tarybos ir mero įgaliojimus, kurie būtini įstatymų nustatytoms savivaldybių funkcijoms atlikti.

  • Nepriklausomos Lietuvos Respublikos istorijoje tiesioginis valdymas 1991 m. buvo įvestas Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse bei dalyje kitų savivaldybių.

 

Vidaus reikalų ministerija informuoja

Vidaus reikalų ministerija, pateikusi Vyriausybei siūlymą įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybėje, paviešino ir kitų argumentų.

Politiniuose nesutarimuose paskendusi Pagėgių savivaldybės taryba nesugeba ginti vietos gyventojų interesų, veikti konstruktyviai ir priimti būtinų sprendimų, sutriko visa Pagėgių savivaldybės veikla – viešųjų paslaugų, socialinės ir piniginės paramos teikimas gyventojams, atlyginimų savivaldybės įstaigų darbuotojams mokėjimas, savivaldybės sutartinių įsipareigojimų vykdymas.

Pagėgiai yra pasienio su Rusija savivaldybė, bet kokios čia kylančios įtampos gali neigiamai  atsiliepti ir visos Lietuvos saugumo situacijai. Vidaus reikalų ministerija ne kartą bandė Pagėgių politikus susodinti prie derybų stalo, tačiau sutarimo rasti jiems nepavyksta.

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, ilgiau toleruoti destrukcijos geopolitinių įtampų kontekste būtų neatsakinga, todėl siūloma Seimui Pagėgių savivaldybėje nedelsiant įvesti tiesioginį valdymą.

„Gyvename  geopolitinių įtampų apsuptyje ir nepaprastosios padėties  sąlygomis, todėl bet kokios suirutės šalies viduje labai pavojingos. Matydami neatsakingą Pagėgių politikų elgesį ir nugebėjimą susitelkti bendram darbui vietos žmonių labui, turime reaguoti. Visos priemonės išnaudotos. Nepavykstant rasti bendros kalbos – tiesioginis valdymas vienintelė išeitis, norint užtikrinti gyventojams svarbius sprendimus ir išvengti galimų neramumų“, – teigia A. Bilotaitė.

  • Tiesioginis valdymas savivaldybėje negali trukti ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip. Kalbamu atveju, kai nuo Seimo nutarimo dėl tiesioginio valdymo įvedimo priėmimo iki savivaldybės tarybos kadencijos pabaigos lieka mažiau kaip vieni metai, tiesioginis valdymas būtų įvedamas iki Pagėgių savivaldybės tarybos kadencijos pabaigos.

Parengta pagal Eltos ir VRM pranešimus

 

KOMENTARAS

Žinoma, Pagėgių sav. taryba penktadienį patvirtins Savivaldybės administracijos direktorių. Šaukiamo 46-ojo posėdžio darbotvarkėje numatyta savivaldybės administracijos direktore rinkti Daliją Ireną Einikienę. Tikrai turėtų išrinkti. Juk kuriam tarybos nariui ar merui norėsis parėjus namo ilgesniam laikui pakabinti į spintą dar visai apynaujį kostiumą?..  

Vis dėlto politinio fronto kovų rezultatas yra – nykštukinės Pagėgių savivaldybės (pajuokaujant tokias galima pavadinti ir kunigaikštystėmis, ir tėvonijomis) vietos politikai įtampos sugebėjo pridaryti iki kraštų.

Iš politinės pusės tai visiškai suprantama. O kaip gi kitaip parodysi savo „grupės draugų“, „giminės sambūrio“, „komiteto“ svarbą ir reikšmingumą?

O štai dabar – visi matot, kokie mes kieti ir svarbūs! Ir tai tinka abiem pusėms. Savivaldos rinkimai artėja nenumaldomai, praėjusiuose rinkimuose dalyvavusios grupės grupelės susimaišė, išsilakstė kam kur šilčiau, tikriausiai ir pelningiau ar bent naudingiau. Toks tas žemiausio lygio politinis dumblas…

O kaip turėtų jaustis už tuos dumblino vandens drumstėjus balsuojantys rinkėjai? Jie tikrai netapo laimingesni dėl savo išrinktųjų karų aukščiausioje komunalinio ūkio lygoje. Vadinasi, per kitus rinkimus bus dar daugiau nusivylusiųjų, kurie nusispjaus ant tų rinkimų ir balsavimo dieną nekels kojos iš namų.

O vietos „draugų grupėms“ tai labai į temą! Kuo mažiau ateis balsuotojų, tuo paprasčiau bus užtikrinti reikiamą kiekį balsų. Žinoma, savivaldos rinkimų smėlio dėžėje vėl kunkuliuos žūtbutiniai buvusių „draugų“ karo mūšiai…

Nori nenori peršasi klausimas: ar tikrai kiekvienas bent kiek didesnis miestelis yra vertas savivaldos, t. y. tvarkytis savarankiškai?

Petras Skutulas, žurnalistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite