Savanorės į senelių namus įnešė jaunystės džiaugsmo

Vasario 25 d. Šilutės senelių globos namuose prie apvalaus stalo susėdo direktorė Evelina Balandė, penkios jaunosios savanorės iš Vydūno gimnazijos, savanorių kuratorė Rita Poteliūnienė ir svečias iš Klaipėdos Vilhelmas Simėnas, savanorių mentorius. Svečias susipažino su savanorių veikla, išklausė jų įspūdžius apie bendravimą su globotiniais.

Šilutės senelių globos namai savo veiklą pradėjo 1999 m. gruodžio 28 d. Tai – Šilutės rajono savivaldybės įstaiga, gaunanti lėšų ir iš Savivaldybės biudžeto. Šilutės senelių globos namuose gali gyventi 43 gyventojai.

Prie apvalaus stalo susėdo Šilutės senelių globos namų direktorė Evelina Balandė, kuratorė Rita Poteliūnienė, savanorės ir mentorius Vilhelmas Simėnas.

Globos namai teikia ilgalaikę socialinę globą. Įstaigoje teikiamos įvairios socialinės paslaugos: informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo, transporto organizavimo, maitinimo, asmens higienos, religinės, darbo terapijos, kasdieninių gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo, darbinių įgūdžių, sveikatos priežiūros (slaugos) ir daug kitų. Senelių namų gyventojas globojamas, kai jam reikia apsirengti, pavalgyti, nusiprausti, pasirūpinama ir jam būtinais drabužiais, avalyne. Garbaus amžiaus žmogus kartais paprašo ką nors nupirkti. Kaip įprasta gyvenime, norų ir pageidavimų būna pačių įvairiausių. Direktorės E. Balandės vadovaujamas kolektyvas įprato niekuo nesistebėti. Tai – namai, kuriuose darbuotojai ir globotiniai jau išmoko gyventi tarsi šeima po vienu stogu. Juk šių metų gruodžio 28 d. įstaiga minės 20 metų veiklos sukaktį.

Atvėrė duris savanoriams

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. sausio 22 d. išleido įsakymą dėl jaunimo savanoriškos veiklos organizavimo, o jau tų pačių metų rugpjūčio 31 d. Šilutės senelių globos namams, kaip savanorius priimančiai organizacijai, buvo suteikta akreditacija.

Pirmoji savanorė Neringa Rimkutė į Šilutės senelių globos namus pasibeldė praėjusių metų balandį, o Gabrielė Balandytė, Iveta Aukštaitytė, Vytenė Macijauskaitė ir Živilė Dikinytė atėjo truputį vėliau. Visos savanorės iš Šilutės Vydūno gimnazijos šįkart tvirtino, kad bando atrasti save, pasitikrinti, ar tiktų socialiniam darbui. Papasakojo, kad atėjus labai svarbu šiltai pasisveikinti, nes jau įsitikino, kad yra labai laukiamos. ,,Tenka ir šaškėmis žaisti, ir į parduotuvę nueiti, nes kai kurie senoliai labai mėgsta saldainius, jie ir apie politiką nori pakalbėti, nors mes dar ne tiek daug žinome, ir patarimų duoda“, – viena per kitą pasakojo gimnazistės. Jų kuratorė, užimtumo organizatorė Rita Poteliūnienė džiaugėsi, kad mergaitės į globos namus įnešė daug šilumos – jos ir renginius padeda organizuoti, ir padainuoja, ir padeda kūrybinėje veikloje, kai yra gaminami kokie nors darbeliai. „Mergaitės rodo iniciatyvą, atsineša įvairių darbelių ir priemonių veiklai organizuoti, pačios kuria stalo žaidimus“, – vardijo kuratorė.
Filosofas Leonidas Donskis yra pasakęs: „Savanorystė duoda supratimą, kad egzistuoja labai paprasti gyvenimo dalykai – dėkingas žvilgsnis, dėkingos akys, sudarantys esminius gyvenimo dalykus“. Tačiau ne vien tik tai. Šiandien savanorystė vis populiaresnė ir labiau pripažįstama pasaulyje, ir žmonės, savo CV turintys įrašus apie savanoriškos veiklos patirtį, lengviau gauna darbą.

Susitikimas su svečiu

Svečias V. Simėnas pasidžiaugė susipažinęs su jaunosiomis savanorėmis, direktore E. Balande ir kuratore R. Poteliūniene bei papasakojo apie savanorišką veiklą Lietuvoje. Akcentavo, kad savo pavyzdžiu savanorės gali įkvėpti kitus žmones. Prisistatė esantis šių savanorių mentorius (pagalbininkas, sudarantis sąlygas keitimuisi), susitarė, kaip vyks pokalbiai ir bendras darbas. V. Simėnas kalbėjo, kad savanorystė patobulina dalykų, asmenines ir socialines kompetencijas. Jau patvirtinta, kad už ilgalaikę savanorystę nuo 2019 metų stojantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas galės gauti 0,25 papildomo balo.
Direktorė E. Balandė pasidžiaugė savanorių atliekama veikla ir tuo, kad balandžio 30 diena bus ta diena, kai Šilutės senelių globos namų savanorės pirmosios Lietuvoje bus sėkmingai užbaigusios savanorių tarnybos ciklą (6 mėnesius po 40 valandų per mėnesį).

Ragaujant gardžią arbatą, kalbėtasi apie projektų rašymo galimybes, savanorystės naudą įstaigai ir asmenybei, pasidžiaugta veikla, kuri džiugina ne vieną šilutiškį – užimtumo specialistė R. Poteliūnienė suskaičiavo, kad nuo lapkričio vidurio iki gruodžio vidurio įvyko 27 renginiai, susitikimai ir šventės, į kurias atvyko svečių iš vaikų darželių, mokyklų ir kitų įstaigų.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite