Saulės elektrinės verslui: nauda juridiniams asmenims bei aktualūs klausimai

Kiekvienas verslininkas, nepriklausomai nuo to, kokio pobūdžio idėjos įgyvendinimo link bedirbtų, siekia, jog pastaroji atneštų pajamų. Tad, natūralu, priimant bet kokį sprendimą, įvertinamas šio atsiperkamumas bei pelningumas. Saulės elektrinės verslui (skaityti plačiau) gali padėti ne tik sutaupyti, bet ir pasiekti taip visų verslininkų siekiamą nepriklausomybę nuo elektros energijos tiekėjų bei, ne mažiau svarbu, propaguoti „žalią“, gamtai draugišką verslą.

Kodėl vis daugiau verslininkų „prisijaukina“ saulės energiją?

Džiugi tendencija, jog saulės elektrinės, vaizdžiai tariant, dygsta kaip grybai po lietaus ne tik individualių asmenų, bet ir verslo subjektų iniciatyva. Saulės jėgainėse pagaminta energija yra naudojama vidiniams įmonės poreikiams tenkinti, o „perviršis“ gali būti parduodamas elektros energijos tinklams ar perkeliamas į kitą mėnesį. Jei pagamintos energijos visgi nepakanka, papildomas kiekis, remiantis sutartyje numatytomis sąlygomis, yra įsigyjama iš elektros energijos tiekėjų. Tiesa, dėl tokios situacijos dažniausiai galvos sukti nereikia. Prieš priimant sprendimą, kokio pajėgumo saulės elektrinė yra reikalinga, apskaičiuojamas numatomas energijos poreikis.

Jau minėjome, kad verslininkai yra suinteresuoti rinktis ekonomiškai patraukliausius sprendimus. „Žalioji“ saulės jėgainių pagamina elektros energija – vienas tokių pavyzdžių. Elektrą gaminantys vartotojai yra ne tik nepriklausomi nuo elektros energijos kainų pokyčių rinkoje. Saulės elektrinių įrengimų kaštai taip pat išsiskiria mažėjimo tendencija, o ir šios eksploatacijos išlaidos, vertinant potencialią naudą, nėra didelės. Tad šis variantas įmonėms, mąstančioms apie ilgalaikes investicijas ir svarstančioms apie elektros energijos optimizavimo galimybes neabejotinai yra vienas patraukliausių.

Galiausiai, nepamirškime ir fakto, jog verslas idealiu atveju turėtų būti socialiai atsakingas prieš save ir visą pasaulį. Investicija į „žaliosios“ elektros energijos plėtrą – puiki galimybė šią idėją vystyti. Juk, galiausiai, dalis įmonių, vykdydami savo veiklą, kaip galutinį produktą į aplinką išskiria ne pačias draugiškiausias medžiagas. Saulės jėgainių pagaminta energija gali tapti puikia šių kompensacija.

Dažniausiai iškylantys klausimai, susiję su saulės jėgainėmis

Savaime suprantama, saulės jėgainės įrengimas – atsakingas žingsnis, galintis kelti nemažai klausimų. Atsakymus į keletą jų ir pabandysime apžvelgti.

Kur galima įrengti saulės elektrinę?

Idealiausias variantas – statyti saulės elektrinę ant stogo ir taip naudingai išnaudoti šį plotą. Tiesa, jei tokios galimybės nėra, saulės jėgainė gali būti įrengiama ant žemės ar net ant fasado vietoje kitos šio dangos. Kitas dėmesio vertas variantas – įsigyti saulės elektrinę saulės parke ir naudotis šios energijos rūšies privalumais išvengiant su eksploatavimu susijusių rūpesčių.

Per kiek laiko galima tikėtis saulės baterijų atsiperkamumo?

Saulės elektrinių atsiperkamumas – individualus reiškinys, priklausantis nuo suvartojamos elektros energijos kiekio bei šių galingumo. Pavyzdžiui, 5 kW galingumo saulės jėgainė turėtų atsipirkti per 5-7 m., tuo tarpu 10 kW – per 5-6 metus.

Ar saulės elektrinės montavimą galima atlikti savarankiškai?

Taip, tačiau ekspertai šią galimybę vertina atsargiai. Svarbu žinoti, jog saulės elektrinės montavimo darbai yra atliekami dideliame aukštyje, neišvengiama kontakto su aukšta elektros įtampa. Vadinasi, kalbame apie didelę atsakomybę bei riziką, tad šio pobūdžio darbus protingiau būtų patikėti šios srities specialistams.

Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Ypatingos priežiūros ši konstrukcija nereikalauja, tačiau, norint išlaikyti efektyvesnę elektros energijos gamybą, derėtų juos apvalyti nuo dulkių drėgna šluoste. Žiemą, jei moduliai pasvirę daugiau nei 15 laipsnių, sniegas nuo jų nukrenta pats, valyti specialiai nereikia.

Pr2021/32

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite