Saulės elektrinės verslui: nauda juridiniams asmenims bei aktualūs klausimai

Kiekvienas verslininkas, nepriklausomai nuo to, kokio pobūdžio idėjos įgyvendinimo link bedirbtų, siekia, jog pastaroji atneštų pajamų. Tad, natūralu, priimant bet kokį sprendimą, įvertinamas šio atsiperkamumas bei pelningumas. Saulės elektrinės verslui (skaityti plačiau) gali padėti ne tik sutaupyti, bet ir pasiekti taip visų verslininkų siekiamą nepriklausomybę nuo elektros energijos tiekėjų bei, ne mažiau svarbu, propaguoti „žalią“, gamtai draugišką verslą.

Kodėl vis daugiau verslininkų „prisijaukina“ saulės energiją?

Džiugi tendencija, jog saulės elektrinės, vaizdžiai tariant, dygsta kaip grybai po lietaus ne tik individualių asmenų, bet ir verslo subjektų iniciatyva. Saulės jėgainėse pagaminta energija yra naudojama vidiniams įmonės poreikiams tenkinti, o „perviršis“ gali būti parduodamas elektros energijos tinklams ar perkeliamas į kitą mėnesį. Jei pagamintos energijos visgi nepakanka, papildomas kiekis, remiantis sutartyje numatytomis sąlygomis, yra įsigyjama iš elektros energijos tiekėjų. Tiesa, dėl tokios situacijos dažniausiai galvos sukti nereikia. Prieš priimant sprendimą, kokio pajėgumo saulės elektrinė yra reikalinga, apskaičiuojamas numatomas energijos poreikis.

Jau minėjome, kad verslininkai yra suinteresuoti rinktis ekonomiškai patraukliausius sprendimus. „Žalioji“ saulės jėgainių pagamina elektros energija – vienas tokių pavyzdžių. Elektrą gaminantys vartotojai yra ne tik nepriklausomi nuo elektros energijos kainų pokyčių rinkoje. Saulės elektrinių įrengimų kaštai taip pat išsiskiria mažėjimo tendencija, o ir šios eksploatacijos išlaidos, vertinant potencialią naudą, nėra didelės. Tad šis variantas įmonėms, mąstančioms apie ilgalaikes investicijas ir svarstančioms apie elektros energijos optimizavimo galimybes neabejotinai yra vienas patraukliausių.

Galiausiai, nepamirškime ir fakto, jog verslas idealiu atveju turėtų būti socialiai atsakingas prieš save ir visą pasaulį. Investicija į „žaliosios“ elektros energijos plėtrą – puiki galimybė šią idėją vystyti. Juk, galiausiai, dalis įmonių, vykdydami savo veiklą, kaip galutinį produktą į aplinką išskiria ne pačias draugiškiausias medžiagas. Saulės jėgainių pagaminta energija gali tapti puikia šių kompensacija.

Dažniausiai iškylantys klausimai, susiję su saulės jėgainėmis

Savaime suprantama, saulės jėgainės įrengimas – atsakingas žingsnis, galintis kelti nemažai klausimų. Atsakymus į keletą jų ir pabandysime apžvelgti.

Kur galima įrengti saulės elektrinę?

Idealiausias variantas – statyti saulės elektrinę ant stogo ir taip naudingai išnaudoti šį plotą. Tiesa, jei tokios galimybės nėra, saulės jėgainė gali būti įrengiama ant žemės ar net ant fasado vietoje kitos šio dangos. Kitas dėmesio vertas variantas – įsigyti saulės elektrinę saulės parke ir naudotis šios energijos rūšies privalumais išvengiant su eksploatavimu susijusių rūpesčių.

Per kiek laiko galima tikėtis saulės baterijų atsiperkamumo?

Saulės elektrinių atsiperkamumas – individualus reiškinys, priklausantis nuo suvartojamos elektros energijos kiekio bei šių galingumo. Pavyzdžiui, 5 kW galingumo saulės jėgainė turėtų atsipirkti per 5-7 m., tuo tarpu 10 kW – per 5-6 metus.

Ar saulės elektrinės montavimą galima atlikti savarankiškai?

Taip, tačiau ekspertai šią galimybę vertina atsargiai. Svarbu žinoti, jog saulės elektrinės montavimo darbai yra atliekami dideliame aukštyje, neišvengiama kontakto su aukšta elektros įtampa. Vadinasi, kalbame apie didelę atsakomybę bei riziką, tad šio pobūdžio darbus protingiau būtų patikėti šios srities specialistams.

Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Ypatingos priežiūros ši konstrukcija nereikalauja, tačiau, norint išlaikyti efektyvesnę elektros energijos gamybą, derėtų juos apvalyti nuo dulkių drėgna šluoste. Žiemą, jei moduliai pasvirę daugiau nei 15 laipsnių, sniegas nuo jų nukrenta pats, valyti specialiai nereikia.

Pr2021/32

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Taip pat skaitykite