Saulės elektrinės verslui: nauda juridiniams asmenims bei aktualūs klausimai
Kiekvienas verslininkas, nepriklausomai nuo to, kokio pobūdžio idėjos įgyvendinimo link bedirbtų, siekia, jog pastaroji atneštų pajamų. Tad, natūralu, priimant bet kokį sprendimą, įvertinamas šio atsiperkamumas bei pelningumas. Saulės elektrinės verslui (skaityti plačiau) gali padėti ne tik sutaupyti, bet ir pasiekti taip visų verslininkų siekiamą nepriklausomybę nuo elektros energijos tiekėjų bei, ne mažiau svarbu, propaguoti „žalią“, gamtai draugišką verslą.
Kodėl vis daugiau verslininkų „prisijaukina“ saulės energiją?
Džiugi tendencija, jog saulės elektrinės, vaizdžiai tariant, dygsta kaip grybai po lietaus ne tik individualių asmenų, bet ir verslo subjektų iniciatyva. Saulės jėgainėse pagaminta energija yra naudojama vidiniams įmonės poreikiams tenkinti, o „perviršis“ gali būti parduodamas elektros energijos tinklams ar perkeliamas į kitą mėnesį. Jei pagamintos energijos visgi nepakanka, papildomas kiekis, remiantis sutartyje numatytomis sąlygomis, yra įsigyjama iš elektros energijos tiekėjų. Tiesa, dėl tokios situacijos dažniausiai galvos sukti nereikia. Prieš priimant sprendimą, kokio pajėgumo saulės elektrinė yra reikalinga, apskaičiuojamas numatomas energijos poreikis.
Jau minėjome, kad verslininkai yra suinteresuoti rinktis ekonomiškai patraukliausius sprendimus. „Žalioji“ saulės jėgainių pagamina elektros energija – vienas tokių pavyzdžių. Elektrą gaminantys vartotojai yra ne tik nepriklausomi nuo elektros energijos kainų pokyčių rinkoje. Saulės elektrinių įrengimų kaštai taip pat išsiskiria mažėjimo tendencija, o ir šios eksploatacijos išlaidos, vertinant potencialią naudą, nėra didelės. Tad šis variantas įmonėms, mąstančioms apie ilgalaikes investicijas ir svarstančioms apie elektros energijos optimizavimo galimybes neabejotinai yra vienas patraukliausių.
Galiausiai, nepamirškime ir fakto, jog verslas idealiu atveju turėtų būti socialiai atsakingas prieš save ir visą pasaulį. Investicija į „žaliosios“ elektros energijos plėtrą – puiki galimybė šią idėją vystyti. Juk, galiausiai, dalis įmonių, vykdydami savo veiklą, kaip galutinį produktą į aplinką išskiria ne pačias draugiškiausias medžiagas. Saulės jėgainių pagaminta energija gali tapti puikia šių kompensacija.
Dažniausiai iškylantys klausimai, susiję su saulės jėgainėmis
Savaime suprantama, saulės jėgainės įrengimas – atsakingas žingsnis, galintis kelti nemažai klausimų. Atsakymus į keletą jų ir pabandysime apžvelgti.
Kur galima įrengti saulės elektrinę?
Idealiausias variantas – statyti saulės elektrinę ant stogo ir taip naudingai išnaudoti šį plotą. Tiesa, jei tokios galimybės nėra, saulės jėgainė gali būti įrengiama ant žemės ar net ant fasado vietoje kitos šio dangos. Kitas dėmesio vertas variantas – įsigyti saulės elektrinę saulės parke ir naudotis šios energijos rūšies privalumais išvengiant su eksploatavimu susijusių rūpesčių.
Per kiek laiko galima tikėtis saulės baterijų atsiperkamumo?
Saulės elektrinių atsiperkamumas – individualus reiškinys, priklausantis nuo suvartojamos elektros energijos kiekio bei šių galingumo. Pavyzdžiui, 5 kW galingumo saulės jėgainė turėtų atsipirkti per 5-7 m., tuo tarpu 10 kW – per 5-6 metus.
Ar saulės elektrinės montavimą galima atlikti savarankiškai?
Taip, tačiau ekspertai šią galimybę vertina atsargiai. Svarbu žinoti, jog saulės elektrinės montavimo darbai yra atliekami dideliame aukštyje, neišvengiama kontakto su aukšta elektros įtampa. Vadinasi, kalbame apie didelę atsakomybę bei riziką, tad šio pobūdžio darbus protingiau būtų patikėti šios srities specialistams.
Kaip prižiūrėti saulės modulius?
Ypatingos priežiūros ši konstrukcija nereikalauja, tačiau, norint išlaikyti efektyvesnę elektros energijos gamybą, derėtų juos apvalyti nuo dulkių drėgna šluoste. Žiemą, jei moduliai pasvirę daugiau nei 15 laipsnių, sniegas nuo jų nukrenta pats, valyti specialiai nereikia.
Pr2021/32