Šaldyti produktai. Kaip jie prisideda prie žemės išsaugojimo?

Jei ieškote būdų, kaip pagaminti vakarienę sau ar šeimos nariui, galbūt rinksitės šaldytą maistą, juk tai patogus ir greitas maisto ruošimas. Norite nustebinti artimuosius skaniu maistu, tačiau nemokate gaminti ar neturite laiko? Išeitis yra, o šaldytus pusgaminius įsigykite https://rojausobuoliai.lt/.

Kodėl patogu rinktis šaldytą maistą?

Per kelias valandas nuo skynimo švieži vaisiai ir daržovės apdorojami ir greitai užšaldomi, kad būtų išvengta skonio, kokybės, tekstūros ar maistinės vertės pablogėjimo. Užšaldytas maistas, kuris lieka beveik nepakitęs saugykloje, pašalina nuostolius, patiriamus dėl gedimo ir susitraukimo. Sezoniniai apribojimai yra praeities dalis. Šaldyti maisto produktai yra ekonomiški. Nemokate už stiebus, kauliukus, odeles, žieveles ar sugadintą maistą.

Remiantis JAV žemės ūkio departamento tyrimu, penkios iš šešių tirtų daržovių, visos konservuotos, šviežios arba šaldytos, buvo pigiausios perkant šaldytas. Dėl kainų svyravimų švieži produktai gali kainuoti 99 centus sezono pradžioje, 39 centus sezono viduryje, o tada be jokio paaiškinimo vėl pabrangti. Su šaldytais maisto produktais tokių labai svyruojančių kainų nėra.

Kodėl pigiau kainuoja pirkti pusfabrikačius?

Apskaičiuojant tikrąsias maisto ruošimo namuose išlaidas, reikia atsižvelgti į visus gaminant naudojamus ingredientus. Pavyzdžiui, iškepti pyragą reikštų pirkti miltus, cukrų, kiaušinius, prieskonius ar kvapiąsias medžiagas ir bet ką, ko gali prireikti glaistui ar užpilui pagaminti. Tai gali būti gana brangus pyragas.

Jei kepate retai ir nenaudosite likusių ingredientų, tikriausiai geriau pirkti šaldytus kepinius. Šaldytuose maisto produktuose pateikiamos aiškios gaminimo instrukcijos, nepaliekant vietos klaidoms ir nepakankamai paruoštam maistui. Kadangi paruošimo darbai jau atlikti, tereikia pašildyti ir patiekti – mažesnė tikimybė, kad gaminimo procese atsitiks netikėtumų.

Kodėl šaldytus gaminius galima laikyti ilgiau?

Užšaldytų maisto produktų laikymo laikas yra ilgesnis nei šviežių, todėl jis yra maksimaliai lankstus. Pavyzdžiui, šaldyti brokoliai išlieka švieži šaldiklyje iki aštuonių mėnesių, o švieži brokoliai paprastai turi būti suvartoti per savaitę.

Su šaldytu maistu jūs gaunate maistą, kuris yra 100 procentų valgomas. Nemokate už tokias atliekas kaip vaisių kauliukai, daržovių lukštai, žievelės ir išoriniai lapai, žuvies kaulus ar mėsos riebalus.

JAV surašymo departamento duomenimis, daugiau nei pusę šalies namų ūkių šiandien sudaro tik vienas ar du žmonės. Daug šaldytų produktų buvo sukurta specialiai šiems namų ūkiams. Yra vienos porcijos garnyrų, patiekalų ir desertų. Atliekų nėra, nes nėra likučių. Individualios porcijos taip pat suteikia galimybę kiekvienam šeimos nariui valgyti savo mėgstamą patiekalą, nereikalaujant laiko ir išlaidų ruošiant didelius kiekvieno maisto produktų kiekius.

pr2023/66

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite