Rugsėjo 1-ajai artėjant

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai. Vienas iš svarstomų klausimų – nustatyti bendrojo ugdymo mokyklose numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, nurodant klasių jungimus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelį ir vaikų skaičių grupėse.

Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pateiktame aiškinamajame rašte Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informuoja, kad mokyklų vadovai pateikė numatomą klasių komplektų ir mokinių skaičių juose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2021-2022 mokslo metams, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo mokyklose siūloma formuoti 226 klasių komplektus (mažėja 1 komplektu), 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose. Numatoma, kad ateinančiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 6 jungtinių  klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 jungtiniai komplektai ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 jungtinė specialioji klasė.

Mokinių skaičius, palyginus su 2020-2021 mokslo metais, didėja 3 mokiniais. Lyginant su praėjusiais mokslo metais, pirmose klasėse planuojama 41 mokiniu daugiau, tačiau mažėja mokinių skaičius 5-10 klasėse ir gimnazijų III-IV  klasėse.

Keičiantis vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičiui, būtina kasmet tikslinti grupių skaičių švietimo įstaigose, organizuojančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes komisija šių metų gegužės 26–31 dienomis vykdė vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Į rajono ugdymo įstaigas nukreipti 365 vaikai, iš jų 230 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai ir į rajono švietimo įstaigas – 3 vaikai. Miesto ikimokyklinėse įstaigose yra 39 laisvos vietos, iš jų 10 vietų – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Gautas prašymas dėl papildomos priešmokyklinio ugdymo grupės steigimo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje. Bus suformuotos dvi grupės: priešmokyklinio ugdymo – 11 vaikų,  ikimokyklinio ugdymo –11 vaikų (2–5 m.).

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lankys 1684 vaikai, iš jų 1142 – Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2021-2022 m. m. komplektuoti 103 grupes. Rugpjūčio mėnesį vyks papildomas priėmimas į laisvas vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 m. m. siūloma komplektuoti 226 klases, 15 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines grupes. Klasės nekomplektuojamos: 1–10 klasėse su mažesniu nei 8 mokiniai, o gimnazijų III – IV klasėse – su mažiau nei 12 mokinių.

Šiems siūlymams dar turi pritarti Savivaldybės taryba. Įprasta, kad prireikus Taryba keičia priimtą sprendimą. Mat tiksli situacija švietimo įstaigose paaiškėja tik rudenį, kai prasideda mokslo metai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiuose bus įteikta 14-oji Jūratės Caspersen (Šveicarija) įsteigta premija

Gegužės 25 d. 17.00 val. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka Pagėgių krašto kūrėjus, literatūrinio žodžio ir meno gerbėjus kvies jau 18-ąjį kartą pakvies į Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Šios šventės metu bus įteikta jau 14-oji Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam pagėgiškiui. Jei tik oro sąlygos leis, šiemet ši šventė bus kiek kitokia, neįprasta – renginio dalyviai ir svečiai bus pasitinkami žalumos

Policijos pareigūnai įspėja: sukčiai nesnaudžia!

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuo 2022 m. pradžios dėl sukčiavimo, pagal LR baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, pradėjo 28 ikiteisminius tyrimus. Pareigūnai pastebi, kad šios nusikalstamos veikos intensyvėja, todėl ragina gyventojus būti budriais ir neleisti sukčiams pasinaudoti jūsų patiklumu. Nespauskite gautos melagingos nuorodos! Per pirmąsias gegužės mėnesio dienas pareigūnai pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo atvejų. Gegužės 3 d. vyras, gim. 1974 m., telefonu gavęs „banko“ žinutę su nurodyta nuoroda, ją paspaudė ir, suvedęs prašomus savo banko duomenis, sąskaitoje

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Taip pat skaitykite