Rugsėjo 1-ajai artėjant

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai. Vienas iš svarstomų klausimų – nustatyti bendrojo ugdymo mokyklose numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, nurodant klasių jungimus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelį ir vaikų skaičių grupėse.

Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pateiktame aiškinamajame rašte Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informuoja, kad mokyklų vadovai pateikė numatomą klasių komplektų ir mokinių skaičių juose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2021-2022 mokslo metams, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo mokyklose siūloma formuoti 226 klasių komplektus (mažėja 1 komplektu), 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose. Numatoma, kad ateinančiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 6 jungtinių  klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 jungtiniai komplektai ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 jungtinė specialioji klasė.

Mokinių skaičius, palyginus su 2020-2021 mokslo metais, didėja 3 mokiniais. Lyginant su praėjusiais mokslo metais, pirmose klasėse planuojama 41 mokiniu daugiau, tačiau mažėja mokinių skaičius 5-10 klasėse ir gimnazijų III-IV  klasėse.

Keičiantis vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičiui, būtina kasmet tikslinti grupių skaičių švietimo įstaigose, organizuojančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes komisija šių metų gegužės 26–31 dienomis vykdė vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Į rajono ugdymo įstaigas nukreipti 365 vaikai, iš jų 230 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai ir į rajono švietimo įstaigas – 3 vaikai. Miesto ikimokyklinėse įstaigose yra 39 laisvos vietos, iš jų 10 vietų – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Gautas prašymas dėl papildomos priešmokyklinio ugdymo grupės steigimo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje. Bus suformuotos dvi grupės: priešmokyklinio ugdymo – 11 vaikų,  ikimokyklinio ugdymo –11 vaikų (2–5 m.).

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lankys 1684 vaikai, iš jų 1142 – Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2021-2022 m. m. komplektuoti 103 grupes. Rugpjūčio mėnesį vyks papildomas priėmimas į laisvas vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 m. m. siūloma komplektuoti 226 klases, 15 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines grupes. Klasės nekomplektuojamos: 1–10 klasėse su mažesniu nei 8 mokiniai, o gimnazijų III – IV klasėse – su mažiau nei 12 mokinių.

Šiems siūlymams dar turi pritarti Savivaldybės taryba. Įprasta, kad prireikus Taryba keičia priimtą sprendimą. Mat tiksli situacija švietimo įstaigose paaiškėja tik rudenį, kai prasideda mokslo metai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Liudo Dovydėno premijai pasiūlytas ir šilutiškis Dovydas Pancerovas

Šilutėje užaugęs, gimnaziją baigęs Dovydas Pancerovas spėjo išgarsėti kaip žurnalistas, tačiau yra išleidęs ir knygų. Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premijai, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet pristatyti penki kandidatai: Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (Aukso žuvys, 2020) – pasiūlė leidykla „Aukso žuvys“; Liutauras Degėsys už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka; Rimantas Kmita už romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020) – pasiūlė leidykla „Tyto alba“; Dovydas Pancerovas už romaną

Dėmesio centre – mirtingumas, o ne ekonomika

Liepą Šilutės rajone sulaukta 40 naujagimių, mirė 63 žmonės, sutuokta 60 porų, iširo 11 šeimų. Tokią informaciją paskelbė Savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris. Jo duomenimis, šiemet per 7 mėnesius rajone sulaukta 208 naujagimių, mirė 443 žmonės, sutuokta 141 pora, buvo 81 ištuoka. Iširus 81 šeimai, su motinomis gyventi liko 78 vaikai, nė vieno – su tėvu. Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ekonomikos rezultatai yra geri, tačiau mažas gimstamumas ir didelis gyventojų mirštamumas jau kelia rūpesčių: per pirmąjį pusmetį

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kad atsakymus į juos dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai, keleiviai. Rugpjūčio 9 d. nuo 10

Nuo rugpjūčio 2 d. parvykusiems iš Italijos ir Prancūzijos reikės izoliuotis

COVID-19 paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis. Nauji reikalavimai atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salos – vykstantiems iš šių šalių reikės išsitirti prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą, nes šios šalys pateko į geltoną zoną. Žalios zonos valstybių sąrašą, iš kur atvykstant reikalaujama atsivežti neigiamą COVID-19

Taip pat skaitykite