Rugsėjo 1-ajai artėjant

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai. Vienas iš svarstomų klausimų – nustatyti bendrojo ugdymo mokyklose numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, nurodant klasių jungimus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelį ir vaikų skaičių grupėse.

Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pateiktame aiškinamajame rašte Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informuoja, kad mokyklų vadovai pateikė numatomą klasių komplektų ir mokinių skaičių juose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2021-2022 mokslo metams, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo mokyklose siūloma formuoti 226 klasių komplektus (mažėja 1 komplektu), 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose. Numatoma, kad ateinančiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 6 jungtinių  klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 jungtiniai komplektai ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 jungtinė specialioji klasė.

Mokinių skaičius, palyginus su 2020-2021 mokslo metais, didėja 3 mokiniais. Lyginant su praėjusiais mokslo metais, pirmose klasėse planuojama 41 mokiniu daugiau, tačiau mažėja mokinių skaičius 5-10 klasėse ir gimnazijų III-IV  klasėse.

Keičiantis vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičiui, būtina kasmet tikslinti grupių skaičių švietimo įstaigose, organizuojančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes komisija šių metų gegužės 26–31 dienomis vykdė vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Į rajono ugdymo įstaigas nukreipti 365 vaikai, iš jų 230 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai ir į rajono švietimo įstaigas – 3 vaikai. Miesto ikimokyklinėse įstaigose yra 39 laisvos vietos, iš jų 10 vietų – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Gautas prašymas dėl papildomos priešmokyklinio ugdymo grupės steigimo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje. Bus suformuotos dvi grupės: priešmokyklinio ugdymo – 11 vaikų,  ikimokyklinio ugdymo –11 vaikų (2–5 m.).

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lankys 1684 vaikai, iš jų 1142 – Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2021-2022 m. m. komplektuoti 103 grupes. Rugpjūčio mėnesį vyks papildomas priėmimas į laisvas vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 m. m. siūloma komplektuoti 226 klases, 15 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines grupes. Klasės nekomplektuojamos: 1–10 klasėse su mažesniu nei 8 mokiniai, o gimnazijų III – IV klasėse – su mažiau nei 12 mokinių.

Šiems siūlymams dar turi pritarti Savivaldybės taryba. Įprasta, kad prireikus Taryba keičia priimtą sprendimą. Mat tiksli situacija švietimo įstaigose paaiškėja tik rudenį, kai prasideda mokslo metai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite