Rugsėjo 1-ajai artėjant

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai. Vienas iš svarstomų klausimų – nustatyti bendrojo ugdymo mokyklose numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, nurodant klasių jungimus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelį ir vaikų skaičių grupėse.

Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pateiktame aiškinamajame rašte Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informuoja, kad mokyklų vadovai pateikė numatomą klasių komplektų ir mokinių skaičių juose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2021-2022 mokslo metams, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo mokyklose siūloma formuoti 226 klasių komplektus (mažėja 1 komplektu), 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose. Numatoma, kad ateinančiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 6 jungtinių  klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 jungtiniai komplektai ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 jungtinė specialioji klasė.

Mokinių skaičius, palyginus su 2020-2021 mokslo metais, didėja 3 mokiniais. Lyginant su praėjusiais mokslo metais, pirmose klasėse planuojama 41 mokiniu daugiau, tačiau mažėja mokinių skaičius 5-10 klasėse ir gimnazijų III-IV  klasėse.

Keičiantis vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičiui, būtina kasmet tikslinti grupių skaičių švietimo įstaigose, organizuojančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes komisija šių metų gegužės 26–31 dienomis vykdė vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Į rajono ugdymo įstaigas nukreipti 365 vaikai, iš jų 230 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai ir į rajono švietimo įstaigas – 3 vaikai. Miesto ikimokyklinėse įstaigose yra 39 laisvos vietos, iš jų 10 vietų – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Gautas prašymas dėl papildomos priešmokyklinio ugdymo grupės steigimo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje. Bus suformuotos dvi grupės: priešmokyklinio ugdymo – 11 vaikų,  ikimokyklinio ugdymo –11 vaikų (2–5 m.).

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lankys 1684 vaikai, iš jų 1142 – Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2021-2022 m. m. komplektuoti 103 grupes. Rugpjūčio mėnesį vyks papildomas priėmimas į laisvas vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 m. m. siūloma komplektuoti 226 klases, 15 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines grupes. Klasės nekomplektuojamos: 1–10 klasėse su mažesniu nei 8 mokiniai, o gimnazijų III – IV klasėse – su mažiau nei 12 mokinių.

Šiems siūlymams dar turi pritarti Savivaldybės taryba. Įprasta, kad prireikus Taryba keičia priimtą sprendimą. Mat tiksli situacija švietimo įstaigose paaiškėja tik rudenį, kai prasideda mokslo metai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite