Rugsėjo 1-ajai artėjant

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai. Vienas iš svarstomų klausimų – nustatyti bendrojo ugdymo mokyklose numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, nurodant klasių jungimus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelį ir vaikų skaičių grupėse.

Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pateiktame aiškinamajame rašte Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informuoja, kad mokyklų vadovai pateikė numatomą klasių komplektų ir mokinių skaičių juose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2021-2022 mokslo metams, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo mokyklose siūloma formuoti 226 klasių komplektus (mažėja 1 komplektu), 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose. Numatoma, kad ateinančiais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 6 jungtinių  klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 jungtiniai komplektai ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 jungtinė specialioji klasė.

Mokinių skaičius, palyginus su 2020-2021 mokslo metais, didėja 3 mokiniais. Lyginant su praėjusiais mokslo metais, pirmose klasėse planuojama 41 mokiniu daugiau, tačiau mažėja mokinių skaičius 5-10 klasėse ir gimnazijų III-IV  klasėse.

Keičiantis vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičiui, būtina kasmet tikslinti grupių skaičių švietimo įstaigose, organizuojančiose ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes komisija šių metų gegužės 26–31 dienomis vykdė vaikų priėmimą į švietimo įstaigas. Į rajono ugdymo įstaigas nukreipti 365 vaikai, iš jų 230 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai ir į rajono švietimo įstaigas – 3 vaikai. Miesto ikimokyklinėse įstaigose yra 39 laisvos vietos, iš jų 10 vietų – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Gautas prašymas dėl papildomos priešmokyklinio ugdymo grupės steigimo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje. Bus suformuotos dvi grupės: priešmokyklinio ugdymo – 11 vaikų,  ikimokyklinio ugdymo –11 vaikų (2–5 m.).

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes lankys 1684 vaikai, iš jų 1142 – Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Savivaldybės tarybai siūloma 2021-2022 m. m. komplektuoti 103 grupes. Rugpjūčio mėnesį vyks papildomas priėmimas į laisvas vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 m. m. siūloma komplektuoti 226 klases, 15 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 9 jungtines grupes. Klasės nekomplektuojamos: 1–10 klasėse su mažesniu nei 8 mokiniai, o gimnazijų III – IV klasėse – su mažiau nei 12 mokinių.

Šiems siūlymams dar turi pritarti Savivaldybės taryba. Įprasta, kad prireikus Taryba keičia priimtą sprendimą. Mat tiksli situacija švietimo įstaigose paaiškėja tik rudenį, kai prasideda mokslo metai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite