Roletai ir trys interjero stiliai: kaip (su)derinti?

Skandinaviškas minimalizmas, griežtas modernus interjeras ir laikui nemari klasika – lietuvių jau seniai pamėgti interjerai. Įsirengiant ar atnaujinant savo namus svarbu išmanyti pagrindinius kiekvieno stiliaus ypatumus: kas su kuo dera ir kas nedera, ką verta įsigyti ir kam neverta leisti pinigų. Kuriant savo namus norisi atsižvelgti į kiekvieną detalę – nesvarbu, ar kalba eina apie paveikslus, žvakides ar apie roletus. Maži dalykai sukuria gražiausius dalykus, tad verta žinoti kelis principus.

Modernus interjeras ir pasteliniai atspalviai

Jeigu reikėtų išrinkti karaliaujantį interjero dizainą, neabejotinai juo taptų minimalizmas, pasižymintis ir paprastumu, ir subtiliu griežtumu. Kalbant apie namų interjerą, minimalistiniam stiliui būdingas vienspalviškumas, bazinės spalvos, „mažiau yra daugiau“ principas, taisyklingą geometriją atitinkančios formos ir kt.

Rinkdamiesi roletus būtinai atsižvelkite į namuose vyraujančius akcentus: sienų ir grindų dangas, baldus, šviestuvus, medžiagas – svarbu, kad nebūtų nieko nereikalingo. Modernistiniam stiliui labai tinka tiek pastelinių, tiek sodrių spalvų roletai. Roletai Klaipėdoje ir kituose miestuose džiugina savo spalvine įvairove, tad modernizmo mėgėjai, tikėtina, ras sau tinkamiausius roletus.

Skandinaviškas interjeras ir spalvų gausa

Skandinaviškam interjerui būdinga prabanga ir paprastumas. Šis stilius išskirtinis tuo, kad yra ne tik labai stilingas, bet ir praktiškas. Tokiam interjerui siūloma rinktis medines žaliuzes, kurios namams suteiks subtilumo. Taip pat svarbu paisyti saiko: jei erdvėje dominuoja vienspalviškumas (baldai, sienos, kiti interjero akcentai), galima rinktis minimaliais raštais margintus roletus. Jei situacija priešinga, interjere gausu formų, raštų ir spalvų, rekomenduojama rinktis vienspalvius roletus: kakavinius, žalsvus, rožinius.

Klasikinis stilius ir prabangūs tonai

Klasikinis stilius pasižymi elegantiškumu, ilgaamžiškumu ir, žinoma, prabanga. Tokiam interjerui būdingos kokybiškos medžiagos, subtilūs raštai, simetriškumas bei tobulos proporcijos. Klasikinis interjeras paprastai kuriamas susitelkiant į vieną kurį objektą, kuris tampa kambario ašimi. Juo gali tapti antikiniu stiliumi dekoruotas židinys, neįprasto modelio komoda ar masyvus ąžuolinis stalas.

Tokį interjerą itin pagyvins prabangių spalvų – baklažano, vyšnios, aukso – roletai. Siekiant sukurti prabangos ir elegancijos dermę, rekomenduojama rinktis romanetes, kurios erdvei suteiks šviesos, jaukumo ir rafinuotumo jausmą.

Norint įgyvendinti savo namų interjero viziją, labai svarbu daug dėmesio skirti detalėms. Juk ne veltui teigiama, kad iš detalių sulipdomas visas paveikslas. Vienas iš svarbių interjero akcentų – roletai, kuriuos derinti reikėtų atsakingai ir kruopščiai, atsižvelgiant tiek į interjero stilius, pagrindinius principus, tiek į spalviškumą, formas.

pr2022/231

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Taip pat skaitykite