Roletai ir trys interjero stiliai: kaip (su)derinti?
Skandinaviškas minimalizmas, griežtas modernus interjeras ir laikui nemari klasika – lietuvių jau seniai pamėgti interjerai. Įsirengiant ar atnaujinant savo namus svarbu išmanyti pagrindinius kiekvieno stiliaus ypatumus: kas su kuo dera ir kas nedera, ką verta įsigyti ir kam neverta leisti pinigų. Kuriant savo namus norisi atsižvelgti į kiekvieną detalę – nesvarbu, ar kalba eina apie paveikslus, žvakides ar apie roletus. Maži dalykai sukuria gražiausius dalykus, tad verta žinoti kelis principus.
Modernus interjeras ir pasteliniai atspalviai
Jeigu reikėtų išrinkti karaliaujantį interjero dizainą, neabejotinai juo taptų minimalizmas, pasižymintis ir paprastumu, ir subtiliu griežtumu. Kalbant apie namų interjerą, minimalistiniam stiliui būdingas vienspalviškumas, bazinės spalvos, „mažiau yra daugiau“ principas, taisyklingą geometriją atitinkančios formos ir kt.
Rinkdamiesi roletus būtinai atsižvelkite į namuose vyraujančius akcentus: sienų ir grindų dangas, baldus, šviestuvus, medžiagas – svarbu, kad nebūtų nieko nereikalingo. Modernistiniam stiliui labai tinka tiek pastelinių, tiek sodrių spalvų roletai. Roletai Klaipėdoje ir kituose miestuose džiugina savo spalvine įvairove, tad modernizmo mėgėjai, tikėtina, ras sau tinkamiausius roletus.
Skandinaviškas interjeras ir spalvų gausa
Skandinaviškam interjerui būdinga prabanga ir paprastumas. Šis stilius išskirtinis tuo, kad yra ne tik labai stilingas, bet ir praktiškas. Tokiam interjerui siūloma rinktis medines žaliuzes, kurios namams suteiks subtilumo. Taip pat svarbu paisyti saiko: jei erdvėje dominuoja vienspalviškumas (baldai, sienos, kiti interjero akcentai), galima rinktis minimaliais raštais margintus roletus. Jei situacija priešinga, interjere gausu formų, raštų ir spalvų, rekomenduojama rinktis vienspalvius roletus: kakavinius, žalsvus, rožinius.
Klasikinis stilius ir prabangūs tonai
Klasikinis stilius pasižymi elegantiškumu, ilgaamžiškumu ir, žinoma, prabanga. Tokiam interjerui būdingos kokybiškos medžiagos, subtilūs raštai, simetriškumas bei tobulos proporcijos. Klasikinis interjeras paprastai kuriamas susitelkiant į vieną kurį objektą, kuris tampa kambario ašimi. Juo gali tapti antikiniu stiliumi dekoruotas židinys, neįprasto modelio komoda ar masyvus ąžuolinis stalas.
Tokį interjerą itin pagyvins prabangių spalvų – baklažano, vyšnios, aukso – roletai. Siekiant sukurti prabangos ir elegancijos dermę, rekomenduojama rinktis romanetes, kurios erdvei suteiks šviesos, jaukumo ir rafinuotumo jausmą.
Norint įgyvendinti savo namų interjero viziją, labai svarbu daug dėmesio skirti detalėms. Juk ne veltui teigiama, kad iš detalių sulipdomas visas paveikslas. Vienas iš svarbių interjero akcentų – roletai, kuriuos derinti reikėtų atsakingai ir kruopščiai, atsižvelgiant tiek į interjero stilius, pagrindinius principus, tiek į spalviškumą, formas.
pr2022/231