Roletai ir trys interjero stiliai: kaip (su)derinti?

Skandinaviškas minimalizmas, griežtas modernus interjeras ir laikui nemari klasika – lietuvių jau seniai pamėgti interjerai. Įsirengiant ar atnaujinant savo namus svarbu išmanyti pagrindinius kiekvieno stiliaus ypatumus: kas su kuo dera ir kas nedera, ką verta įsigyti ir kam neverta leisti pinigų. Kuriant savo namus norisi atsižvelgti į kiekvieną detalę – nesvarbu, ar kalba eina apie paveikslus, žvakides ar apie roletus. Maži dalykai sukuria gražiausius dalykus, tad verta žinoti kelis principus.

Modernus interjeras ir pasteliniai atspalviai

Jeigu reikėtų išrinkti karaliaujantį interjero dizainą, neabejotinai juo taptų minimalizmas, pasižymintis ir paprastumu, ir subtiliu griežtumu. Kalbant apie namų interjerą, minimalistiniam stiliui būdingas vienspalviškumas, bazinės spalvos, „mažiau yra daugiau“ principas, taisyklingą geometriją atitinkančios formos ir kt.

Rinkdamiesi roletus būtinai atsižvelkite į namuose vyraujančius akcentus: sienų ir grindų dangas, baldus, šviestuvus, medžiagas – svarbu, kad nebūtų nieko nereikalingo. Modernistiniam stiliui labai tinka tiek pastelinių, tiek sodrių spalvų roletai. Roletai Klaipėdoje ir kituose miestuose džiugina savo spalvine įvairove, tad modernizmo mėgėjai, tikėtina, ras sau tinkamiausius roletus.

Skandinaviškas interjeras ir spalvų gausa

Skandinaviškam interjerui būdinga prabanga ir paprastumas. Šis stilius išskirtinis tuo, kad yra ne tik labai stilingas, bet ir praktiškas. Tokiam interjerui siūloma rinktis medines žaliuzes, kurios namams suteiks subtilumo. Taip pat svarbu paisyti saiko: jei erdvėje dominuoja vienspalviškumas (baldai, sienos, kiti interjero akcentai), galima rinktis minimaliais raštais margintus roletus. Jei situacija priešinga, interjere gausu formų, raštų ir spalvų, rekomenduojama rinktis vienspalvius roletus: kakavinius, žalsvus, rožinius.

Klasikinis stilius ir prabangūs tonai

Klasikinis stilius pasižymi elegantiškumu, ilgaamžiškumu ir, žinoma, prabanga. Tokiam interjerui būdingos kokybiškos medžiagos, subtilūs raštai, simetriškumas bei tobulos proporcijos. Klasikinis interjeras paprastai kuriamas susitelkiant į vieną kurį objektą, kuris tampa kambario ašimi. Juo gali tapti antikiniu stiliumi dekoruotas židinys, neįprasto modelio komoda ar masyvus ąžuolinis stalas.

Tokį interjerą itin pagyvins prabangių spalvų – baklažano, vyšnios, aukso – roletai. Siekiant sukurti prabangos ir elegancijos dermę, rekomenduojama rinktis romanetes, kurios erdvei suteiks šviesos, jaukumo ir rafinuotumo jausmą.

Norint įgyvendinti savo namų interjero viziją, labai svarbu daug dėmesio skirti detalėms. Juk ne veltui teigiama, kad iš detalių sulipdomas visas paveikslas. Vienas iš svarbių interjero akcentų – roletai, kuriuos derinti reikėtų atsakingai ir kruopščiai, atsižvelgiant tiek į interjero stilius, pagrindinius principus, tiek į spalviškumą, formas.

pr2022/231

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite