Rinkimai: šilutiškių karjeros šuoliai Lietuvoje

Šilutės Vydūno gimnaziją baigęs Valdas Benkunskas išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru, šilutiškė Nijolė Dirginčienė pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture vėl išrinkta Birštono savivaldybės mere.

Verta priminti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi šilutiškis. Seimo narys, ne vieną kadenciją tiesiogiai išrinktas į Lietuvos parlamentą, Zigmantas Balčytis yra mokęsis Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

Iš vicemero – į merus

Rusnėje gyvenančių Adelės ir Stanislovo Benkunskų jauniausias sūnus Valdas, kuriam lapkritį sukako 38 metai, tiesioginių merų rinkimų antrajame ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir tapo Vilniaus miesto savivaldybės meru.

Savivaldos rinkimai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams šįkart buvo nesėkmingi, palyginus su praėjusiais rinkimais, merais išrinkta perpus mažiau šios sąjungos atstovų. Tačiau pergalė Vilniuje – didelė. Gal net netikėta. Vos pradėjus skelbti iš Vilniaus miesto 156 balsavimo apylinkių  gaunamus rezultatus, pirmavo A. Zuokas, tačiau didesnės apylinkės miesto centre skaičius pakeitė. Sulaukęs 52,02 proc. balsavusių rinkėjų palaikymo, dabartinis mero pavaduotojas V. Benkunskas aplenkė A. Zuoką, gavusį 46,66 proc. balsų. Iš 453 670 Vilniaus miesto rinkėjų kovo 19 d. mero rinkimuose dalyvavo 223 765 arba 49,32 proc.

V. Benkunskas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, A. Zuokas – partijos „Laisvė ir teisingumas“. V. Benkunskas su bendraminčiais Vilniaus miesto savivaldybės taryboje iš 51 mandato gavo 19, A. Zuoko vadovaujami partiečiai, kaip ir Laisvės partijos atstovai, – po 9 mandatus. Dar 7 mandatai teko Lenkų rinkimų akcijai, 4 – socialdemokratams, 3 – nacionaliniam susivienijimui. Beje, meru išrinktas V. Benkunskas neslepia, kad į valdančiąją daugumą kvies ir socialdemokratus.

Į Vilniaus savivaldybę atėjo ir Mantas Benkunskas

Vilniaus miesto savivaldybės meru išrinktas V. Benkunskas yra baigęs Šilutės Vydūno gimnaziją, Mykolo Romerio universitete – teisės magistro studijas.

19-os į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą patekusių konservatorių būryje yra ir Mantas Benkunskas,  24 metų advokato padėjėjas. Jis – Audriaus Benkunsko, UAB „Šilutės komunalininkas“ direktoriaus, sūnus. Dar vienas Adelės ir Stanislovo Benkunskų sūnus Giedrius yra Šilutėje veikiančio medicinos centro „Puriena“ direktorius.  Valdas – jauniausias Benkunskų sūnus, jau vedęs, su žmona Vismante augina dukrelę.

Nijolė Dirginčienė – ilgametė Birštono merė

Jau pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture Birštono mere perrinkta Šilutėje gimusi Nijolė Dirginčienė. Nuo 2007 metų ji yra Birštono merė. Šio posto siekė 4 kandidatai, gavusi 54,18 proc. rinkėjų balsų, mere N. Dirginčienė išrinkta jau kovo 5 d., antrojo rinkimų turo neprireikė.

Aukštąjį mokslą baigusi mokytoja metodininkė ir Kauno technologijos universitete vadybos ir verslo administravimo studijas baigusi N. Dirginčienė Birštono savivaldybėje per rinkimus su bendraminčiais socialdemokratais laimėjo 9 mandatus iš 15-os, dar 4 gavo Regionų partija, po 1 – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite