Rapso stalai. Ar jie būtini nuimant derlių?

Kaip ir kiekvienas derlius, taip ir rapsų pasėliai turi savo specifiką. Rapsų derliui nuimti naudojamos specialios rapsų šienapjovės ir rapsų pjovimo sistemos. Šios skiriasi nuo profesionalių žoliapjovių ir pjovimo sistemų techninio projekto, nes naudojamos šieno, daržovių ir grūdų nuėmimui. Šiam derliui nuimti būtini rapso stalai.

Rapso stalų pjovimo sistemos

Ši energiją taupanti konstrukcija yra naudinga, nes vertikalios kombainų galvutės paprastai yra varomos elektra. Speciali rapsų stalo kombaino galvučių konstrukcija paprastai yra būtina, nes subrendusių rapsų augalų augimas labai skiriasi nuo javų. Augalus, kurių stiebeliai nuolat auga vertikaliai į viršų, galima gerai pjauti ir nuimti naudojant horizontaliai išlygintas pjovimo sistemas, o rapsams nuimti būtini kiti metodai.

Rapso stalų pjovimo sistemos privalumai

Rapsų augalai stipriai persipina ir sudaro tipišką tankią rapsų lauko struktūrą. Tokio derliaus prinokusių rapsų lauko negalima efektyviai nuimti įprastu kombainu. Dėl šios priežasties rapsų stalai turi vertikalius dalgius iš abiejų pusių. Tokiu būdu rapsai nupjaunami švelniai ir lygiai. Rapsų kombainų galvutės dažniausiai vadinamos rapsų pjaustytuvais. Vertikalus rapsų kombaino galvučių montavimas ir lengva konstrukcija leidžia lengvai ir be vibracijos nupjauti rapsų pasėlius.

Šio derliaus nuėmimo būdo privalumas yra tai, kad gležnos rapso augalo sėklos lieka pasėlyje ir neiškrenta per anksti. Jei įmanoma, reikia vengti tokio tipo vibracijos nuostolių nuimant rapsus, nes tai sumažina pasėlių derlių.

Rapsų kombaino galvutės, kaip ir visos pjovimo sistemos, turi būti suprojektuotos pagal aukštus kokybės standartus. Specialios dviašmenės kombainų galvutės užtikrintai ir patikimai atlieka specifinius rapsų derliaus nuėmimo darbus. Aukštos kokybės rapsų kombainų galvutės, kuriose sumontuoti rapsų peiliai, gali gerokai padidinti derlių.

Ypatingam derliui, ypatinga įranga

Profesionalioje derliaus nuėmimo technologijoje rapsams nuimti naudojami specialūs rapsų pjaustytuvai. Šių šienavimo sistemų konstrukcija tiksliai pritaikyta rapsų derliaus nuėmimo mašinų ir jų komponentų keliamiems reikalavimams.

Ypatingi rapsų derliaus nuėmimo reikalavimai: javapjūtės, turinčios tik horizontalias pjovimo sistemas, nepakanka. To priežastis yra specifinė rapsų augimo forma lauke. Tvirtai susipynę rapsų augalai sudaro tankų kilimą, kurio negalima efektyviai nuimti naudojant grynai horizontalią pjovimo sistemą. Nuimti prinokę rapsų augalai užkimštų pjovimo agregatą ir visą šienapjovės mechanizmą.

Rapso pjaustyklės pritaikytos derliui

Rapsų derliaus nuėmimo metu išbyrėtų jautrios aliejinės sėklos, esančios ankštyse. Specialiai šiam derliaus nuėmimo procesui sukonstruotos rapsų pjaustyklės dirba švariai ir be vibracijos. Pjovimo stalo šonuose vertikaliai sumontuoti rapsų pjaustytuvai perpjauna tankiai susipynusius rapsų augalus ir aprėžia nuimamo derliaus plotą. Taip jis atskiriamas nuo likusio rapsų lauko. Toks sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis derliaus nuėmimo procesas priklauso nuo itin tikslių ir patikimai veikiančių pjovimo sistemų.

Rapsų pjaustyklės, vadinamieji rapso stalai yra naudojami rapsams nuimti skirtuose kombainuose. Pjovimo galia, patikimumas ir energiją taupantis peilių veikimas daro derliaus nuėmimo procesą efektyvų ir užtikrina didelį derlių. Rapso stalus ir kitą žemės ūkio techniką galite rasti „Audrokesta“.

pr2023/90

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite