Rapso stalai. Ar jie būtini nuimant derlių?

Kaip ir kiekvienas derlius, taip ir rapsų pasėliai turi savo specifiką. Rapsų derliui nuimti naudojamos specialios rapsų šienapjovės ir rapsų pjovimo sistemos. Šios skiriasi nuo profesionalių žoliapjovių ir pjovimo sistemų techninio projekto, nes naudojamos šieno, daržovių ir grūdų nuėmimui. Šiam derliui nuimti būtini rapso stalai.

Rapso stalų pjovimo sistemos

Ši energiją taupanti konstrukcija yra naudinga, nes vertikalios kombainų galvutės paprastai yra varomos elektra. Speciali rapsų stalo kombaino galvučių konstrukcija paprastai yra būtina, nes subrendusių rapsų augalų augimas labai skiriasi nuo javų. Augalus, kurių stiebeliai nuolat auga vertikaliai į viršų, galima gerai pjauti ir nuimti naudojant horizontaliai išlygintas pjovimo sistemas, o rapsams nuimti būtini kiti metodai.

Rapso stalų pjovimo sistemos privalumai

Rapsų augalai stipriai persipina ir sudaro tipišką tankią rapsų lauko struktūrą. Tokio derliaus prinokusių rapsų lauko negalima efektyviai nuimti įprastu kombainu. Dėl šios priežasties rapsų stalai turi vertikalius dalgius iš abiejų pusių. Tokiu būdu rapsai nupjaunami švelniai ir lygiai. Rapsų kombainų galvutės dažniausiai vadinamos rapsų pjaustytuvais. Vertikalus rapsų kombaino galvučių montavimas ir lengva konstrukcija leidžia lengvai ir be vibracijos nupjauti rapsų pasėlius.

Šio derliaus nuėmimo būdo privalumas yra tai, kad gležnos rapso augalo sėklos lieka pasėlyje ir neiškrenta per anksti. Jei įmanoma, reikia vengti tokio tipo vibracijos nuostolių nuimant rapsus, nes tai sumažina pasėlių derlių.

Rapsų kombaino galvutės, kaip ir visos pjovimo sistemos, turi būti suprojektuotos pagal aukštus kokybės standartus. Specialios dviašmenės kombainų galvutės užtikrintai ir patikimai atlieka specifinius rapsų derliaus nuėmimo darbus. Aukštos kokybės rapsų kombainų galvutės, kuriose sumontuoti rapsų peiliai, gali gerokai padidinti derlių.

Ypatingam derliui, ypatinga įranga

Profesionalioje derliaus nuėmimo technologijoje rapsams nuimti naudojami specialūs rapsų pjaustytuvai. Šių šienavimo sistemų konstrukcija tiksliai pritaikyta rapsų derliaus nuėmimo mašinų ir jų komponentų keliamiems reikalavimams.

Ypatingi rapsų derliaus nuėmimo reikalavimai: javapjūtės, turinčios tik horizontalias pjovimo sistemas, nepakanka. To priežastis yra specifinė rapsų augimo forma lauke. Tvirtai susipynę rapsų augalai sudaro tankų kilimą, kurio negalima efektyviai nuimti naudojant grynai horizontalią pjovimo sistemą. Nuimti prinokę rapsų augalai užkimštų pjovimo agregatą ir visą šienapjovės mechanizmą.

Rapso pjaustyklės pritaikytos derliui

Rapsų derliaus nuėmimo metu išbyrėtų jautrios aliejinės sėklos, esančios ankštyse. Specialiai šiam derliaus nuėmimo procesui sukonstruotos rapsų pjaustyklės dirba švariai ir be vibracijos. Pjovimo stalo šonuose vertikaliai sumontuoti rapsų pjaustytuvai perpjauna tankiai susipynusius rapsų augalus ir aprėžia nuimamo derliaus plotą. Taip jis atskiriamas nuo likusio rapsų lauko. Toks sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis derliaus nuėmimo procesas priklauso nuo itin tikslių ir patikimai veikiančių pjovimo sistemų.

Rapsų pjaustyklės, vadinamieji rapso stalai yra naudojami rapsams nuimti skirtuose kombainuose. Pjovimo galia, patikimumas ir energiją taupantis peilių veikimas daro derliaus nuėmimo procesą efektyvų ir užtikrina didelį derlių. Rapso stalus ir kitą žemės ūkio techniką galite rasti „Audrokesta“.

pr2023/90

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite