Psichologo pagalba: kur ir kada kreiptis?

Žmogaus psichologija yra sudėtingas darinys, nepasiduodantis lengvai medicininei ar psichologinei intervencijai. Kūniškus negalavimus ir jų priežastis nustatyti nėra taip sunku, kaip psichologinius.

Turint fizinių negalavimų, nuėję pas bet kurį gydytoją mes labai dažnai išgirsime identiškas arba labai panašias diagnozes, nes jų mokslinė metodologija ir medicininis išsilavinimas bus kone tapatūs. Todėl dažnai renkantis gydytoją užtenka paskaityti pacientų atsiliepimus, o gilintis į medicininį asmens išsilavinimą kaip ir nėra prasmės.

To paties negalima pasakyti apie psichologus. Kiekvienas psichologas turi savitą priėjimą prie problemų, savitą specializaciją ir savitą psichologinės ar psichoterapeutinės metodologijos suvokimą. Todėl psichologo pasirinkimas ir psichologinių problemų sprendimas nėra toks paprastas, kaip kitų sveikatos problemų atveju.

Kalbant apie psichologinę pagalbą, neužtenka viso labo paskaityti atsiliepimų apie psichologą ir jo gebėjimą padėti išspręsti problemas priimti kaip duotybę. Tai, kad psichologas padėjo vienam žmogui, toli gražu nereiškia, kad jis vienodai sėkmingai galės padėti ir kitam.

Efektyvi psichologo pagalba turi kitų prielaidų, ne tik formalų specialisto išsilavinimą.

Kadangi psichologas sprendžia psichologines ar emocines problemas, tinkamas jų sprendimas reikalauja tam tikro pasitikėjimo ir ryšio tarp specialisto ir paciento. Priešingu atveju, sąmoningai ar ne, pacientas gali pradėti blokuoti bet kokį psichologo bandymą padėti. Todėl yra svarbu ne tik psichologo kvalifikacija ir pacientų atsiliepimai: tiek pat svarbu yra ir asmeninis ryšys su specialistu.

Tai daro psichologo pasirinkimą sudėtingu procesu, kuris taip pat yra imlus laikui, nes dažniausiai negalima tikėtis, kad pirmas sutiktas specialistas bus jums tinkamai ir atsiverdami jam jausitės patogiai. Kartais paprasčiausias ir sunkiai apibrėžiamas nepatogumo jausmas gali nulemti nesėkmingą konsultaciją ar terapiją.

Be to, tai gali ir brangiai kainuoti, nes įprastai psichologų valandinės konsultacijos įkainis siekia apie 40 eurų. Jei negalite sau leisti eksperimentuoti su psichologo konsultacijomis, visada galite kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris gali paskirti nemokamų psichologo konsultacijų valstybinėje gydymo įstaigoje, pvz. psichikos sveikatos centre. Kitu atveju, galite kreiptis dėl nemokamos psichologinės pagalbos nuotoliniu būdu: www.viltieslinija.lt. O ieškant mokamo psichologo pagal kainą ar kitus kriterijus, galite pasinaudoti www.psichologai.net.

Tiek nemokama psichologo pagalba tam skirtose tarnybose, tiek mokama specialisto pagalba privačioje gydymo įstaigoje neturi griežtų atrankos kriterijų.

Psichologinė problema, kurią sprendžia psichologai gali būti apibrėžiama bet kuo nuo sunkiau apibrėžiamo liūdesio ar kitos neigiamos emocijos iki gilesnių emocinių ar asmenybės sutrikimų. Todėl tokios pagalbos kreiptis galite tik pajutę, kad „kažkas yra ne taip“, bet to negalite paaiškinti ar išspręsti savo jėgomis arba fizinės intervencijos pagalba, t. y. medikamentais.

Į psichologą taip pat galite kreiptis ir nebūdami patenkinti kai kuriais savo asmenybės bruožais. Psichologas gali padėti ne tik tuomet, kai problema yra nepakeliama ir neišsprendžiama savomis jėgomis. Šios srities specialistas gali padėti ir tuomet, kai didelių problemų neturi, bet, pavyzdžiui, norite geriau save pažinti.

Priklausomai nuo jūsų problemos, jos sudėtingumo ir gilumo, psichologinė terapija gali tęstis nuo vienos sesijos iki kelerių metų. Todėl šiuos dalykus, kaip ir kitus konsultacijų aspektus, būtinai aptarkite su specialistu dar pirmojo susitikimo metu, kad galėtumėte tiksliau suformuoti savo lūkesčius.

Pr2021/156

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite