Po 19-metės nužudymo – laiškas Seimo nariui Zigmantui Balčyčiui

Šilutė, 2022 m. lapkričio 8 d.

Kreipiuosi į jus dėl šios istorijos, kurią paviešino žiniasklaida.

19-metės nužudymu Šilutės rajone įtariamas vyresnis brolis: teisme jis suimtas

Ingrida Steniulienė, Šaltinis: BNS

Teismas patenkino prokuratūros prašymą ir  trims mėnesiams leido suimti 19-metės nužudymu Šilutės rajone įtariamą jaunuolį. Įtarimai asmeniui pateikti dėl giminaičio ar šeimos nario nužudymo, BNS informavo Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė Viktorija Raštutytė. Prokuratūra BNS patvirtino, kad įtariamasis – nužudytosios 26 metų brolis.

Nužudyta mergina aptikta spalio 29 d., šeštadienį, naktį Šilutės rajono Pagrynių miške.

Kaip pranešė Tauragės apskrities policija, iš socialinių paslaugų centro Šilutėje išėjo 19-metė mergina ir negrįžo. „Apie jos dingimą socialinių paslaugų centro darbuotoja mus informavo spalio 28 dieną (penktadienį – BNS). Vykdant jos paiešką, spalio 29 dieną (šeštadienį), 3 valandą 30 minučių, jos kūnas rastas Pagrynių miške“, – BNS sakė Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė.

Teigiama, kad merginos kūnas rastas su sužalojimais, slėpdamas pagrindinį nusikaltimo įkaltį, kūną žudikas buvo užkasęs.

Nakvynės namų gyventojai

pamarys.eu žiniomis, pastaruoju metu mergina glausdavosi Šilutės socialinių paslaugų namų nakvynės namuose. Šiuose namuose mergina atsidūrė jai sukakus 18 metų, kai ji neteko prieglobsčio vaikų namuose, kur ir užaugo. Vėliau pusmetį glaudėsi kito rajono socialinių paslaugų įstaigoje. Nužudymu įtariamas jos brolis taip pat yra buvęs minėtų nakvynės namų gyventojas. Pastaruoju metu jis iš gaunamos socialinės pašalpos nuomojosi atskirą butą. Su broliu mergina palaikiusi nuolatinius ryšius. Teigiama, kad jis yra ne kartą teistas.

Dėl nužudymo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Už savo šeimos nario tyčinį gyvybės atėmimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 20 metų arba net iki gyvos galvos.

Tylėjimas – ne išeitis

Gyvenu Šilutės priemiestyje, Pagryniuose. Būtent Pagrynių miške ir rado nužudytąją. Per Vėlinių dienas važiavau į Šilutės kapines, lankiau sūnaus kapą, o tos mergaitės kapas netoli: žmonės sustoja ir apžiūri užrašus prie gedulo vainikų. Ten vainikai nuo dviejų brolių su šeimomis, nuo sesers, nuo tetos ir vienas baltų rožių su juosta „Liūdi mama“…

Velionės tėvas miręs, motina gyvena Gaidelių kaime, Šilutės seniūnijoje. Tėvas smurtavęs, šeimoje girtauta. 5 ar 8 jų vaikai (tikslaus skaičiaus nežinau) augo vaikų namuose. Motina neaugino savo vaikų.

Savo „Facebook“ paskyroje turiu 4480 draugų, pasidalinau įspūdžiu iš vaizdo kapinėse. Tai sukėlė diskusiją. Tėvų pasmerkimas didelis, tačiau labiausiai užkliuvo tai, kodėl 18-os metų mergina, palikusi vaikų globos įstaigą, glaudėsi nakvynės namuose?

Pasak vieno nakvynės namų gyventojo, ir mergina, ir jos brolis turėję pastebimų psichikos sutrikimų. Išeitų, kad galimai ligotą ir savimi pasirūpinti nesugebantį aštuoniolikmetį globotinį iš vaikų namų išleidžia į nežinią, kuri pavojinga ir jam, ir aplinkiniams. Ir štai kraupus rezultatas…

Šilutės rajone neliko tų didelių ir vienintelių Saugų vaikų globos namų. Globotiniai mažomis grupėmis gyvena nupirktose sodybose: yra tokia ir Pagryniuose, yra ir Šilutėje, kitur. Ir čia dirba vaikų namų darbuotojai. Tai žingsnis į priekį.

Tačiau ne paslaptis, kad iš tų vienintelių vaikų namų rajone, kur vaikų būdavo daug, jie ir pabėgdavo, ir policija jų ieškodavo. Vaikinai vogdavo, mergaitės atsidurdavo landynėse, gerdavo, galimai „uždarbiaudavo“ save pardavinėdamos. Net stabdydavo Saugose prie kelio vyrų vairuojamus automobilius, važinėjo ir į Švėkšną, kur buvo baisus mergaičių seksualinio išnaudojimo skandalas. Ne viena mergaitė susilaukė vaikelio ir jį augino dar gyvendama vaikų namuose. Nežinau jų likimo.

Pagalba, globa, mokymas gyventi – viena, o realybė buvo kitokia. Tokios „praktikos“ įgiję, jie 18-os metų išeidavo į savarankišką gyvenimą. Ir ne visi sveiki…

Tad klausimas vienas: ar valstybėje veikia sistema, kuri padėtų valdiškoje įstaigoje augintam aštuoniolikmečiui įsikabinti į gyvenimą?

Skiriama, rodos, kelių tūkstančių eurų įsikūrimo išmoka. Kiek naudos iš tokios paramos? Ar atsižvelgiama į jų sveikatos būklę, nuo kurios turėtų priklausyti ir pagalba? Ar yra statistika, kaip susiklosto jų savarankiškas gyvenimas? Žinau, kad nedaugelis studijuoja, dirba, sukuria šeimas. O dauguma kur? Kalėjime? Vienišos motinos, vis gimdančios vaikus, kurių likimas bus panašus?

Svarstau, kad nuo 18-os metų amžiaus globos įstaigas paliekančių jaunuolių rajone neturėtų būti labai daug. Jeigu mokesčių mokėtojai juos išlaiko iki 18-os metų, bent jau sveikatos problemų turintiems įstengtų padėti ir vėliau. Kokia turi būti ta pagalba, nežinau. Gal gerų pavyzdžių yra kitose valstybėse? Jeigu pagalba būtų, šios kraupios istorijos Šilutėje būtų pavykę išvengti.

Įstaigų ir visokių tarnybų su specialistais prikurta gausybė ir jų vis daugėja. Šiomis dienomis visi pasirinko tylėjimą… Kodėl?

Prašyčiau jūsų dėmesio šiai situacijai. Gal Seime rastųsi noro pasvarstyti, įsigilinti, keisti galiojančias globos tvarkas, kad šių pragertų, atstumtų ir suluošintų, gal net ir ligotų aštuoniolikmečių savarankiškas gyvenimas nors kiek prašviesėtų.

Pagarbiai

Stasė Skutulienė

Pažadas duotas

Lapkričio 9 d. laiško autorei paskambinęs Seimo narys Zigmantas Balčytis paaiškino, kad vyksta ikiteisminis tyrimas, į kurį nevalia kištis. Tačiau galima domėtis globos įstaigų darbu, jose lankytis, aiškintis, tartis su specialistais, kaupti informaciją šia tema iš valstybės institucijų.

„Tą ir darysiu. Vyksiu dėl to ir į Šilutės rajoną. Tarsiuosi su kitais Seimo nariais, kurie dirba kituose Seimo komitetuose. Aš esu Audito komiteto pirmininkas, manau, domėsimės ir lėšų panaudojimu socialinei globai, paramai. Šis kraupus nusikaltimas Šilutėje verčia ieškoti sprendimų, nes, akivaizdu, kad yra spragų“, – telefonu sakė Z. Balčytis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite