Plėtros programos rezultatų teks palaukti

Tikslinių teritorijų plėtros programa leis sutvarkyti tokias miesto vietas, kurių renovuoti savo lėšomis savivaldybė neįstengia.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinta Klaipėdos regiono integruota teritorijų plėtros programa. Ji apima dvi tikslines Klaipėdos regiono teritorijas – Šilutę ir Skuodą. Programai įgyvendinti skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų, tačiau realus lėšų įsisavinimas ir statybų darbai prasidės tik kitų metų pabaigoje.

2014-2020 m. Europos Sąjungos paramos laikotarpiu, siekiant didinti teritorinę sanglaudą tarp regionų ir jų viduje bus įgyvendinamos kompleksinio pobūdžio priemonės, siekiant pašalinti priežastis, dėl kurių šios teritorijos yra atsiliekančios arba susiduria su specifinėmis plėtros problemomis. Vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų sąrašas. Šilutė taip pat pripažinta tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų plėtros programa. Šiam tikslui skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų paramos. Gautos lėšos turės būti panaudotos kompleksiškai. Funkciškai susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus bus gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Pagal patvirtintą Klaipėdos regiono integruotos teritorijų plėtros programos veiksmų planą, Šilutėje bus kompleksiškai tvarkomas senasis Šilokarčemos kvartalas, Šilutės H. Šojaus dvaro pastatų kompleksas bus pritaikytas viešiems kultūros poreikiams, sutvarkytas Šilutės H. Šojaus dvaro parkas, modernizuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras, bibliotekai priklausantis pastatas Tilžės g. 12, sutvarkytas Šilutės miesto istorinis parkas renovuojant miesto stadioną, sutvarkytos gretutinės teritorijos prie Lietuvininkų g. ir Tilžės g. (Šilutės rajono savivaldybės aikštė, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapinės, H. Zudermano skveras, taip pat skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36); kompleksiškai sutvarkytas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, tarp Parko, Lietuvininkų ir Liepų gatvių, būtų rekonstruotos Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvės bei Atgimimo ir Laisvės alėjos.Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos veiksmų plano vykdymą Šilutės rajono savivaldybėje koordinuojanti Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė sakė, kad kol kas žengti tik pirmieji žingsniai. Kad bus skirta lėšų, jau aišku, tačiau dar ištisus metus teks rengti dokumentus. Praktinis programos įgyvendinimas galėtų būti pradėtas tik kitų metų pabaigoje.
A. Jagelavičienė paaiškino, kad dabar laukiama kvietimo teikti paraiškas. Šiuo metu rengiami dokumentai reglamentuos, kokios veiklos rūšys bus finansuojamos. Atsižvelgiant į tai ir bus rengiami projektai. Manoma, kad šis etapas užsitęs iki metų pabaigos. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas sakė, kad šiuo metu šilutiškiai visus namų darbus atliko – tikslinės teritorijos plėtros programa patvirtinta, laukiama tolimesnių žingsnių.
Kad tikslinių teritorijų plėtros programa yra tikras išsigelbėjimas Šilutei, ne kartą yra kalbėjęs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir Šilutės seniūnijos vadovai. Negaudama paramos, Savivaldybė nežinia kada sugebėtų sutvarkyti numatytas teritorijas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite