Plėtros programos rezultatų teks palaukti

Tikslinių teritorijų plėtros programa leis sutvarkyti tokias miesto vietas, kurių renovuoti savo lėšomis savivaldybė neįstengia.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinta Klaipėdos regiono integruota teritorijų plėtros programa. Ji apima dvi tikslines Klaipėdos regiono teritorijas – Šilutę ir Skuodą. Programai įgyvendinti skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų, tačiau realus lėšų įsisavinimas ir statybų darbai prasidės tik kitų metų pabaigoje.

2014-2020 m. Europos Sąjungos paramos laikotarpiu, siekiant didinti teritorinę sanglaudą tarp regionų ir jų viduje bus įgyvendinamos kompleksinio pobūdžio priemonės, siekiant pašalinti priežastis, dėl kurių šios teritorijos yra atsiliekančios arba susiduria su specifinėmis plėtros problemomis. Vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų sąrašas. Šilutė taip pat pripažinta tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų plėtros programa. Šiam tikslui skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų paramos. Gautos lėšos turės būti panaudotos kompleksiškai. Funkciškai susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus bus gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Pagal patvirtintą Klaipėdos regiono integruotos teritorijų plėtros programos veiksmų planą, Šilutėje bus kompleksiškai tvarkomas senasis Šilokarčemos kvartalas, Šilutės H. Šojaus dvaro pastatų kompleksas bus pritaikytas viešiems kultūros poreikiams, sutvarkytas Šilutės H. Šojaus dvaro parkas, modernizuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras, bibliotekai priklausantis pastatas Tilžės g. 12, sutvarkytas Šilutės miesto istorinis parkas renovuojant miesto stadioną, sutvarkytos gretutinės teritorijos prie Lietuvininkų g. ir Tilžės g. (Šilutės rajono savivaldybės aikštė, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapinės, H. Zudermano skveras, taip pat skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36); kompleksiškai sutvarkytas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, tarp Parko, Lietuvininkų ir Liepų gatvių, būtų rekonstruotos Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvės bei Atgimimo ir Laisvės alėjos.Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos veiksmų plano vykdymą Šilutės rajono savivaldybėje koordinuojanti Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė sakė, kad kol kas žengti tik pirmieji žingsniai. Kad bus skirta lėšų, jau aišku, tačiau dar ištisus metus teks rengti dokumentus. Praktinis programos įgyvendinimas galėtų būti pradėtas tik kitų metų pabaigoje.
A. Jagelavičienė paaiškino, kad dabar laukiama kvietimo teikti paraiškas. Šiuo metu rengiami dokumentai reglamentuos, kokios veiklos rūšys bus finansuojamos. Atsižvelgiant į tai ir bus rengiami projektai. Manoma, kad šis etapas užsitęs iki metų pabaigos. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas sakė, kad šiuo metu šilutiškiai visus namų darbus atliko – tikslinės teritorijos plėtros programa patvirtinta, laukiama tolimesnių žingsnių.
Kad tikslinių teritorijų plėtros programa yra tikras išsigelbėjimas Šilutei, ne kartą yra kalbėjęs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir Šilutės seniūnijos vadovai. Negaudama paramos, Savivaldybė nežinia kada sugebėtų sutvarkyti numatytas teritorijas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite