Plėtros programos rezultatų teks palaukti

Tikslinių teritorijų plėtros programa leis sutvarkyti tokias miesto vietas, kurių renovuoti savo lėšomis savivaldybė neįstengia.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinta Klaipėdos regiono integruota teritorijų plėtros programa. Ji apima dvi tikslines Klaipėdos regiono teritorijas – Šilutę ir Skuodą. Programai įgyvendinti skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų, tačiau realus lėšų įsisavinimas ir statybų darbai prasidės tik kitų metų pabaigoje.

2014-2020 m. Europos Sąjungos paramos laikotarpiu, siekiant didinti teritorinę sanglaudą tarp regionų ir jų viduje bus įgyvendinamos kompleksinio pobūdžio priemonės, siekiant pašalinti priežastis, dėl kurių šios teritorijos yra atsiliekančios arba susiduria su specifinėmis plėtros problemomis. Vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų sąrašas. Šilutė taip pat pripažinta tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų plėtros programa. Šiam tikslui skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų paramos. Gautos lėšos turės būti panaudotos kompleksiškai. Funkciškai susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus bus gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Pagal patvirtintą Klaipėdos regiono integruotos teritorijų plėtros programos veiksmų planą, Šilutėje bus kompleksiškai tvarkomas senasis Šilokarčemos kvartalas, Šilutės H. Šojaus dvaro pastatų kompleksas bus pritaikytas viešiems kultūros poreikiams, sutvarkytas Šilutės H. Šojaus dvaro parkas, modernizuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras, bibliotekai priklausantis pastatas Tilžės g. 12, sutvarkytas Šilutės miesto istorinis parkas renovuojant miesto stadioną, sutvarkytos gretutinės teritorijos prie Lietuvininkų g. ir Tilžės g. (Šilutės rajono savivaldybės aikštė, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapinės, H. Zudermano skveras, taip pat skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36); kompleksiškai sutvarkytas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, tarp Parko, Lietuvininkų ir Liepų gatvių, būtų rekonstruotos Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvės bei Atgimimo ir Laisvės alėjos.Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos veiksmų plano vykdymą Šilutės rajono savivaldybėje koordinuojanti Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė sakė, kad kol kas žengti tik pirmieji žingsniai. Kad bus skirta lėšų, jau aišku, tačiau dar ištisus metus teks rengti dokumentus. Praktinis programos įgyvendinimas galėtų būti pradėtas tik kitų metų pabaigoje.
A. Jagelavičienė paaiškino, kad dabar laukiama kvietimo teikti paraiškas. Šiuo metu rengiami dokumentai reglamentuos, kokios veiklos rūšys bus finansuojamos. Atsižvelgiant į tai ir bus rengiami projektai. Manoma, kad šis etapas užsitęs iki metų pabaigos. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas sakė, kad šiuo metu šilutiškiai visus namų darbus atliko – tikslinės teritorijos plėtros programa patvirtinta, laukiama tolimesnių žingsnių.
Kad tikslinių teritorijų plėtros programa yra tikras išsigelbėjimas Šilutei, ne kartą yra kalbėjęs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir Šilutės seniūnijos vadovai. Negaudama paramos, Savivaldybė nežinia kada sugebėtų sutvarkyti numatytas teritorijas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite