Plėtros programos rezultatų teks palaukti

Tikslinių teritorijų plėtros programa leis sutvarkyti tokias miesto vietas, kurių renovuoti savo lėšomis savivaldybė neįstengia.

Vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtinta Klaipėdos regiono integruota teritorijų plėtros programa. Ji apima dvi tikslines Klaipėdos regiono teritorijas – Šilutę ir Skuodą. Programai įgyvendinti skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų, tačiau realus lėšų įsisavinimas ir statybų darbai prasidės tik kitų metų pabaigoje.

2014-2020 m. Europos Sąjungos paramos laikotarpiu, siekiant didinti teritorinę sanglaudą tarp regionų ir jų viduje bus įgyvendinamos kompleksinio pobūdžio priemonės, siekiant pašalinti priežastis, dėl kurių šios teritorijos yra atsiliekančios arba susiduria su specifinėmis plėtros problemomis. Vidaus reikalų ministro 2014 m. birželio 19 d. įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų sąrašas. Šilutė taip pat pripažinta tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų plėtros programa. Šiam tikslui skiriama daugiau kaip 7 milijonai eurų paramos. Gautos lėšos turės būti panaudotos kompleksiškai. Funkciškai susietose viešosiose erdvėse įgyvendinant projektus bus gerinama gyvenamoji aplinka, siekiant padaryti miestą patrauklų gyventi, dirbti, plėtoti verslą ir leisti laisvalaikį.
Pagal patvirtintą Klaipėdos regiono integruotos teritorijų plėtros programos veiksmų planą, Šilutėje bus kompleksiškai tvarkomas senasis Šilokarčemos kvartalas, Šilutės H. Šojaus dvaro pastatų kompleksas bus pritaikytas viešiems kultūros poreikiams, sutvarkytas Šilutės H. Šojaus dvaro parkas, modernizuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras, bibliotekai priklausantis pastatas Tilžės g. 12, sutvarkytas Šilutės miesto istorinis parkas renovuojant miesto stadioną, sutvarkytos gretutinės teritorijos prie Lietuvininkų g. ir Tilžės g. (Šilutės rajono savivaldybės aikštė, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapinės, H. Zudermano skveras, taip pat skveras, esantis prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36); kompleksiškai sutvarkytas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, tarp Parko, Lietuvininkų ir Liepų gatvių, būtų rekonstruotos Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko gatvės bei Atgimimo ir Laisvės alėjos.Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos veiksmų plano vykdymą Šilutės rajono savivaldybėje koordinuojanti Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė sakė, kad kol kas žengti tik pirmieji žingsniai. Kad bus skirta lėšų, jau aišku, tačiau dar ištisus metus teks rengti dokumentus. Praktinis programos įgyvendinimas galėtų būti pradėtas tik kitų metų pabaigoje.
A. Jagelavičienė paaiškino, kad dabar laukiama kvietimo teikti paraiškas. Šiuo metu rengiami dokumentai reglamentuos, kokios veiklos rūšys bus finansuojamos. Atsižvelgiant į tai ir bus rengiami projektai. Manoma, kad šis etapas užsitęs iki metų pabaigos. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas sakė, kad šiuo metu šilutiškiai visus namų darbus atliko – tikslinės teritorijos plėtros programa patvirtinta, laukiama tolimesnių žingsnių.
Kad tikslinių teritorijų plėtros programa yra tikras išsigelbėjimas Šilutei, ne kartą yra kalbėjęs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir Šilutės seniūnijos vadovai. Negaudama paramos, Savivaldybė nežinia kada sugebėtų sutvarkyti numatytas teritorijas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite