Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą
Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo.
Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą?
Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose…
Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą ginklams, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų pasirinktas seifas atitinka ES standartus, ar jis yra tinkamai sertifikuotas. Pagal ES reglamentus yra nustatytas standartas, kad plieno storis turi siekti nuo 3 iki 6 mm storį. Ginklų laikymo sąlygos yra griežtai reglamentuotos ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose teisės aktuose. Juose nurodoma, kad ginklus galima laikyti tik tokiuose seifuose, kurie yra sertifikuoti pagal nacionalines ir europines taisykles.
Tad pirkdami seifą ginklas, būtinai įsitikinkite ar nepažeisite ginklų laikymo taisyklių. Pagal dabartines taisykles, ginklai gali būti laikomi ne tik metaliniuose seifuose, tačiau ir seifuose, pagamintuose iš kitų medžiagų. Vis dėlto standartas S1 nustato saugumo klasę – ne žemesnė kaip numatyta EN 14450 standarte.
Pagrindiniai reikalavimai ginklo laikymui išlieka tokie patys. Nesvarbu kiek jūs ketinate savo seife laikyti ginklų, reikalavimai seifui nesikeičia: ginklas turi būti laikomas tokiame seife, kuris privalomai montuojamas arba prie grindų arba prie sienos. Tokios tvirtinimo konstrukcijos yra griežtai reglamentuotos, tad pirkdami seifą, įsitikinkite, kad galėsite juos tinkamai įmontuoti. Pagal galiojančius ES standartus, seifams ir saugyklų durims yra keliami reikalavimai. Svarbu, jog abiejų minėtų objektų durys turi atitikti EN 1143-1 ar EN-14450 S1 standartus. O jeigu tvirtinimas yra reglamentuotas prie grindų ar sienos, tuomet dėžės sienelės turi būti ne plonesnės kaip 3 mm, užrakinimo sistema turi būti su vidine plokštele arba kodine spyna.
Seifai skirstomi pagal saugumo klases, tad reikia nepamiršti, kad kiekvienai saugumo klasei keliami skirtingi reikalavimai. Prisiminkite, kad seifai ginklams daugumoje ES šalių turi skirtingus reglamentavimus pagal seifų saugumo klases.
pr2023/28