Paskelbta Europos autokroso čempionato etapo Vilkyčiuose dienotvarkė

Liko vos mėnuo iki mūsų šalyje vyksiančio didžiausio tarptautinio automobilių sporto renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo. Šios grandiozinės varžybos birželio 11-12 dienomis nugriaudės Vilkyčių automobilių sporto komplekse.

Tiesiai iš Latvijos – į Vilkyčius

Tradiciškai dalyviai į Vilkyčius rinktis pradės jau nuo trečiadienio ar ketvirtadienio. Kadangi Lietuvoje rengiamas trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas vyks praėjus vos savaitei po Latvijos etapo, praktiškai visi Europos elito atstovai į Lietuvą pasuks tiesiai iš kaimyninės šalies ir į savo bazes Europoje nebegrįš.

Pirmosios oficialios procedūros komandų Vilkyčiuose lauks penktadienį, kai nuo 14 val. prasidės administracinė komisija ir techninis patikrinimas. Po jų sportininkai jau galės keliauti ilsėtis prieš šeštadienio startus.

Šeštadienį

Birželio 11-ą dieną, šeštadienį, trasoje jau bus apstu veiksmo. Nuo 10.40 val. prasidės laisvosios treniruotės. Kiek vėliau, 12 val. ir 14 val., bus surengti du chronometruojami važiavimai. Juose pilotai jau galės pasitikrinti savo tempą ir palyginti jį su oponentais.

Tą patį vakarą prasidės ir kvalifikaciniai važiavimai, kuriuose Europos automobilių kroso čempionato klasių dalyviai jau turės parodyti visą potencialą. 16 val. prasidėsiančioje sesijoje kartu taip pat vyks ir nacionalinių klasių važiavimas. Beje, šiemet Vilkyčiuose nacionalinės klasės bus jau dvi. Organizatoriai nusprendė čia pakviesti varžytis ne tik dalyvius su automobiliais iki dviejų litrų varikliais, bet ir „SuperCars“ įskaitos atstovus, tad veiksmo trasoje tikrai nebus per mažai. Tą patį vakarą, 17.20 val. bus surengtas ir antrasis kvalifikacinis važiavimas nacionalinių klasių dalyviams.

13.30 val. vyks dainininkės Editos Barkevičiutės koncertas, o 18 val. – visiems gerai žinomo atlikėjo, Deivido Basčio pasirodymas. Deividas Bastys – Lietuvos pop scenos dainininkas, realybės šou finalistas ir įvairių televizinių projektų dalyvis bei buvęs grupės „Pikaso“ narys.

Sekmadienį

Birželio 12-ą dieną, sekmadienį, lenktynių savaitgalio drama 9.45 val. bus pratęsta trečiuoju kvalifikaciniu važiavimu, kuriame vėl išsirikiuos Nacionalinės klasės sportininkai. Iškart po jų pasirodymo, 10 val. antrame kvalifikaciniame važiavime startuos Europos automobilių kroso čempionato klasių dalyviai. 11.30 val. trasoje ketvirtam kvalifikaciniam važiavimui susiburs Nacionalinės klasės dalyviai. 11.45 val. juos trasoje vėl pakeis Europos elitas, kurio lauks trečioji kvalifikacija. Nuo 11 val., vyks senovinių automobilių paroda, o apie 13.30 val. danguje įvairiausius piruetus atliks lėktuvai, vyks oro akrobatikos pasirodymas.

Sekmadienis – pagrindinė renginio diena, tad 13.30 val. Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus surengta iškilminga varžybų atidarymo ceremonija. Jos metu visi dalyviai trasa apsuks garbės ratą ir netrukus po to prasidės lenktynių savaitgalio kulminacija.

14 val. prasidės tiek Europos automobilių kroso čempionato klasių, tiek nacionalinių klasių pusfinaliai. Po jų paaiškės, kuriems sportininkams pavyks iškopti į finalą ir ten susigrumti dėl prizinių pozicijų, trofėjų ir, be abejo, itin svarbių sezono taškų.

Apdovanojimas

Nors oficiali prizininkų ir nugalėtojų apdovanojimo ceremonija įvyks 18 val., tačiau šias varžybas organizuojantis automobilių sporto klubas „Vilkyčiai“ vėl išlaikys tradiciją lyderių trejetukus klasėse pasveikinti iš karto po finalinio važiavimo. Po paskutinio šachmatinės vėliavos mosto visi lyderiai bus nukreipti prie žiūrovų tribūnų, kur liesis šampano purslai, o lyderiai pasipuoš ąžuolų vainikais.

Taigi, iki dramatiškiausio ir karščiausio vasaros lenktynių savaitgalio liko vos mėnuo, tad organizatoriai ragina jau dabar planuoti savo kalendorių, rezervuoti nakvynę Vilkyčių apylinkėse ar planuoti išvyką kemperiu bei nepraleisti progos savo akimis išvysti šio sezono žemyno automobilių kroso grandus.

Daugiau informacijos apie artėjantį automobilių kroso čempionato etapą Vilkyčiuose, bilietų kainas, nemokamų bilietų dalybas ir kitas naujienas rasite organizatorių „Facebook“ paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite