Pagalvių tipai. Kaip pasirinkti tinkamą pagalvę miegui?

Priešingai nei manote, miego patogumui užtikrinti labai svarbus ne tik čiužinys, bet ir pagalvė. Šiame straipsnyje aptarsime, kokių rūšių pagalvių yra rinkoje ir kaip išsirinkti geriausią.

Kokios yra geros pagalvės savybės?

Gera pagalvė pirmiausia yra ta, kuri suteikia mums tinkamą komfortą miegant ar ilsintis. Kadangi kiekvienas miegme skirtingai, neįmanoma nurodyti vienos tobulos pagalvės, kuri būtų patogi visiems.

Tačiau yra tam tikras savybių rinkinys, į kurį turėtume atkreipti dėmesį rinkdamiesi pagalvę miegui ir susieti jas su savo asmeniniais poreikiais ir pageidavimais. Tai yra:

  • pagalvė turi būti tinkamo kietumo, dydžio, aukščio bei formos;
  • ji turėtų turėti tinkamas savybes, atsižvelgiant į sveikatos būklę (pvz., antialerginė arba ortopedinė pagalvė);
  • pagalvė turėtų užtikrinti optimalią stuburo kaklinės dalies, kaklo, pečių, sprando ir galvos padėtį.

Pagalvių tipai

miegocentras.lt internetinėje svetainėje galime pastebėti, kad pagalvių tipai daugiausiai skiriami pagal užpildą. Rinkoje galima rasti:

  • pagalves su natūraliu užpildu;
  • pagalves su sintetiniu užpildu;
  • pagalves su specialiais užpildais.

Pagalvės su natūraliu užpildu paprastai būna užpildytos plunksnomis arba pūkais. Dėl tokio užpildo pagalvė yra spyruokliuojanti, o joje „uždaryti“ pūkai ir plunksnos gali laisvai judėti, ji patogi ilsėtis. Vis dažniau parduodamos ir pagalvės su natūraliu lukštų užpildu – dažniausiai grikių, sorų, speltų arba plokščiųjų kviečių. Tokie užpildai puikiai pakeičia sintetinius, taip pat pūkų užpildus, kuriems daugelis žmonių yra alergiški. Priklausomai nuo naudojamų lukštų, jie yra skirtingo kietumo ir pasižymi papildomomis savybėmis. Pavyzdžiui, speltos užpildas gerina kraujotaką.

Pagalvė, užpildyta sintetiniu pluoštu, yra labai ergonomiška ir nealergizuojanti. Dažniausiai ją galima skalbti ir net džiovinti skalbyklėje (atidžiai perskaitykite etiketėje nurodytas skalbimo instrukcijas). Jos užpildas pagamintas iš poliesterio. Renkantis šią pagalvę, verta įsigyti tokią, kuri užpildyta poliesterio pluoštu, papildomai padengtu silikonu. Dėl to ji greitai nepraras elastingumo ir užtikrins tinkamą atramą stuburui.

Be to pagalvės su specialiu užpildu paprastai gaminamos iš termoelastinio putplasčio (veikiamas kūno temperatūros jis įgauna atitinkamą formą) arba latekso ir yra kompaktiškesnės formos nei ankstesnių tipų. Šio tipo užpildas puikiai prisitaiko prie ant jo gulinčios galvos formos ir svorio, suteikdamas didelę komforto dozę. Jis suteikia maksimalią atramą kaklo slanksteliams ir yra antialerginis.

pr2023/142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite