Nežinote kaip užimti sergantį vaiką? Padės išmanūs sprendimai

Dėl staigių orų pokyčių didėja ligos tikimybė, o mažamečiai vaikai dažniausiai suserga pirmieji. Tėvams rūpesčiai kyla ne tik gydant vaikus, bet vaikui sveikstant. Kiekvienam mamai ir tėčiui pažįstamas atvejis,  kai vaiko sveikata jau pradėjo taisytis, tačiau mažasis vis dar priverstas likti namuose. Užimti lengvai sergantį ar jau sveikstantį mažametį yra dar vienas iššūkis tėvams, kurį specialistai rekomenduoja spręsti inovatyviai – pasitelkus išmaniuosius sprendimus.

Išbandykite elektronines knygas

Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Sergančio vaiko dėmesys sutrumpėja, todėl mažieji yra labiau mieguisti nei paprastai. Tam, kad jūsų vaikas atsipalaiduotų ir pasimėgautų kokybišku poilsiu, verta išbandyti audioknygas. Nuotykių istorijos suteiks jiems pramogą, o kartu su įtraukiančiais pasakojimais bus jaukiau užmigti.

„Yra daugybė lietuviškai įgarsintų vaikų ir jaunimo audioknygų, kurios internete pasiekiamos legaliai ir nemokamai. Jei norimos knygos nerandate nemokamai – visada ją galite išsinuomoti vos už kelis eurus siekiantį mokestį. Be to, pasinaudojus išmaniomis programėlėmis galite išbandyti ir audioknygas užsienio kalbomis, kurios ne tik užims vaikus, bet ir lavins jų žodyną bei klausymo gebėjimus“, – pataria Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Pramogos, kurios įkvepia

Jei jūsų vaikas pradėjo sparčiai taisytis, vienas iš pirmųjų jo poreikių bus noras prasiblaškyti bei kuo greičiau sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą. Šį uždavinį sprendžia ir išmaniuosiuose įrenginiuose pasiekiamos programėlės, kurios leidžia paspartinti įprastą laiko tėkmės pojūtį.

„Nestipriai sergantiems vaikams ir jų tėvams vertėtų išbandyti programėlę „Azoomee“. Ši programėlė yra itin universali ir ją atsisiuntę rasite įvairaus turinio: nuo veiksmo kupinų žaidimų iki įkvepiančios animacijos. Visą pasiekiamą turinį programėlėje padėjo atrinkti specialiai pasamdyti pedagogai, kurie suderino linksmybes su edukacija. Tiek žaidimai, tiek ir transliuojamos laidos skatina smalsumo ir atradimų jausmą, todėl puikiai tinka mažiesiems“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Sužinoti galima ir žaidžiant

Jei, gerėjant sveikatai, mažųjų edukaciniai poreikiai auga, o mokykloje jie neapsilankys dar kelias dienas – patartina išbandyti ir nestandartines mokymosi priemones, pavyzdžiui, vaizdo žaidimus. Išmaniajame įrenginyje pasiekiami edukaciniai žaidimai yra interaktyvūs bei pritaikyti įvairius poreikius turintiems vaikams: juose galima rasti informacijos apie gamtą, istoriją ar lavinti matematinius įgūdžius.

Vienas iš inovatyvesnių šviečiamojo pobūdžio žaidimų pavyzdžių – tai „AppGallery“ programėlių parduotuvėje pasiekiamas „My Town: Museum“. Šiame žaidime vaikai gali aplankyti net  kelias virtualias parodas bei plėsti savo žinias istorijos ir gamtos mokslų srityse. Programėlę atsisiuntę vaikai gali iš arti susipažinti su senovės Egiptu, dinozaurais, viduramžių riterių kultūra ir kosmoso kelionėmis. Šis žaidimas yra ne tik interaktyvus, bet ir skatina domėtis įvairiomis sritimis, tad vaikai gali atrasti naujas interesų sritis“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.

Kokybiškas vaizdo turinys

Kiekvienas iš mūsų galėtų išvardinti bent keletą animacinių filmukų ar filmų, kurie mūsų vaikystę padarė labiau spalvingą ar įdomesnę. Tačiau šiandieniai žiūrėjimo įpročiai gana žymiai pasikeitė, nes vaikai patys naršo internete ir renkasi, ką žiūrėti.

„Atidavus savo išmanųjį telefoną vaikui savarankiškai mėgstamų filmukų internete peržiūrai, galime sulaukti ir nemalonių staigmenų: niekada nežinome, kokį vaizdo turinį vaikas galiausiai išvys. Primityvi šios problemos priežastis – užimti stebėtojo kėdę ir prižiūrėti, jog vaikas žiūrėtų tik jam skirtą turinį. Tačiau moderniose programėlių parduotuvėse rasite ir efektyvesnių sprendimų, pavyzdžiui, programėlę „Kids Tube“, kuri užtikrina, kad visi joje esantys vaizdo įrašai yra tinkami net ir mažiausiems. Ši programėlė sumažina nerimą ir užtikrina, kad tai, ką mato vaikai, yra skirta būtent jiems, todėl trumpam atsitraukus nuo žiūrovų neiškils nemalonių netikėtumų“, – apibendrina U. Eidžiūnaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite