Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis. Lietuvos pašto nuotr.

Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža jūros kiaulytė“. Šis jūros žinduolis gali būti iki 2,5 m ilgio ir sverti iki 300 kg. Po vandeniu ruonis išbūna iki 20 min. Gyvena apie 40 metų. Ruoniai daugiausia minta žuvimi, todėl galimybė laisvai ir saugiai medžioti jiems yra itin svarbi. Pilkieji ruoniai paplitę Kanados, JAV, Šiaurės ir Vakarų Europos pakrantėse, tarp jų ir Baltijos jūroje. Į Lietuvos raudonąją knygą ši rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Didžiausią grėsmę pilkųjų ruonių išnykimui kelia žmonių vystoma žvejyba – ruoniai gali užstrigti ar susižeisti žvejų tinkluose. XX a. ketvirtą dešimtmetį Baltijos jūroje buvo apie 20 tūkst. ruonių, šiuo metu Lietuvos vandenyse laikinai susiformuojančią populiaciją sudaro nuo 10 iki 50 ruonių. Klaipėdos jūrų muziejuje slaugomi pajūryje surasti ligoti ar sužeisti ruoniai, taip pat čia jie yra veisiami – siekiant palaikyti pilkųjų ruonių populiaciją, dalis jauniklių išleidžiami į laisvę.

Antrajame pašto ženkle pavaizduota lūšis. Šis plėšrūnas primena katiną, tačiau yra gerokai didesnis, be to, turi ir kelis išskirtinius bruožus – ilgas kojas, trumpą uodegą ir smakro šonuose bei ant ausų styrančius ilgesnių plaukų kuokštus. Tai miško gyvūnas, mėgsta tankius spygliuočių ar mišrius miškus. Minta pelėmis, pelėnais, stirnomis, elniais, bet dažniausiai puola silpnesnius, paliegusius žvėrelius. Nors į Lietuvos raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 2000 metų, Lietuvoje lūšis nemedžiojama nuo 1979 metų. Didžiausią žalą lūšims daro kertami miškai, miškuose besilankantys žmonės, taip pat brakonieriavimas, ypač kilpininkavimas. Dabar Lietuvos miškuose gyvena apie 30 – 40 žvėrių, jos randamos tik kai kuriuose miškų masyvuose – Biržų, Karšuvos, Žaliojoje girioje, Taujėnų – Užulėnio, Kulių, Rokiškio r.

Tiek pilkieji ruoniai, tiek lūšys Lietuvos raudonojoje knygoje yra priskirti pirmai kategorijai, kuri reiškia, kad rūšis yra ties išnykimo riba ir ją galima išsaugoti tik naudojant specialias apsaugos priemones.

Pašto ženklų serija „Europa“ leidžiama kiekvienais metais nauja tema – anksčiau buvo senieji keliai, nacionaliniai paukščiai ir pan. Lietuvos paštas kasmet leidžia ir pašto ženklus su Lietuvos raudonojoje knygoje esančiais gyvūnais. Šiemet sutapus nykstančių gyvūnų temai su „Europos“ pašto ženklų serijos tema, atskiri ženklai Lietuvos raudonajai knygai nebus leidžiami.

Per metus AB Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Lietuvos pašto inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite