Namo sandarumo testas: trys klausimai, kurie padės geriau suprasti, kas ir kaip

Šiais laikais statomi tik A++ klasės tipo namai. Tai aktualu ne tik gamtai, kuria rūpintis yra kiekvieno iš mūsų darbas, tačiau taip pat ir kiekvienam iš mūsų, kadangi sandaresnis namas reikalauja kur kas mažiau priežiūros, kur kas mažiau energijos yra išeikvojama veltui, tad galima gyventi ne tik ekologiškiau, tačiau ir ekonomiškiau.

Visgi, tai, jog namo sandarumo testas turėtų būti būtinybė, kuria reikia pasinaudoti kiekvienam – žino ne visi. Lygiai taip pat ne visi žino – kas tai per testas ir kaip jis atliekamas. Pateiksime Jums tris klausimus, kurie dažniausiai kyla  ir kurių atsakymai padės Jums geriau suprasti kas ir kaip.

1. Kokie pamatavimai yra atliekami namo sandarumo testo metu? 

 

 •         Matuojamas nekilnojamojo turto vidaus erdvės plotas bei tūris.
 •         Nustatoma pastato vidaus ir išorės oro temperatūra.
 •         Vertinamas oro pasikeitimas patalpose per tam tikrą laiko tarpą.
 •         Matuojamas pastato vidaus ir tuo pačiu laiko slėgis bei vertinami skirtumai.

 

2. Kodėl reikalingas namo sandarumo testas?

 

 •         Žinoma, testas reikalingas, kad būtų nustatomas gana tikslus objekto sandarumo lygis. Tai gali būti reikalinga dėl daugelio priežasčių.
 •         Taip pat po testo gana tiksliai yra nurodomos labiausiai nesandarios pastato vietos.
 •         Žinoma, rezultatas padeda gana tiksliai nustatyti – koks yra objekto sandarumo lygis ir poreikis jį koreguoti.
 •         Galiausiai, namo sandarumo testas taip pat reikalingas, kai norima įvertinti objekto durų bei langų kokybę, jų montavimo tikslumus.

 

3. Kada reikalingas testas?

 

 •         Testas dažniausiai atliekamas namo statybų metu. Dažniausiai tuomet, kai planuojama priduoti. Tokiu atveju greičiau pamatomi minusai, kuriuos dažniausiai sutvarkyti tuomet yra pigiau.
 •         Taip pat tai paslauga, kurios reikia būsto renovacijos metu. Randamos tokios NT vietos, kurioms reikalingos papildomos korekcijos.
 •         Galiausiai ir tokiu atveju, kai planuojamas tam tikro objekto pirkimas. Tai padeda paprasčiau įvertinti jo sandarumą bei galimas papildomas investicijas, kurių reikia, kad pakiltų būsto energetinis naudingumas.

Darbams svarbiausia gera komanda, kadangi jie padės ne tik gyventi geriau, tačiau ir pakelti būsto vertę.

pr2021/91

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite