Namo sandarumo testas: trys klausimai, kurie padės geriau suprasti, kas ir kaip

Šiais laikais statomi tik A++ klasės tipo namai. Tai aktualu ne tik gamtai, kuria rūpintis yra kiekvieno iš mūsų darbas, tačiau taip pat ir kiekvienam iš mūsų, kadangi sandaresnis namas reikalauja kur kas mažiau priežiūros, kur kas mažiau energijos yra išeikvojama veltui, tad galima gyventi ne tik ekologiškiau, tačiau ir ekonomiškiau.

Visgi, tai, jog namo sandarumo testas turėtų būti būtinybė, kuria reikia pasinaudoti kiekvienam – žino ne visi. Lygiai taip pat ne visi žino – kas tai per testas ir kaip jis atliekamas. Pateiksime Jums tris klausimus, kurie dažniausiai kyla  ir kurių atsakymai padės Jums geriau suprasti kas ir kaip.

1. Kokie pamatavimai yra atliekami namo sandarumo testo metu? 

 

 •         Matuojamas nekilnojamojo turto vidaus erdvės plotas bei tūris.
 •         Nustatoma pastato vidaus ir išorės oro temperatūra.
 •         Vertinamas oro pasikeitimas patalpose per tam tikrą laiko tarpą.
 •         Matuojamas pastato vidaus ir tuo pačiu laiko slėgis bei vertinami skirtumai.

 

2. Kodėl reikalingas namo sandarumo testas?

 

 •         Žinoma, testas reikalingas, kad būtų nustatomas gana tikslus objekto sandarumo lygis. Tai gali būti reikalinga dėl daugelio priežasčių.
 •         Taip pat po testo gana tiksliai yra nurodomos labiausiai nesandarios pastato vietos.
 •         Žinoma, rezultatas padeda gana tiksliai nustatyti – koks yra objekto sandarumo lygis ir poreikis jį koreguoti.
 •         Galiausiai, namo sandarumo testas taip pat reikalingas, kai norima įvertinti objekto durų bei langų kokybę, jų montavimo tikslumus.

 

3. Kada reikalingas testas?

 

 •         Testas dažniausiai atliekamas namo statybų metu. Dažniausiai tuomet, kai planuojama priduoti. Tokiu atveju greičiau pamatomi minusai, kuriuos dažniausiai sutvarkyti tuomet yra pigiau.
 •         Taip pat tai paslauga, kurios reikia būsto renovacijos metu. Randamos tokios NT vietos, kurioms reikalingos papildomos korekcijos.
 •         Galiausiai ir tokiu atveju, kai planuojamas tam tikro objekto pirkimas. Tai padeda paprasčiau įvertinti jo sandarumą bei galimas papildomas investicijas, kurių reikia, kad pakiltų būsto energetinis naudingumas.

Darbams svarbiausia gera komanda, kadangi jie padės ne tik gyventi geriau, tačiau ir pakelti būsto vertę.

pr2021/91

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite