Namo sandarumo testas: trys klausimai, kurie padės geriau suprasti, kas ir kaip

Šiais laikais statomi tik A++ klasės tipo namai. Tai aktualu ne tik gamtai, kuria rūpintis yra kiekvieno iš mūsų darbas, tačiau taip pat ir kiekvienam iš mūsų, kadangi sandaresnis namas reikalauja kur kas mažiau priežiūros, kur kas mažiau energijos yra išeikvojama veltui, tad galima gyventi ne tik ekologiškiau, tačiau ir ekonomiškiau.

Visgi, tai, jog namo sandarumo testas turėtų būti būtinybė, kuria reikia pasinaudoti kiekvienam – žino ne visi. Lygiai taip pat ne visi žino – kas tai per testas ir kaip jis atliekamas. Pateiksime Jums tris klausimus, kurie dažniausiai kyla  ir kurių atsakymai padės Jums geriau suprasti kas ir kaip.

1. Kokie pamatavimai yra atliekami namo sandarumo testo metu? 

 

 •         Matuojamas nekilnojamojo turto vidaus erdvės plotas bei tūris.
 •         Nustatoma pastato vidaus ir išorės oro temperatūra.
 •         Vertinamas oro pasikeitimas patalpose per tam tikrą laiko tarpą.
 •         Matuojamas pastato vidaus ir tuo pačiu laiko slėgis bei vertinami skirtumai.

 

2. Kodėl reikalingas namo sandarumo testas?

 

 •         Žinoma, testas reikalingas, kad būtų nustatomas gana tikslus objekto sandarumo lygis. Tai gali būti reikalinga dėl daugelio priežasčių.
 •         Taip pat po testo gana tiksliai yra nurodomos labiausiai nesandarios pastato vietos.
 •         Žinoma, rezultatas padeda gana tiksliai nustatyti – koks yra objekto sandarumo lygis ir poreikis jį koreguoti.
 •         Galiausiai, namo sandarumo testas taip pat reikalingas, kai norima įvertinti objekto durų bei langų kokybę, jų montavimo tikslumus.

 

3. Kada reikalingas testas?

 

 •         Testas dažniausiai atliekamas namo statybų metu. Dažniausiai tuomet, kai planuojama priduoti. Tokiu atveju greičiau pamatomi minusai, kuriuos dažniausiai sutvarkyti tuomet yra pigiau.
 •         Taip pat tai paslauga, kurios reikia būsto renovacijos metu. Randamos tokios NT vietos, kurioms reikalingos papildomos korekcijos.
 •         Galiausiai ir tokiu atveju, kai planuojamas tam tikro objekto pirkimas. Tai padeda paprasčiau įvertinti jo sandarumą bei galimas papildomas investicijas, kurių reikia, kad pakiltų būsto energetinis naudingumas.

Darbams svarbiausia gera komanda, kadangi jie padės ne tik gyventi geriau, tačiau ir pakelti būsto vertę.

pr2021/91

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip žmonės gerumu širdis šildė…

„Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“  Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys Mintis atgaivinti daug metų Pagėgių bibliotekos organizuotą gerumo iniciatyvą išsiplėtojo, įsisuko iki didelės, prasmingos ir maloniai nustebinusios akcijos.   Pradėkime nuo pradžių… Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, tuomet vadovaujama Elenos Stankevičienės, daugelį metų organizavo ar būdavo pagalbininkė organizuojant tokio tipo renginius, kurių metu surinktos lėšos būdavo skiriamos bėdos ištiktiems kraštiečiams. Šios akcijos metu surinkti pinigai finansine atrama tapo ne vienai šeimai. Šiais

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Taip pat skaitykite