Miego trūkumo poveikis kūnui

Jei kada nors esate praleidę bemiegę naktį, tikriausiai jau žinote, kad kitą dieną jausitės pavargę, dirglūs ir tarsi ne savi. Tačiau nuolatinis miego trūkumas lemia ne tik prastą nuotaiką. Jis sekina visą organizmą, silpnina protinius sugebėjimus ir kelia realią riziką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.

Imuninė sistema

Miegant imuninė sistema gamina apsaugines, kovoje su infekcijomis svarbias medžiagas, tokias kaip antikūnai ir citokinai. Jos organizmui padeda apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų. Tam tikri citokinai suteikia imuninei sistemai daugiau efektyvumo ginantis nuo ligų ir taip padeda užmigti. Nuolat prastai išsimiegant, kūnas nebesugeba tinkamai apsisaugoti nuo įsibrovėlių, o atsigavimas po ligos būna sudėtingesnis. Ilgainiui gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu ir širdies ligomis.

Kvėpavimo sistema

Miego ir kvėpavimo sistemos yra labai susijusios. Naktinis kvėpavimo sutrikimas, vadinamas obstrukcine miego apnėja, gali pertraukti miegą ir pabloginti jo kokybę. Nuolatiniai pabudimai naktį gali lemti kiekvienam reikalingo poilsio trūkumą. Todėl organizmas tampa mažiau atsparus kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip peršalimas ir gripas. Miego trūkumas taip pat gali pabloginti sveikatos būklę, sergant lėtine plaučių liga.

Laisvam ir netrikdomam kvėpavimui labai svarbus tinkamas miego pagrindas. Todėl nepriklausomai, tai būtų standartiniai ar nestandartiniai čiužiniai, visų pirma jie turėtų palaikyti taisyklingą kūno padėtį. Ieškote gaminio, kuris atitiktų individualius jūsų poreikius? Paspaudę ant nuorodos, tokį galite išsirinkti itin paprastai.

Virškinimo sistema

Miegas veikia dviejų alkio ir sutumo jausmą kontroliuojančių hormonų – leptino ir grelino – kiekį. Todėl jo trūkumas yra svarbus antsvorio ir nutukimo riziką didinantis veiksnys. Valgant, leptinas perduoda smegenims signalą, kad jau esate sotūs. Esant miego trūkumui, šio hormono kiekis smegenyse sumažėja, tačiau padaugėja apetitą skatinančio grelino.

Neišsimiegojus taip pat mažiau norisi sportuoti. Laikui bėgant tai gali lemti fizinio aktyvumo sumažėjimą. Todėl, nieko nuostabaus, jog dėl kalorijų pertekliaus ir krūvio raumenims stokos priaugama svorio. Be to, miego trūkumas lemia mažesnį insulino, kuris padeda sumažinti cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, išskyrimą valgio metu. Taip pat sumažėja organizmo tolerancija gliukozei ir atsparumas insulinui. Tokie sutrikimai gali tapti cukrinio diabeto priežastimi.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Miegas veikia procesus, kurie palaiko tinkamą širdies ir kraujagyslių būklę, veikia cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir uždegimo lygį. Moksliškai nustatyta, kad žmonės, kurie pakankamai neišsimiega, dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, dėl šios priežasties gali padidėti infarkto ir insulto rizika.

Endokrininė sistema

Miegant organizme vyksta hormonų gamyba. Tai dar vienas įrodymas, kodėl geras nakties poilsis yra toks svarbus. Nustatyta, kad testosterono gamybai reikia bent 3 val. nepertraukiamo miego. Todėl nuolatiniai prabudimai gali turėti neigiamos įtakos hormonų gamybai. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, nes naktį išskiriamas augimo hormonas padeda kaupti raumenų masę, atkurti ląsteles ir audinius.

Pasirūpinus tinkamu miego pagrindu, poilsis nakties metu gali tapti daug geresnis. Jau esate pamiršę to saldaus ir nepertraukiamo miego skonį? Įsigiję individualius poreikius atitinkantį čiužinį, galite jį ir vėl pajusti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite