Miego trūkumo poveikis kūnui

Jei kada nors esate praleidę bemiegę naktį, tikriausiai jau žinote, kad kitą dieną jausitės pavargę, dirglūs ir tarsi ne savi. Tačiau nuolatinis miego trūkumas lemia ne tik prastą nuotaiką. Jis sekina visą organizmą, silpnina protinius sugebėjimus ir kelia realią riziką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.

Imuninė sistema

Miegant imuninė sistema gamina apsaugines, kovoje su infekcijomis svarbias medžiagas, tokias kaip antikūnai ir citokinai. Jos organizmui padeda apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų. Tam tikri citokinai suteikia imuninei sistemai daugiau efektyvumo ginantis nuo ligų ir taip padeda užmigti. Nuolat prastai išsimiegant, kūnas nebesugeba tinkamai apsisaugoti nuo įsibrovėlių, o atsigavimas po ligos būna sudėtingesnis. Ilgainiui gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu ir širdies ligomis.

Kvėpavimo sistema

Miego ir kvėpavimo sistemos yra labai susijusios. Naktinis kvėpavimo sutrikimas, vadinamas obstrukcine miego apnėja, gali pertraukti miegą ir pabloginti jo kokybę. Nuolatiniai pabudimai naktį gali lemti kiekvienam reikalingo poilsio trūkumą. Todėl organizmas tampa mažiau atsparus kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip peršalimas ir gripas. Miego trūkumas taip pat gali pabloginti sveikatos būklę, sergant lėtine plaučių liga.

Laisvam ir netrikdomam kvėpavimui labai svarbus tinkamas miego pagrindas. Todėl nepriklausomai, tai būtų standartiniai ar nestandartiniai čiužiniai, visų pirma jie turėtų palaikyti taisyklingą kūno padėtį. Ieškote gaminio, kuris atitiktų individualius jūsų poreikius? Paspaudę ant nuorodos, tokį galite išsirinkti itin paprastai.

Virškinimo sistema

Miegas veikia dviejų alkio ir sutumo jausmą kontroliuojančių hormonų – leptino ir grelino – kiekį. Todėl jo trūkumas yra svarbus antsvorio ir nutukimo riziką didinantis veiksnys. Valgant, leptinas perduoda smegenims signalą, kad jau esate sotūs. Esant miego trūkumui, šio hormono kiekis smegenyse sumažėja, tačiau padaugėja apetitą skatinančio grelino.

Neišsimiegojus taip pat mažiau norisi sportuoti. Laikui bėgant tai gali lemti fizinio aktyvumo sumažėjimą. Todėl, nieko nuostabaus, jog dėl kalorijų pertekliaus ir krūvio raumenims stokos priaugama svorio. Be to, miego trūkumas lemia mažesnį insulino, kuris padeda sumažinti cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, išskyrimą valgio metu. Taip pat sumažėja organizmo tolerancija gliukozei ir atsparumas insulinui. Tokie sutrikimai gali tapti cukrinio diabeto priežastimi.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Miegas veikia procesus, kurie palaiko tinkamą širdies ir kraujagyslių būklę, veikia cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir uždegimo lygį. Moksliškai nustatyta, kad žmonės, kurie pakankamai neišsimiega, dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, dėl šios priežasties gali padidėti infarkto ir insulto rizika.

Endokrininė sistema

Miegant organizme vyksta hormonų gamyba. Tai dar vienas įrodymas, kodėl geras nakties poilsis yra toks svarbus. Nustatyta, kad testosterono gamybai reikia bent 3 val. nepertraukiamo miego. Todėl nuolatiniai prabudimai gali turėti neigiamos įtakos hormonų gamybai. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, nes naktį išskiriamas augimo hormonas padeda kaupti raumenų masę, atkurti ląsteles ir audinius.

Pasirūpinus tinkamu miego pagrindu, poilsis nakties metu gali tapti daug geresnis. Jau esate pamiršę to saldaus ir nepertraukiamo miego skonį? Įsigiję individualius poreikius atitinkantį čiužinį, galite jį ir vėl pajusti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Patarimai, kurie perkant televizorių padės išleisti mažiau

Televizoriai mūsų svetainėse ar netgi miegamuosiuose dažniausiai stovi pakankamai ilgus metus, todėl norisi, kad naujasis pirkinys visapusiškai pateisintų visus lūkesčius. Visgi, tuo pačiu už šią įrangą nesinori permokėti – nors jos vertė dažniausiai priklauso nuo suteikiamų galimybių, yra keletas gudrybių, kurios gali padėti sutaupyti. Siūlome su jomis susipažinti. Pirkite ankstesnių metų modelius Tuomet, kai rinkoje pasirodo naujesni atitinkamų produktų modeliai, senesniųjų kaina ganėtinai nukrenta – tai pasakytina ne tik apie televizorius, bet ir apie daugelį kitų buitinės technikos ir elektronikos

Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje

2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko… Lyg ir buvo susirinkusi ši komisija. Kadangi jos pirmininkė Diana Andrijauskienė nuo rugsėjo 17 d. turi nedarbingumo pažymą, komisijai vadovaus Birutė Ačienė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė. Tą pasakė Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, kadangi D. Andrijauskienė serga, komisijai vadovaus B. Ačienė, su žiniasklaida irgi bendraus B. Ačienė. Kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa

Rytoj, rugsėjo 22 d., – Tarptautinė diena be automobilio

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad 2021 m. rugsėjo 22 d. Europos judumo savaitę užbaigia Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinama prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo – bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių: eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. O 2000 m. ji jau vyko 760-yje Europos miestų. 2001

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Taip pat skaitykite