Miego trūkumo poveikis kūnui

Jei kada nors esate praleidę bemiegę naktį, tikriausiai jau žinote, kad kitą dieną jausitės pavargę, dirglūs ir tarsi ne savi. Tačiau nuolatinis miego trūkumas lemia ne tik prastą nuotaiką. Jis sekina visą organizmą, silpnina protinius sugebėjimus ir kelia realią riziką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.

Imuninė sistema

Miegant imuninė sistema gamina apsaugines, kovoje su infekcijomis svarbias medžiagas, tokias kaip antikūnai ir citokinai. Jos organizmui padeda apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų. Tam tikri citokinai suteikia imuninei sistemai daugiau efektyvumo ginantis nuo ligų ir taip padeda užmigti. Nuolat prastai išsimiegant, kūnas nebesugeba tinkamai apsisaugoti nuo įsibrovėlių, o atsigavimas po ligos būna sudėtingesnis. Ilgainiui gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu ir širdies ligomis.

Kvėpavimo sistema

Miego ir kvėpavimo sistemos yra labai susijusios. Naktinis kvėpavimo sutrikimas, vadinamas obstrukcine miego apnėja, gali pertraukti miegą ir pabloginti jo kokybę. Nuolatiniai pabudimai naktį gali lemti kiekvienam reikalingo poilsio trūkumą. Todėl organizmas tampa mažiau atsparus kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip peršalimas ir gripas. Miego trūkumas taip pat gali pabloginti sveikatos būklę, sergant lėtine plaučių liga.

Laisvam ir netrikdomam kvėpavimui labai svarbus tinkamas miego pagrindas. Todėl nepriklausomai, tai būtų standartiniai ar nestandartiniai čiužiniai, visų pirma jie turėtų palaikyti taisyklingą kūno padėtį. Ieškote gaminio, kuris atitiktų individualius jūsų poreikius? Paspaudę ant nuorodos, tokį galite išsirinkti itin paprastai.

Virškinimo sistema

Miegas veikia dviejų alkio ir sutumo jausmą kontroliuojančių hormonų – leptino ir grelino – kiekį. Todėl jo trūkumas yra svarbus antsvorio ir nutukimo riziką didinantis veiksnys. Valgant, leptinas perduoda smegenims signalą, kad jau esate sotūs. Esant miego trūkumui, šio hormono kiekis smegenyse sumažėja, tačiau padaugėja apetitą skatinančio grelino.

Neišsimiegojus taip pat mažiau norisi sportuoti. Laikui bėgant tai gali lemti fizinio aktyvumo sumažėjimą. Todėl, nieko nuostabaus, jog dėl kalorijų pertekliaus ir krūvio raumenims stokos priaugama svorio. Be to, miego trūkumas lemia mažesnį insulino, kuris padeda sumažinti cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, išskyrimą valgio metu. Taip pat sumažėja organizmo tolerancija gliukozei ir atsparumas insulinui. Tokie sutrikimai gali tapti cukrinio diabeto priežastimi.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Miegas veikia procesus, kurie palaiko tinkamą širdies ir kraujagyslių būklę, veikia cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir uždegimo lygį. Moksliškai nustatyta, kad žmonės, kurie pakankamai neišsimiega, dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, dėl šios priežasties gali padidėti infarkto ir insulto rizika.

Endokrininė sistema

Miegant organizme vyksta hormonų gamyba. Tai dar vienas įrodymas, kodėl geras nakties poilsis yra toks svarbus. Nustatyta, kad testosterono gamybai reikia bent 3 val. nepertraukiamo miego. Todėl nuolatiniai prabudimai gali turėti neigiamos įtakos hormonų gamybai. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, nes naktį išskiriamas augimo hormonas padeda kaupti raumenų masę, atkurti ląsteles ir audinius.

Pasirūpinus tinkamu miego pagrindu, poilsis nakties metu gali tapti daug geresnis. Jau esate pamiršę to saldaus ir nepertraukiamo miego skonį? Įsigiję individualius poreikius atitinkantį čiužinį, galite jį ir vėl pajusti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Karščiai sergantiems širdies ligomis gali tapti nuosprendžiu… Į ką atkreipti dėmesį?

Karščiai vargina ir sveikus žmones, tačiau sergantiems lėtinėmis, širdies bei kraujagyslių ligomis aukšta oro temperatūra gali būti pražūtinga. Pasak Lietuvos kardiologų draugijos prezidentės prof. Jelenos Čelutkienės, esant karščio bangoms, paprastai išauga tiek širdies įvykių, tiek ir mirčių nuo jų skaičiai. „Karščiai pavojingi dėl daugelio veiksnių. Svarbiausias yra poveikis organizmo skysčių balansui – per karščius padidėja prakaitavimas, vadinasi, ir skysčių netekimas per odą. Be to, itin aukšta oro temperatūra organizmui sukelia didesnį stresą ir nuovargį. Visi šie stresoriai veikia lėtinėmis ligomis

Šilutės rajono savivaldybė išsimokėtinai pirks šešis autobusus mokiniams vežioti

Birželio 30 d. įvyko Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Supažindiname su dviem priimtais sprendimais. Savivaldybės taryba leido Savivaldybės administracijai išperkamosios nuomos būdu per trejus metus įsigyti šešis 19+1 vietų autobusus. Autobusai būtų perduodami mokykloms ir naudojami mokinių vežiojimo sąlygoms gerinti. Šiuo metu mokyklos turi 22 autobusus. Daugelio mokyklų autobusai susidėvėjo, reikalauja didelių remonto lėšų. Tikslas: aprūpinti Vainuto gimnazijos Katyčių skyrių autobusu ir pakeisti 5 mokyklų nusidėvėjusius autobusus. 2022 m. balandžio mėnesio pabaigoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad centralizuotai

Vasaros atostogų pavojai. Kaip apsaugoti vaikus?

Vasarą prasideda ir vaikų atostogos, su jomis didėja rizika, kad mažieji, kurie lekia ne į mokyklą, o į kiemą pažaisti ar išvyksta į stovyklą, gali susižeisti ar pridaryti nemalonumų kitiems – kad ir netyčia. Draudikai pastebi, kad klientai, besirenkantys asmens draudimą, pastaruoju metu tampa vis sąmoningesni ir renkasi platesnes apsaugas, didesnes draudimo sumas bei draudžia visus šeimos narius, įskaitant vaikus. Vaikai grįžta į vasaros stovyklas Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, tėvai šiais metais jau kur kas drąsiau siunčia vaikus į

Šilutėje pareigūnams įkliuvo asmenys, turėję narkotinių medžiagų

Narkotikai Tauragės apskr. VPK pareigūnai birželio 28 d. popietę Rusnės gatvėje, Šilutėje, sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m. Bagažinėje pareigūnai aptiko 10 receptinių pleistrų, kurių sudėtyje gali būti labai didelis kiekis narkotinės medžiagos fentanilio. Patikrinus automobilio vairuotoją ir keleivius (gim. 1988 m. ir gim. 1974 m.), rasta, kaip įtariama, narkotinės medžiagos morfino. Ikiteisminio tyrimo metu nedelsiant buvo atlikta krata šias narkotines medžiagas galėjusios platinti moters (gim. 1988 m.) namuose, Šilutės rajone. Kratos metu pareigūnai aptiko

Taip pat skaitykite