Miego trūkumo poveikis kūnui

Jei kada nors esate praleidę bemiegę naktį, tikriausiai jau žinote, kad kitą dieną jausitės pavargę, dirglūs ir tarsi ne savi. Tačiau nuolatinis miego trūkumas lemia ne tik prastą nuotaiką. Jis sekina visą organizmą, silpnina protinius sugebėjimus ir kelia realią riziką tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.

Imuninė sistema

Miegant imuninė sistema gamina apsaugines, kovoje su infekcijomis svarbias medžiagas, tokias kaip antikūnai ir citokinai. Jos organizmui padeda apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų. Tam tikri citokinai suteikia imuninei sistemai daugiau efektyvumo ginantis nuo ligų ir taip padeda užmigti. Nuolat prastai išsimiegant, kūnas nebesugeba tinkamai apsisaugoti nuo įsibrovėlių, o atsigavimas po ligos būna sudėtingesnis. Ilgainiui gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu ir širdies ligomis.

Kvėpavimo sistema

Miego ir kvėpavimo sistemos yra labai susijusios. Naktinis kvėpavimo sutrikimas, vadinamas obstrukcine miego apnėja, gali pertraukti miegą ir pabloginti jo kokybę. Nuolatiniai pabudimai naktį gali lemti kiekvienam reikalingo poilsio trūkumą. Todėl organizmas tampa mažiau atsparus kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip peršalimas ir gripas. Miego trūkumas taip pat gali pabloginti sveikatos būklę, sergant lėtine plaučių liga.

Laisvam ir netrikdomam kvėpavimui labai svarbus tinkamas miego pagrindas. Todėl nepriklausomai, tai būtų standartiniai ar nestandartiniai čiužiniai, visų pirma jie turėtų palaikyti taisyklingą kūno padėtį. Ieškote gaminio, kuris atitiktų individualius jūsų poreikius? Paspaudę ant nuorodos, tokį galite išsirinkti itin paprastai.

Virškinimo sistema

Miegas veikia dviejų alkio ir sutumo jausmą kontroliuojančių hormonų – leptino ir grelino – kiekį. Todėl jo trūkumas yra svarbus antsvorio ir nutukimo riziką didinantis veiksnys. Valgant, leptinas perduoda smegenims signalą, kad jau esate sotūs. Esant miego trūkumui, šio hormono kiekis smegenyse sumažėja, tačiau padaugėja apetitą skatinančio grelino.

Neišsimiegojus taip pat mažiau norisi sportuoti. Laikui bėgant tai gali lemti fizinio aktyvumo sumažėjimą. Todėl, nieko nuostabaus, jog dėl kalorijų pertekliaus ir krūvio raumenims stokos priaugama svorio. Be to, miego trūkumas lemia mažesnį insulino, kuris padeda sumažinti cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, išskyrimą valgio metu. Taip pat sumažėja organizmo tolerancija gliukozei ir atsparumas insulinui. Tokie sutrikimai gali tapti cukrinio diabeto priežastimi.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Miegas veikia procesus, kurie palaiko tinkamą širdies ir kraujagyslių būklę, veikia cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį ir uždegimo lygį. Moksliškai nustatyta, kad žmonės, kurie pakankamai neišsimiega, dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, dėl šios priežasties gali padidėti infarkto ir insulto rizika.

Endokrininė sistema

Miegant organizme vyksta hormonų gamyba. Tai dar vienas įrodymas, kodėl geras nakties poilsis yra toks svarbus. Nustatyta, kad testosterono gamybai reikia bent 3 val. nepertraukiamo miego. Todėl nuolatiniai prabudimai gali turėti neigiamos įtakos hormonų gamybai. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, nes naktį išskiriamas augimo hormonas padeda kaupti raumenų masę, atkurti ląsteles ir audinius.

Pasirūpinus tinkamu miego pagrindu, poilsis nakties metu gali tapti daug geresnis. Jau esate pamiršę to saldaus ir nepertraukiamo miego skonį? Įsigiję individualius poreikius atitinkantį čiužinį, galite jį ir vėl pajusti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite