Mėsos gaminių asortimentas šventiniam stalui

Mėsą daugiausia sudaro vanduo ir gyvūnų, pavyzdžiui, viščiukų, avių, kiaulių ir galvijų, baltymai. Mėsa dažniausiai valgoma kartu su kitu maistu. Mėsos produktai apima visų rūšių mėsos, paukštienos ir žvėrienos produktus gabalais arba susmulkintus, šviežius ir perdirbtus.

Šventiniam stalui galime rinktis iš daugybės mėsos rušių ir apdorojimo būdų. Termiškai apdoroti perdirbti mėsos produktai, pavyzdžiui, vytintas, virtas kumpis, vytinta, virta kiaulienos mentė, konservuota vištienos mėsa, virta, sūdyta smulkinta mėsa, konservuota sūdyta jautiena ir t. t.

Sūdyti produktai apdorojami druska. Sausai marinuoti produktai ruošiami druską įtrinant tiesiai į mėsos paviršių. Drėgnai marinuoti produktai ruošiami panardinant mėsą į sūrymo tirpalą. Čia taip pat priskiriami rūkyti produktai. Pavyzdžiui, šoninė, sūdyta jautiena,  marinuota jautiena, ir įvairių rūšių rytietiški marinuoti produktai.

Mėsos gaminiai gali būti sūdomi, o po to džiovinti arba tik džiovinti. Džiovinimas vyksta karštame ore arba vakuume. Pavyzdžiui, džiovinta sūdyta kiauliena, dehidratuota mėsa, įdaryta nugarinė, Iberijos kumpis, proscuitto tipo kumpis, basturmos, vytintos dešros ir kt.

Mėsos produktų pasirinkimą daugiausiai lemia kokybės, skonis ir kaina. Nesirinkite pačių pigiausių mėsos produktų, nes juose nerasite nei geros kokybės, nei skonio.

Šventiniam stalui labai tinka sausai vytintas kumpis. Gero kumpio mėsa turi būti džiovinama druskoje mažiausiai tris mėnesius, o vėliau galima ir rūkyti.

Šis kumpis yra žinomas dėl savo sūraus skonio. Kumpis gali būti kepamas arba verdamas, yra labai universalus. Jis gali būti patiekiamas kaip užkandis arba kaip pagrindinis patiekalas, puikiai dera su kitais mėsos patiekalais, padažais, salotomis ir net jūros gėrybėmis. Nepriklausomai nuo metodo, kaimišką kumpį geriausia patiekti plonais griežinėliais kambario temperatūroje.

Lietuviai nuo seno mėgsta sudytus bei vytintus mėsos produktus. Šiais laikais tai taip pat neatsiejama šventimio stalo dalis. Seniau tai buvo puikus konservavimo būdas, kadangi nebūdavo šaldytuvų. Sūdyta ar vytinta mėsa gali ilgai išlikti šviežia ir tinkama vartojimui. Dabar kai turime šaldytuvus, vytintus ir sudytus produktus mėgstame dėl jų išskirtinio skonio.

pr2023/25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite