„LTG Link“ geležinkelio stotyse diegs bilietų pardavimo automatus

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ didžiausius keleivių srautus pritraukiančiose šalies geležinkelio stotyse diegs modernius bilietų pardavimo automatus (bilietomatus). Pagal „LTG Link“ užsakymą bilietomatus pagamins jungtiniu veiklos pagrindu veikiančios Lenkijos bendrovės „Mera Systemy“ ir „Mera-Serwis“. Viešąjį pirkimą laimėjusios tiekėjos už beveik  1,7 mln. eurų užtikrins 33 bilietomatų gamybą, stebėjimo ir valdymo sistemos diegimą,  sistemos palaikymą ir nuolatinę priežiūrą eksploatavimo laikotarpiu.

Planuojama, kad šiemet bus pradėti „LTG Link“ keleiviams skirtų modernių bilietomatų projektavimo, programavimo ir įrengimo darbai. Pirmieji bilietomatai turėtų pradėti veikti šių metų pabaigoje.

Įdiegus naujuosius bilietomatus, traukiniais keliaujantys žmonės galės patogiai ir savarankiškai įsigyti bilietus net 23 geležinkelio stotyse. Devyniose iš jų galimybė įsigyti bilietus bus sukurta naujai – pastaraisiais metais jose bilietų pardavimas nebuvo vykdomas.

„Besikeičiant keleivių poreikiams nuolat ieškome sprendimų, kurie leistų žmonėms planuoti keliones ir keliauti dar patogiau. Diegiame inovatyvius sprendimus tam, kad augiau kaip 20-yje pagrindinių šalies stočių bilietus galėtume pasiūlyti įsigyti dar greičiau ir paprasčiau: patogiu metu, be eilių ir vos 2-3 paspaudimais. Naujosios technologijos padės mums teikit paslaugas dar profesionaliau ir efektyviau. Kolegų, dirbančių tiesiogiai su klientais, kompetencijas nukreipti į keleivių aptarnavimą, konsultavimą ir pagalbą jiems visos kelionės metu. Tęsiame savo įsipareigojimą diegti visiems žmonėms pritaikytus sprendimus, todėl naujieji bilietomatai bus pritaikyti ir žmonėms, turintiems individualių poreikių“, – sako „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Bilietomatai bus pritaikyti žmonėms, turintiems individualių poreikių: operacinės dalys (lietimui jautrūs ekranai ir atsiskaitymo įrenginiai) bus lengvai pasiekiami žmonėms su ribotu judumu, regos negalią turintys keleiviai galės reguliuoti ekrano ryškumą, simbolių dydį, bilietomatais lietuvių kalba galės naudotis ir aklieji.

„Pastaraisiais metais „Mera“ įdiegė tūkstančius išmanių bilietų automatų ir taip prisidėjo prie viešojo transporto kokybės gerinimo. „LTG Link“ skirti bilietomatai yra ir modernūs patikrinti įrenginiai. Tokio modelio ir patrauklaus dizaino bilietomatai jau veikia Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose. Bendrovės inžinieriai juos kūrė taip, kad bilietomatai būtų pritaikyti žmonėms su individualiais poreikiai – jie atitinka visus Europos standartus, skirtus užtikrinti tinkamumą naudoti žmonėms, turintiems judėjimo ar regos negalią“, – sako Łukasz Wiśniewski, „Mera Systemy“ generalinis direktorius.

Bendrovė planuoja ir toliau didinti paslaugų prieinamumą, todėl artimiausiais metais tikisi pradėti bilietų prekybą per fizinį partnerį, kuris turėtų veikti žmonėms paprastai pasiekiamose vietose.

Naujaisiais bilietomatais stotyse keleiviai galės naudotis nuo pirmo iki paskutinio dienos traukinio. Naujausiais Lietuvos banko duomenimis, net trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų prioritetą teiktų atsiskaitymui negrynaisiais pinigais. Atsižvelgiant į daugiametes tendencijas vis dažniau atsiskaitymui naudoti banko korteles ar išmaniuosius įrenginius bei siekiant itin efektyvaus bilietomatų valdymo, juose bus galima atsiskaityti tik banko kortelėmis.

Kad bilietomatų diegimas būtų kuo sklandesnis, stotyse, kuriose iki šiol nebuvo galimybės įsigyti bilietų, du mėnesius nuo jų įdiegimo bendrovės darbuotojai asistuos bilietomatais pasinaudoti norintiems keleiviams.

Informacija ir pagalba keleiviams bus siūloma ir tose stotyse, kuriose iki šiol veikė bilietų kasos. Planuojama, kad įdiegus bilietomatus keleiviai bent mėnesį laiko galės bilietus pirkti juose, kasose arba būsimosiose alternatyviose bilietų pardavimo vietose. Vėliau kasų darbas bus stabdomas, o už bilietus grynaisiais atsiskaityti pageidaujantys keleiviai tai galės padaryti traukiniuose arba alternatyvioje bilietų pardavimo vietoje.

Tokiu būdu bus užtikrintos galimybės tiek patogiai išbandyti naujuosius bilietomatus, tiek, esant poreikiui, už bilietus atsiskaityti grynaisiais pinigais ar juos įsigyti patogiausiu būdu – internetu ar mobiliąją programėle.

Kaip ir iki šiol, keturiose pagrindinėse šalies stotyse – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – veiks „LTG Link“ informacijos centrai. Jų darbuotojai galės padėti įsigyti bilietus iš automatų bei padėti kitais su kelionėmis traukiniais susijusiais klausimais. Vilniuje dėl stoties remonto darbų bilietų kasos jau dabar perkeltos į čia įsikūrusį informacijos centrą.

Planuojama, kad naujieji bilietomatai bus pastatyti šiose geležinkelio stotyse: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Lentvario, Kaišiadorių, Švenčionėlių, Kazlų Rūdos, Vilniaus oro uosto, Trakų, Varėnos, Naujosios Vilnios, Ignalinos, Visagino, Marijampolės, Jonavos, Kėdainių, Kretingos, Plungės, Telšių, Radviliškio, Pabradės ir Vievio. Tikslus stočių, kuriose pradės veikti bilietomatų sąrašas, bus patikslintas vėliau.

„LTG Link“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite