Limfodrenažinis masažas. Kas tai ir kuo jis naudingas?

Sistema, kuri atsako už mūsų imunitetą vadinama limfine sistema. Ji taip pat glaudžiai siejasi su kraujotaka, todėl yra labai svarbi mūsų organizmo dalis. Svarbu ir stengtis palaikyti efektyvų limfinės sistemos darbą, nes jam sutrikus pasekmės pajuntamos labai greitai. Puikus būdas suaktyvinti limfinę sistemą yra limfodrenažinis masažas.

Tai viena efektyviausių priemonių siekiantiems užkirsti kelią kraujotakos sutrikimams bei įvairioms ligoms. Šiuolaikinėje visuomenėje sutrikusi limfinė sistema yra dažnai pasitaikantis reiškinys. Tai lemia gyvenimo būdas – dėvimi aptempti drabužiai, dirbamas sėdimas darbas, nesubalansuota mityba ir žalingi įpročiai. Šie kenksmingi organizmui veiksniai trikdo limfos tekėjimą.

Limfinė sistema

Limfa – audinys, jungiantis kraują ir audinių ląsteles. Limfinė sistema filtruoja medžiagas, patenkančias į organizmą, ir tai, kas kenksminga, išvalo. Šis procesas vyksta organizme cirkuliuojant limfos skysčiui. Išvalytas nuo nereikalingų medžiagų ir toksinų skystis grįžta į kraują. Būtent taip organizmas apsaugomas nuo infekcijų, iš jo pašalinamos druskos ir įvairios bakterijos. Todėl svarbu palaikyti aktyvų limfinės sistemos darbą, kad organizmas nenusilptų ir pajėgtų susidoroti su pavojumi.

Įdomu: Limfinė sistema sudaro tik 4% mūsų organizmo, tačiau yra labai svarbi gerai kasdieninei savijautai.

Pirmiausiai išryškėjantys limfinės sistemos aktyvumo sumažėjimo požymiai yra staigus svorio prieaugis, celiulito išryškėjimas ir padidėję limfmazgiai. Sutrikus limfos tekėjimui tam tikrose vietose išsivysto limfodema. Limfai neturint galimybės pasišalinti iš konkrečios vietos ši pradeda tinti. Dažniausiai šis reiškinys pasitaiko kojose ar rankose. Žmogus jaučia niežėjimą, tinimą ir veržimą. Tai gali būti kitų sutrikimų ir ligų pradžia.

Limfos sistemos sutrikimai taip pat gali sukelti nemalonumų, pavyzdžiui, tirpsta galūnės, didėja svoris, išryškėja celiulitas ar net venų varikozė. Atstatyti limfinę sistemą darosi sunkiau, jei leidžiama sutrikimams įsisenėti. šios svarbios sistemos sutrikimai taip pat sukelia nuovargį, atveria kelią virusinėms infekcijoms, širdies sutrikimams, silpsta imunitetas, paveikiama ir emocinė būsena.

Sportas, plaukiojimas, fizinis aktyvumas, subalansuota mityba – visa tai skatina limfinės sistemos darbą. Viena efektyviausių priemonių norint atstatyti limfos tekėjimą ir padėti organizmui atgauti jėgas yra limfodrenažinis masažas. Ši priemonė tinkama tiek pasireiškus sutrikimams, tiek profilaktiškai.

Limfodrenažinis masažas

Norint normalizuoti limfinės sistemos darbą puiki priemonė būtų limfodrenažinis masažas. Šis metodas padeda pagerinti savijautą, todėl jį galima vadinti gydomuoju. Masažas padeda, organizmui greičiau pašalinti susikaupusius toksinus, suaktyvina kraujotaką, pagreitina odos regeneraciją, gerina emocinę būklę, mažina patinimus, atgaivina energiją ir padeda mažinti svorį. Išbandykite šį masažą profilaktiškai, net jei nejaučiate, kad jums galėjo sutrikti limfinės sistemos veikla. Taip išlaikysite gražią, elastingą ir jauną odą, o galbūt išvengsite ir daugelio kitų problemų.

Jei vis dėlto nutiko taip, kad masažas Jums reikalingas atstatyti sutrikusią limfos cirkuliaciją organizme, nepamirškite, kad tai reikalauja ne tik reguliarių terapeuto atliekamų procedūrų, tačiau ir mitybos reguliavimo. Iš savo meniu pašalinkite labai riebius patiekalus (natūralių riebalų, pvz., avokadų, alyvuogių aliejaus, lašišos atsisakyti nereikia). Greičiau išvalyti organizmą padės ir vanduo. Jei laikysitės šių nurodymų, ilgai netrukus pasijusite energingesni, numesite nereikalingų kilogramų ir džiaugsitės pagražėjusia oda.

Limfodrenažinis masažas atliekamas tiek klinikose, tiek privačiuose kabinetuose ar net namuose. Tačiau šiai procedūrai visada rekomenduojame rinktis profesionalus. Reabilitacijos centre „Ostemeda“ dirba profesionalūs ir į aukščiausios kokybės standartus orientuoti specialistai, ne vienerius metus atliekantys limfodrenažinį masažą ir suteikiantys galimybę kiekvienam džiaugtis puikia savijauta. Daugiau informacijos: www.ostemeda.lt

Užsak. Nr.2020/71.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite