Lietuvos banko 100 metų sukakčiai

Rugsėjo 27 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas Lietuvos banko 100 m. sukakčiai. Monetos trijų nominalų – 50 eurų aukso, 20 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Šių monetų nuo rugsėjo 20 d. 8.00 val. galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Proginės monetos

Monetos averse – Lietuvos centrinės bankininkystės ištakų simbolio – Lietuvos banko rūmų Kaune, vieno įspūdingiausių, Kauno klestėjimą simbolizuojančių pastatų tarpukariu, interjero fragmentas: dviaukštė banko operacijų salė, kurią juosia korintinė kolonada su galerijomis antrame aukšte. Antro aukšto galerija aptverta baliustrada, įstiklintas operacijų salės lubas juosia kesonai, ištapyti istoriniais ir mitologiniais motyvais (šia sale Lietuvos banko lankytojai gali pasigrožėti ir šiandien, čia veikia ir banko kasos). Kompozicijos kairėje – Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis, užrašas „Lietuva“, nominalas ir UAB „Lietuvos monetų kalyklos“ logotipas.

Lietuvos banko rūmai Kaune.

Monetos reverso meninėje kompozicijoje simbolių kalba perteikta ateities vizija, įkomponuotas užrašas „Lietuvos bankui 100“, Lietuvos banko logotipo fragmentas, 2022 metai.

Aukso monetos briauna lygi, sidabro monetos briaunoje – užrašas „LB100“. Vario ir nikelio monetos briauna – rantuota.

Naujųjų kolekcinių monetų dailininkas – Giedrius Paulauskis. Monetos nukaldintos UAB „Lietuvos monetų kalykloje“.

Monetą lydinčios el. skrajutės tekstą parašė istorikas Karolis Tumelis.

Remiantis Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėmis, įsigydamas kolekcinių monetų, nukaldintų iš tauriųjų metalų, iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 1 vnt., 1,50 euro monetų – ne daugiau kaip 5 vnt.

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos/isankstinis-kolekciniu-monetu-skirtu-lietuvos-banko-100-m-sukakciai-pardavimas-nuo-rugsejo-20-d

Tarptautinė paroda „100 metų: litas, latas, krona“

Lietuvos banko Pinigų muziejus ir Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į tarptautinę parodą „100 metų: litas, latas, krona“, kurią parengė Lietuvos ir Latvijos nacionaliniai ir Estijos istorijos muziejai. Paroda skirta nacionalinių valiutų šimtmečiui paminėti.

Parodos „100 metų: litas, latas, krona“  atidarymas vyks 2022 m. rugsėjo 28 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Vilniuje. Paroda veiks iki 2023 m. vasario 5 d.

Parodoje  „100 metų: litas, latas, krona“ bus pristatomos trijų Baltijos valstybių nacionalinės valiutos ir jų raida tarpukariu ir po nepriklausomybės atgavimo XX a. paskutiniojo dešimtmečio pradžioje. Parodoje bus eksponuojamos vertybės iš kelių Lietuvos muziejų – taip pat ir iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus: pinigai, jų gamybos priemonės, su bankininkyste susiję eksponatai ir t. t. Tai bus pirmas kartas, kai Pinigų muziejaus eksponatai bus pristatyti tarptautinėje parodoje.

2023 m. kovo–gegužės mėn. paroda bus eksponuojama Latvijos nacionaliniame istorijos muziejuje, Rygoje, o 2023 m. birželio–spalio mėn. Estijos istorijos muziejuje, Taline.

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/renginiai/tarptautine-paroda-100-metu-litas-latas-krona 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite