Kylančios kainos gali praryti ir draudimo išmokas: gyventojai raginami peržiūrėti draudimo sutartis

Ekonominė situacija šalyje pakeitė gyventojų įpročius ne tik perkant ir įsirengiant, bet ir remontuojant būstus. Specialistai pastebi, kad dėl darbo ir medžiagų kainų augimo būsto įrengimas pabrango mažiausiai 30 procentų. Tuo metu draudimo bendrovė BTA akcentuoja, kad būsto savininkams patyrus žalą išmokos sumos gali nepakakti padengti remonto darbų išlaidoms.

Draudimo bendrovės BTA duomenys rodo, kad kelis pastaruosius metus gyventojai dažnai nukenčia dėl daugiabučiuose įvykstančių avarijų, susijusių su vandentiekiu. Seni vamzdynai prakiūra, nauji užsikemša, o išsiliejęs didelis vandens kiekis žalos padaro net keliuose butuose vienu metu. Tai – tik vienas draudiminio įvykio pavyzdys, kai tenka kreiptis dėl žalos atlyginimo. Būtent dėl žalos atlyginimo sumos gali kilti rūpesčių, jeigu draudimo įmoka, draudžiant turtą, buvo simbolinė, nes išmokos, atrodė, niekada neprireiks.

„Keičiantis ekonominei situacijai vertėtų peržvelgti ir turto draudimo sąlygas. Išmokos dydis nelaimės atveju priklauso nuo draudimo sumų pasirašytoje sutartyje. Todėl augant turto vertei derėtų atkreipti dėmesį į turimo draudimo sąlygas. Tai nesunkiai galima padaryti atsivertus pasirašytą draudimo sutartį ar susisiekus su savo draudimo bendrove“, – sako Mindaugas Ratkevičius, BTA draudimo Turto ir specialiųjų rizikų žalų reguliavimo skyriaus vadovas. Anot jo, kylant kainoms žmonės mėgina sutaupyti įvairiais būdais: vieni atsisako pramogų ar kokių nors pirkinių, kiti stengiasi sutaupyti draudimo ar kitų paslaugų kaina.

„Turimo turto vertei įtakos turi ekonominiai veiksniai. Pavyzdžiui, jei grindų dangos klojimas su medžiagomis ir darbu prieš metus kainavo 2 tūkst. Eur, tai šiandien tokios pačios grindys jau gali atsieiti ir 2500 Eur“, – sako interjero ir apdailos sprendimus siūlančios bendrovės „Interjero dialogas“ dizainerė Paulina Biežytė-Urbonė.

Jai antrina ir draudimo bendrovės atstovas. Jo teigimu, stipriai pakilus medžiagų ir remonto darbų kainai, o turto draudimo sumoms ilgą laiką nesikeičiant kyla tikimybė, kad žalos atveju išmokos užtektų tik daliai darbų.

Darbų kaina augo dvigubai

P. Biežytė-Urbonė pažymi, kad per pastaruosius metus pastebimai pabrango būsto įrengimas ir remonto darbai. „Jei anksčiau įmonės atliekamos apdailos kvadratinio metro darbų kaina siekė apie 350 eurų, tai dabar sunku rasti pigiau nei už 500 eurų. Pastaruoju metu kaina kai kur jau siekia ir 700 eurų už kvadratinį metrą, įskaičiuojant medžiagas bei atliekamą darbą“, – sako specialistė.

Ji sako, kad darbus pabrangino dėl infliacijos išaugusios medžiagų kainos, taip pat – pakilę apdailos specialistų, meistrų atlyginimai. Pabrangęs yra ir medžiagų transportavimas, todėl, pavyzdžiui, prie pastaruoju metu apie 5 proc. pabrangusių baldinių plokščių pridėjus pakilusias atvežimo kainas, anot dizainerės, gauname pastebimą kainos pokytį.

Planuokite darbus iš anksto

M. Ratkevičius pažymi, kad atėjus pavasariui būstų savininkams vertėtų susimąstyti apie namų, butų ir sodybų būklę. „Atėjus pavasariui žmonės daugiau laiko praleidžia vasarnamiuose ir gryname ore. O nelaimės, kaip tyčia, ir nutinka netikėtai. Todėl reguliariai tikrinkite, ar nenusidėvėjusi vandentiekio sistema, žarnelės, išvykdami ilgam nepalikite į elektros lizdą įjungtų prietaisų. Patikrinkite ir išvalykite dūmtraukius, kurie po šaltojo sezono neretai būna užsinešę. Šie paprasti veiksmai leis sumažinti nelaimių riziką“, – sako draudimo ekspertas.

Tuo metu P. Biežytė-Urbonė ragina iš anksto numatyti planuojamus remonto  darbus, nes kainą diktuoja ir sezonai. Pasak jos, nemaža dalis naujakurių išsikelia tikslą įsikelti į naują būstą iki tam tikro laiko, pavyzdžiui, Kalėdų ar Naujųjų metų. „Lapkritį-gruodį didėja apdailos specialistų paklausa, o jų trūkumas daro įtaką paslaugų kainoms. Panaši situacija pastebima ir vasarą, kai atostogauja ne tik būstų savininkai, bet ir meistrai, todėl dalis specialistų nori greičiau pasibaigti darbus. Pasitaiko ir tokių, kurie didina paslaugų kainą norėdami prisidurti atostogoms“, – pasakoja specialistė.

Pakilusios medžiagų, baldų ir buitinės technikos kainos keičia ir naujakurių požiūrį į būsto įrengimą. Anot pašnekovės, kai kurie naujakuriai linkę rinktis pigesnes medžiagas, akyliau renkasi baldų sudedamąsias dalis, ieško, kaip galėtų sutaupyti.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite