Kūryba „kitu kampu“

Šilutės Hugo Šojaus dvare penktadienį baigėsi penkias dienas trukusios kūrybinių improvizacijų dirbtuvės „Muziejus kitu kampu“. Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė. Šios dirbtuvės – sudedamoji projekto „Muziejus kitu kampu“ dalis, užbaigusi renginių ir koncertų ciklą.

Dalyvavo aštuoni dalyviai iš Šilutės meno mokyklos Kintų ir Švėkšnos dailės klasių, Kauno taikomosios dailės mokyklos bei Vainuto gimnazijos. Sumanymų įgyvendinimui vadovavo dailininkai Aurimas Liekis ir Vytautas Bliūdžius. Prie projekto jau antrus metus iš eilės prisijungė ir  Šilutės trečiojo amžiaus universiteto klausytoja Birutė Morkevičienė.

Šių metų darbų tema buvo susijusi su tautosaka, kultūriniu paveldu bei pamokymais. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai sukūrė du monumentalius darbus. Vienas – tai ąžuolinis suoliukas, kurį dekoravo improvizuotu Šilutės žemėlapiu, atvaizduodami žymius Šilutės miesto statinius bei gamtos motyvus. Darbas atliktas originalia pirografijos technika, išdeginant piešinį įkaitintais specialiais įrankiais ant iš anksto paruoštų ąžuolinių gaminio detalių. Darbui vadovavo Vytautas Bliūdžius.

Dailininko Aurimo Liekio vadovaujama grupė sukūrė improvizuotą ruletę. Ją sudaro aštuonios dalys, su senovine lietuvininkų tarme parašytais pamokymais, susijusiais su šio krašto tautosaka.

Kūrybinių improvizacijų metu dalyviai lankė bei analizavo Hugo Šojaus muziejaus ekspoziciją. Taip pat tyrinėjo fonduose esančią istorinę medžiagą, aktyviai bendravo su restauracinių dirbtuvių darbuotojais bei muziejininkais. Įgytos žinios ir dalijimasis patirtimi praplėtė kultūrinį ir meninį akiratį. Taip pat suteikė galimybę labiau patyrinėti Mažosios Lietuvos istoriją, čia gyvenusių žmonių gyvenimo filosofiją ir mąstyseną, kuri „kitu kampu“ atsispindėjo čia susirinkusių menininkų darbuose.

Projekto užbaigimo dieną visi sustojo prie savo sukurtų improvizacijų bendrai nuotraukai. Dalyviams dėkojo muziejaus direktorės pavaduotoja Natalija Kučinskaja, muziejininkė Monika Žąsytienė ir dailininkė–parodų   organizatorė Jūratė Leonienė.

Kūrybines improvizacijas galite pamatyti Šilutės Hugo Šojaus dvaro kiemelyje.

Aurimas Liekis

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite