Kūryba „kitu kampu“

Šilutės Hugo Šojaus dvare penktadienį baigėsi penkias dienas trukusios kūrybinių improvizacijų dirbtuvės „Muziejus kitu kampu“. Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė. Šios dirbtuvės – sudedamoji projekto „Muziejus kitu kampu“ dalis, užbaigusi renginių ir koncertų ciklą.

Dalyvavo aštuoni dalyviai iš Šilutės meno mokyklos Kintų ir Švėkšnos dailės klasių, Kauno taikomosios dailės mokyklos bei Vainuto gimnazijos. Sumanymų įgyvendinimui vadovavo dailininkai Aurimas Liekis ir Vytautas Bliūdžius. Prie projekto jau antrus metus iš eilės prisijungė ir  Šilutės trečiojo amžiaus universiteto klausytoja Birutė Morkevičienė.

Šių metų darbų tema buvo susijusi su tautosaka, kultūriniu paveldu bei pamokymais. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai sukūrė du monumentalius darbus. Vienas – tai ąžuolinis suoliukas, kurį dekoravo improvizuotu Šilutės žemėlapiu, atvaizduodami žymius Šilutės miesto statinius bei gamtos motyvus. Darbas atliktas originalia pirografijos technika, išdeginant piešinį įkaitintais specialiais įrankiais ant iš anksto paruoštų ąžuolinių gaminio detalių. Darbui vadovavo Vytautas Bliūdžius.

Dailininko Aurimo Liekio vadovaujama grupė sukūrė improvizuotą ruletę. Ją sudaro aštuonios dalys, su senovine lietuvininkų tarme parašytais pamokymais, susijusiais su šio krašto tautosaka.

Kūrybinių improvizacijų metu dalyviai lankė bei analizavo Hugo Šojaus muziejaus ekspoziciją. Taip pat tyrinėjo fonduose esančią istorinę medžiagą, aktyviai bendravo su restauracinių dirbtuvių darbuotojais bei muziejininkais. Įgytos žinios ir dalijimasis patirtimi praplėtė kultūrinį ir meninį akiratį. Taip pat suteikė galimybę labiau patyrinėti Mažosios Lietuvos istoriją, čia gyvenusių žmonių gyvenimo filosofiją ir mąstyseną, kuri „kitu kampu“ atsispindėjo čia susirinkusių menininkų darbuose.

Projekto užbaigimo dieną visi sustojo prie savo sukurtų improvizacijų bendrai nuotraukai. Dalyviams dėkojo muziejaus direktorės pavaduotoja Natalija Kučinskaja, muziejininkė Monika Žąsytienė ir dailininkė–parodų   organizatorė Jūratė Leonienė.

Kūrybines improvizacijas galite pamatyti Šilutės Hugo Šojaus dvaro kiemelyje.

Aurimas Liekis

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite