Kur investuoti 2022 metais?

Nepaisant visų ekonominių ir kitų negandų, kurios pastaraisiais metais užklupo mūsų visuomenę, pažiūrėkime realybei į akis: mes niekada negyvenome taip gerai, kaip gyvename dabar. Mūsų ekonomika nepaliaujamai auga, o panašiais tempais auga ir mūsų pragyvenimo lygis bei disponuojamos pajamos. Vidutinis lietuvis turi vis daugiau ir daugiau pinigų, kurie atlieka sumokėjus mokesčius ir atsiskaičius už kitas būtinas prekes ir paslaugas. O tai reiškia, kad vis aštriau pasireiškia ir klausimas, ką daryti su šitais pinigais?

Pinigai nuvertėja

Niekas nenori laikyti pinigų kojinėje, t. y. leisti jiems dulkėti laikant juos grynaisiais namie ar laikyti juos nenaudojamus savo banko sąskaitoje. Infliacija privers taip laikomus pinigus nuvertėti, todėl net ir investavimu niekada nesidomėjęs lietuvis yra priverstas atsakyti į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą.

Mes galime išskirti keturias pelningiausias ir daugiausia žadančias sritis, į kurias jūs galite investuoti ir tikėtis ne tik apsaugoti pinigus nuo infliacijos, bet kur kas daugiau.

Nekilnojamasis turtas

Ko gero, saugiausia investicija iš visų yra nekilnojamasis turtas. Jo vertė gali susitraukti tam tikrais momentais, galimos ir tam tikros neišvengiamos rinkos korekcijos, bet ilguoju laikotarpiu nekilnojamojo turto vertė tik auga. Ir nepanašu, kad reikėtų laukti šioje srityje didelių permainų. Juk nekilnojamojo turto vystytojai turi daug veiklos Lietuvos miestuose. Prie to nemažai prisideda ir Europos Sąjungos skiriamos lėšos įvairiems projektams vykdyti.

Skaitmeniniai verslai

Tūkstantmečių sandūroje buvo kilęs internetinių verslų bumas. Viskas, kas buvo sukurta internete, galėjo pritraukti solidžių investicijų. Investuotojai net neketino pasidomėti investicinės grąžos perspektyvomis. Vien tai, kad veikla buvo vykdoma internete, jau atrodė lyg garantas, kad investicija bus sėkminga. Taip, toks investicinis burbulas netruko subliūkšti.

Bet dabar mes vėl gyvename reikšmingų pokyčių laiku: išgyvename vadinamąją ketvirtąją industrinę revoliuciją, kuri paremta skaitmenizacija ir dirbtiniu intelektu. Pasimokius iš praeities klaidų, nereikėtų pulti investuoti į bet ką, kas yra skaitmenizuota. Užtat rimtų investuotojų žvilgsnis vis dažniau krypsta į skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto startuolius, kurių įsigyti galite verslo pardavimų puslapiuose.

Kriptovaliutos ir blockchain technologija

Bitcoin kriptovaliuta buvo (o gal ir tebėra?) neįtikėtinai sėkminga investicija tiems, kurie investavo į ją laiku. Investavę į ją vos prieš kelerius metus, šiandien jau galėtumėte džiaugtis kelis kartus padidinta investicija.

Bet kriptovaliutos neapsiriboja vien tik bitcoin valiuta, o blockchain technologija neapsiriboja vien tik kriptovaliutomis. Realybė yra tokia, kad blockchain technologija vis plačiau naudojama įvairiose verslo struktūrose, o verslai, paremti šia technologija, yra išskirtinai paklausūs.

Neskubėkite investuoti bet kur, tačiau būtinai stebėkite, kas vyksta šioje rinkoje.

Žalioji energetika

Globalinis atšilimas ir jo padariniai politikus, visuomenininkus, įvairius judėjimus ir kitas organizacijas verčia vis rimčiau žiūrėti į energetiką ir būtinus pokyčius šioje srityje. Neišvengiama, kad bent jau iš dalies keisis energetikos rinkos vaizdas: konvencinę energetiką pakeis žalioji. Todėl galite drąsiai investuoti į žaliąją energetiką, nes atrodo, kad artimiausiais metais matysime vis daugiau kapitalo nukreipto būtent į šią sritį.

pr2022/063

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite