Kur investuoti 2022 metais?

Nepaisant visų ekonominių ir kitų negandų, kurios pastaraisiais metais užklupo mūsų visuomenę, pažiūrėkime realybei į akis: mes niekada negyvenome taip gerai, kaip gyvename dabar. Mūsų ekonomika nepaliaujamai auga, o panašiais tempais auga ir mūsų pragyvenimo lygis bei disponuojamos pajamos. Vidutinis lietuvis turi vis daugiau ir daugiau pinigų, kurie atlieka sumokėjus mokesčius ir atsiskaičius už kitas būtinas prekes ir paslaugas. O tai reiškia, kad vis aštriau pasireiškia ir klausimas, ką daryti su šitais pinigais?

Pinigai nuvertėja

Niekas nenori laikyti pinigų kojinėje, t. y. leisti jiems dulkėti laikant juos grynaisiais namie ar laikyti juos nenaudojamus savo banko sąskaitoje. Infliacija privers taip laikomus pinigus nuvertėti, todėl net ir investavimu niekada nesidomėjęs lietuvis yra priverstas atsakyti į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą.

Mes galime išskirti keturias pelningiausias ir daugiausia žadančias sritis, į kurias jūs galite investuoti ir tikėtis ne tik apsaugoti pinigus nuo infliacijos, bet kur kas daugiau.

Nekilnojamasis turtas

Ko gero, saugiausia investicija iš visų yra nekilnojamasis turtas. Jo vertė gali susitraukti tam tikrais momentais, galimos ir tam tikros neišvengiamos rinkos korekcijos, bet ilguoju laikotarpiu nekilnojamojo turto vertė tik auga. Ir nepanašu, kad reikėtų laukti šioje srityje didelių permainų. Juk nekilnojamojo turto vystytojai turi daug veiklos Lietuvos miestuose. Prie to nemažai prisideda ir Europos Sąjungos skiriamos lėšos įvairiems projektams vykdyti.

Skaitmeniniai verslai

Tūkstantmečių sandūroje buvo kilęs internetinių verslų bumas. Viskas, kas buvo sukurta internete, galėjo pritraukti solidžių investicijų. Investuotojai net neketino pasidomėti investicinės grąžos perspektyvomis. Vien tai, kad veikla buvo vykdoma internete, jau atrodė lyg garantas, kad investicija bus sėkminga. Taip, toks investicinis burbulas netruko subliūkšti.

Bet dabar mes vėl gyvename reikšmingų pokyčių laiku: išgyvename vadinamąją ketvirtąją industrinę revoliuciją, kuri paremta skaitmenizacija ir dirbtiniu intelektu. Pasimokius iš praeities klaidų, nereikėtų pulti investuoti į bet ką, kas yra skaitmenizuota. Užtat rimtų investuotojų žvilgsnis vis dažniau krypsta į skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto startuolius, kurių įsigyti galite verslo pardavimų puslapiuose.

Kriptovaliutos ir blockchain technologija

Bitcoin kriptovaliuta buvo (o gal ir tebėra?) neįtikėtinai sėkminga investicija tiems, kurie investavo į ją laiku. Investavę į ją vos prieš kelerius metus, šiandien jau galėtumėte džiaugtis kelis kartus padidinta investicija.

Bet kriptovaliutos neapsiriboja vien tik bitcoin valiuta, o blockchain technologija neapsiriboja vien tik kriptovaliutomis. Realybė yra tokia, kad blockchain technologija vis plačiau naudojama įvairiose verslo struktūrose, o verslai, paremti šia technologija, yra išskirtinai paklausūs.

Neskubėkite investuoti bet kur, tačiau būtinai stebėkite, kas vyksta šioje rinkoje.

Žalioji energetika

Globalinis atšilimas ir jo padariniai politikus, visuomenininkus, įvairius judėjimus ir kitas organizacijas verčia vis rimčiau žiūrėti į energetiką ir būtinus pokyčius šioje srityje. Neišvengiama, kad bent jau iš dalies keisis energetikos rinkos vaizdas: konvencinę energetiką pakeis žalioji. Todėl galite drąsiai investuoti į žaliąją energetiką, nes atrodo, kad artimiausiais metais matysime vis daugiau kapitalo nukreipto būtent į šią sritį.

pr2022/063

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimai: šilutiškių karjeros šuoliai Lietuvoje

Šilutės Vydūno gimnaziją baigęs Valdas Benkunskas išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru, šilutiškė Nijolė Dirginčienė pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture vėl išrinkta Birštono savivaldybės mere. Verta priminti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi šilutiškis. Seimo narys, ne vieną kadenciją tiesiogiai išrinktas į Lietuvos parlamentą, Zigmantas Balčytis yra mokęsis Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Iš vicemero – į merus Rusnėje gyvenančių Adelės ir Stanislovo Benkunskų jauniausias sūnus Valdas, kuriam lapkritį sukako 38 metai, tiesioginių merų rinkimų antrajame ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir tapo

Beveik pusė šalies gyventojų svarsto, ar perrašyti elektros tiekimo sutartis

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant vartotojams kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų. Tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Kas šeštas gyventojas teigia šiemet jau pasirašęs naują elektros tiekimo sutartį, o kas ketvirtas kol kas domisi tiekėjų pasiūlymais. Pasak apklausą inicijavusios energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ komercijos direktorės Neringos Petrauskienės, apklausos rezultatai atspindi realią situaciją, kurią stebi ir elektros tiekėjai. „Metų pradžioje pradėję mažinti buitiniams vartotojams tiekiamos elektros kainas, keliskart daugiau užklausų sulaukėme

Pagėgių savivaldybėje sulaikyti penki rinkėjų papirkinėjimu įtariami asmenys

2023 m. kovo 16 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d. (trukdymas pasinaudoti rinkimų teise). Tyrimo metu sulaikyti penki asmenys, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Pagėgių savivaldybėje. Rinkėjų balsai buvo perkami Lietuvos regionų partijos naudai. Apklausti keturi įtariamieji (gim. 1984 m., gim. 1960 m., gim. 1979 m. ir gim. 1984 m.). Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamasis, gim. 1961 m., uždarytas į areštinę. Visiems minėtiems asmenims

Kiek pinigų šiemet teks sportui Šilutės rajone?

Šilutės rajono savivaldybės taryba dar kovą turės apsispręsti, kiek biudžeto lėšų paskirsčius sportininkų ugdymo centrams, sporto klubams bei nevyriausybinėms sporto organizacijoms. Komisija, įvertinusi gautus projektus, jau paskirstė konkrečias sumas ir apsisprendė, kam siūlo išdalinti 45 tūkst. Eur. 8 projektai – olimpinėms sporto šakoms Šilutės bokso klubas „Kovotojas“ – „Bokso sportinės veiklos vystymas ir plėtra 2023 m.“ – 2500 Eur; Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ – „Klubo trijų komandų dalyvavimas naujame Lietuvos stalo teniso asociacijos komandiniame čempionate“ – 1000 Eur; Šilutės

Taip pat skaitykite