Kur investuoti 2022 metais?

Nepaisant visų ekonominių ir kitų negandų, kurios pastaraisiais metais užklupo mūsų visuomenę, pažiūrėkime realybei į akis: mes niekada negyvenome taip gerai, kaip gyvename dabar. Mūsų ekonomika nepaliaujamai auga, o panašiais tempais auga ir mūsų pragyvenimo lygis bei disponuojamos pajamos. Vidutinis lietuvis turi vis daugiau ir daugiau pinigų, kurie atlieka sumokėjus mokesčius ir atsiskaičius už kitas būtinas prekes ir paslaugas. O tai reiškia, kad vis aštriau pasireiškia ir klausimas, ką daryti su šitais pinigais?

Pinigai nuvertėja

Niekas nenori laikyti pinigų kojinėje, t. y. leisti jiems dulkėti laikant juos grynaisiais namie ar laikyti juos nenaudojamus savo banko sąskaitoje. Infliacija privers taip laikomus pinigus nuvertėti, todėl net ir investavimu niekada nesidomėjęs lietuvis yra priverstas atsakyti į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą.

Mes galime išskirti keturias pelningiausias ir daugiausia žadančias sritis, į kurias jūs galite investuoti ir tikėtis ne tik apsaugoti pinigus nuo infliacijos, bet kur kas daugiau.

Nekilnojamasis turtas

Ko gero, saugiausia investicija iš visų yra nekilnojamasis turtas. Jo vertė gali susitraukti tam tikrais momentais, galimos ir tam tikros neišvengiamos rinkos korekcijos, bet ilguoju laikotarpiu nekilnojamojo turto vertė tik auga. Ir nepanašu, kad reikėtų laukti šioje srityje didelių permainų. Juk nekilnojamojo turto vystytojai turi daug veiklos Lietuvos miestuose. Prie to nemažai prisideda ir Europos Sąjungos skiriamos lėšos įvairiems projektams vykdyti.

Skaitmeniniai verslai

Tūkstantmečių sandūroje buvo kilęs internetinių verslų bumas. Viskas, kas buvo sukurta internete, galėjo pritraukti solidžių investicijų. Investuotojai net neketino pasidomėti investicinės grąžos perspektyvomis. Vien tai, kad veikla buvo vykdoma internete, jau atrodė lyg garantas, kad investicija bus sėkminga. Taip, toks investicinis burbulas netruko subliūkšti.

Bet dabar mes vėl gyvename reikšmingų pokyčių laiku: išgyvename vadinamąją ketvirtąją industrinę revoliuciją, kuri paremta skaitmenizacija ir dirbtiniu intelektu. Pasimokius iš praeities klaidų, nereikėtų pulti investuoti į bet ką, kas yra skaitmenizuota. Užtat rimtų investuotojų žvilgsnis vis dažniau krypsta į skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto startuolius, kurių įsigyti galite verslo pardavimų puslapiuose.

Kriptovaliutos ir blockchain technologija

Bitcoin kriptovaliuta buvo (o gal ir tebėra?) neįtikėtinai sėkminga investicija tiems, kurie investavo į ją laiku. Investavę į ją vos prieš kelerius metus, šiandien jau galėtumėte džiaugtis kelis kartus padidinta investicija.

Bet kriptovaliutos neapsiriboja vien tik bitcoin valiuta, o blockchain technologija neapsiriboja vien tik kriptovaliutomis. Realybė yra tokia, kad blockchain technologija vis plačiau naudojama įvairiose verslo struktūrose, o verslai, paremti šia technologija, yra išskirtinai paklausūs.

Neskubėkite investuoti bet kur, tačiau būtinai stebėkite, kas vyksta šioje rinkoje.

Žalioji energetika

Globalinis atšilimas ir jo padariniai politikus, visuomenininkus, įvairius judėjimus ir kitas organizacijas verčia vis rimčiau žiūrėti į energetiką ir būtinus pokyčius šioje srityje. Neišvengiama, kad bent jau iš dalies keisis energetikos rinkos vaizdas: konvencinę energetiką pakeis žalioji. Todėl galite drąsiai investuoti į žaliąją energetiką, nes atrodo, kad artimiausiais metais matysime vis daugiau kapitalo nukreipto būtent į šią sritį.

pr2022/063

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite