Kur investuoti 2022 metais?

Nepaisant visų ekonominių ir kitų negandų, kurios pastaraisiais metais užklupo mūsų visuomenę, pažiūrėkime realybei į akis: mes niekada negyvenome taip gerai, kaip gyvename dabar. Mūsų ekonomika nepaliaujamai auga, o panašiais tempais auga ir mūsų pragyvenimo lygis bei disponuojamos pajamos. Vidutinis lietuvis turi vis daugiau ir daugiau pinigų, kurie atlieka sumokėjus mokesčius ir atsiskaičius už kitas būtinas prekes ir paslaugas. O tai reiškia, kad vis aštriau pasireiškia ir klausimas, ką daryti su šitais pinigais?

Pinigai nuvertėja

Niekas nenori laikyti pinigų kojinėje, t. y. leisti jiems dulkėti laikant juos grynaisiais namie ar laikyti juos nenaudojamus savo banko sąskaitoje. Infliacija privers taip laikomus pinigus nuvertėti, todėl net ir investavimu niekada nesidomėjęs lietuvis yra priverstas atsakyti į straipsnio pavadinime iškeltą klausimą.

Mes galime išskirti keturias pelningiausias ir daugiausia žadančias sritis, į kurias jūs galite investuoti ir tikėtis ne tik apsaugoti pinigus nuo infliacijos, bet kur kas daugiau.

Nekilnojamasis turtas

Ko gero, saugiausia investicija iš visų yra nekilnojamasis turtas. Jo vertė gali susitraukti tam tikrais momentais, galimos ir tam tikros neišvengiamos rinkos korekcijos, bet ilguoju laikotarpiu nekilnojamojo turto vertė tik auga. Ir nepanašu, kad reikėtų laukti šioje srityje didelių permainų. Juk nekilnojamojo turto vystytojai turi daug veiklos Lietuvos miestuose. Prie to nemažai prisideda ir Europos Sąjungos skiriamos lėšos įvairiems projektams vykdyti.

Skaitmeniniai verslai

Tūkstantmečių sandūroje buvo kilęs internetinių verslų bumas. Viskas, kas buvo sukurta internete, galėjo pritraukti solidžių investicijų. Investuotojai net neketino pasidomėti investicinės grąžos perspektyvomis. Vien tai, kad veikla buvo vykdoma internete, jau atrodė lyg garantas, kad investicija bus sėkminga. Taip, toks investicinis burbulas netruko subliūkšti.

Bet dabar mes vėl gyvename reikšmingų pokyčių laiku: išgyvename vadinamąją ketvirtąją industrinę revoliuciją, kuri paremta skaitmenizacija ir dirbtiniu intelektu. Pasimokius iš praeities klaidų, nereikėtų pulti investuoti į bet ką, kas yra skaitmenizuota. Užtat rimtų investuotojų žvilgsnis vis dažniau krypsta į skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto startuolius, kurių įsigyti galite verslo pardavimų puslapiuose.

Kriptovaliutos ir blockchain technologija

Bitcoin kriptovaliuta buvo (o gal ir tebėra?) neįtikėtinai sėkminga investicija tiems, kurie investavo į ją laiku. Investavę į ją vos prieš kelerius metus, šiandien jau galėtumėte džiaugtis kelis kartus padidinta investicija.

Bet kriptovaliutos neapsiriboja vien tik bitcoin valiuta, o blockchain technologija neapsiriboja vien tik kriptovaliutomis. Realybė yra tokia, kad blockchain technologija vis plačiau naudojama įvairiose verslo struktūrose, o verslai, paremti šia technologija, yra išskirtinai paklausūs.

Neskubėkite investuoti bet kur, tačiau būtinai stebėkite, kas vyksta šioje rinkoje.

Žalioji energetika

Globalinis atšilimas ir jo padariniai politikus, visuomenininkus, įvairius judėjimus ir kitas organizacijas verčia vis rimčiau žiūrėti į energetiką ir būtinus pokyčius šioje srityje. Neišvengiama, kad bent jau iš dalies keisis energetikos rinkos vaizdas: konvencinę energetiką pakeis žalioji. Todėl galite drąsiai investuoti į žaliąją energetiką, nes atrodo, kad artimiausiais metais matysime vis daugiau kapitalo nukreipto būtent į šią sritį.

pr2022/063

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite