Kovo 5 d. – savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Už ką balsuosime?

Praėjusią savaitę įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje Sigitas Majus pranešė, kad frakcijos „Nepriklausomi“ nelieka, nes jos nariai Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas pasitraukė. Frakcijai būtini bent trys Tarybos nariai.

Politinės rokiruotės

Jau esame informavę, kad šie trys vietos politikai atstovavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriui, kuris buvo panaikintas. Yra naujas skyrius, jo kandidatas į merus, kaip paskelbė Šilutėje lankęsis Seimo narys Aurelijus Veryga, bus Robertas Kuncaitis.

Iširus „valstiečių“ skyriui, trys paminėti vietos politikai savivaldybės Taryboje, taip pat ir su jais trumpai buvusi Lijana Jagintavičienė bei savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis liko be partijos užnugario. Visų jų į naują „valstiečių“ Šilutės skyrių nepakvietė…

L. Jagintavičienė tapo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyriaus nare, tiesa, trumpam, nes jau nukeliavo į Regionų partiją, yra Šilutės skyriaus pirmininkė ir kandidatė į merus. L. Jagintavičienė priklauso frakcijai su dviem visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovais Edvardu Jurjonu ir Arūnu Jagminu, kuris į Tarybą atėjo vietoj Daivos Žebelienės, kai ji buvo paskirta savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoja, todėl neteko Tarybos nario mandato. Jos vietą turėjo užimti kitas minimo komiteto rinkimų sąrašo narys.

Kokie G. Kimbrienės, E. Padimansko, V. Pozingio planai, neaišku, o buvusių „valstiečių“, vėliau frakcijos „Nepriklausomi“ vadovas S. Majus perėjo į Socialdemokratų partijos frakciją. Apie tai Tarybos posėdyje pranešė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, kandidatas į rajono merus ir frakcijos vadovas Tomas Budrikis. Dabar socialdemokratų frakcijoje yra mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, Antanas Martinkus, Tomas Budrikis ir Sigitas Majus.

Jau žinoma, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Šilutės rajono savivaldybės mero postą yra Žygimantas Kurlianskas, iš Sandros Tamašauskienės perėmęs vadovavimą šios partijos Šilutės skyriui.

Tad keturi kandidatai į rajono merus jau žinomi. Lyg ir nekyla abejonių, kad mero posto sieks ir dabartinis meras Vytautas Laurinaitis, kurio vadovaujami partijos Tvarka ir teisingumas atstovai per savivaldos rinkimus laimėjo 5 mandatus ir tiesiogiai išrinkto mero postą, tad ir frakciją turi didžiausią. Vėliau tapo partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovais, dabar jau atstovauja Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, buvusio premjero Sauliaus Skvernelio suburtai naujai politinei jėgai. Šią sąjungą jau pasirinko ir į rajono Tarybą kaip Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai patekę Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus, pastarasis yra buvęs partijoje Tvarka ir teisingumas, tad sugrįžo pas saviškius…

Visoms vietos politikų klajonėms, perbėgimams, susibėgimams, skyryboms, šiltos vietos ieškojimams aprašyti neužtektų jaučio odos… Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai yra vienintelė galimybė tai įvertinti.

Spalio 7 d. prasidės savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registravimas

Penktadienį, spalio 7 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradės savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimams.

Kaip praneša VRK, kelti kandidatus ar kandidatų sąrašus šiuose rinkimuose galės tik registruoti politinės kampanijos dalyviai. Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės partijos ir politiniai komitetai, kurie planuoja kelti kandidatus į merus ar kandidatų sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai ir kandidatuoti į merus.

Prieš užsiregistruodami visi politinės kampanijos dalyviai turi turėti banko sąskaitą, kuri bus naudojama tik politinės kampanijos tikslais, sudaryti sutartį su kampanijos iždininku bei užpildyti prašymą (jei registruojama politinė organizacija arba asmuo, planuojantis keltis kandidatu) arba teikimą (jei registruojamas politinės organizacijos keliamas kandidatas arba kandidatų sąrašas).

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu VRK reikia pateikti šiuos dokumentus: prašymą arba teikimą; dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad registruojamo asmens vardu yra atidaryta banko sąskaita (gali būti banko sutartis); ne vėliau kaip prieš 3 dienas banko išduotą pažymą ar išrašą, patvirtinantį, kad banko sąskaitoje lėšų nėra; sutarties su politinės kampanijos iždininku kopiją; asmens dokumento kopiją, jei savarankišku dalyviu registruojamas kandidatas į merus.

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki š. m. gruodžio 12 d. (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite