Kovo 22–ąją, Vydūno garbei

2018 m. kovo 22 d. Kintuose įsikūrusiame Vydūno kultūros centre paminėtos Vydūno 150–osios gimimo metinės.

Šiai garbingai sukakčiai Lietuvos Bankas (LB) išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą su Vydūno atvaizdu pinigo reverse. Averse pavaizduotas Luizės tiltas, vedantis į Tilžę, kur ne vienerius metus mokėsi ir gyveno Vydūnas, ir mūsų valstybės simbolis – vytis. Pirmą kartą Lietuvos banko specialistų komanda atvyko į Kintus pristatyti naująją monetą. Beje, tai pirmoji moneta, skirta Mažajai Lietuvai, konkrečiai įžymiam šio krašto veikėjui Vydūnui.

Pirmą kartą laikraščio istorijoje šią monetą galėjo laimėti „Pamario“ laikraščio skaitytojai, dalyvaudami LB paskelbtoje viktorinoje. Teisingai atsakę į klausimus, kokias progines euro monetas iki šiol yra išleidęs Lietuvos bankas (visos proginės eurų monetos yra 2 eurų nominalo); kurioms mokslo sritims jau išleistos monetos serijoje „Lietuvos mokslas“; kas yra euro pusantrokas ir kt., pretendavo laimėti dvi sidabrines monetas, kurias el. banko parduotuvėje www.monetos.lb.lt galima įsigyti po 60 eurų.

Iš daugelio teisingus atsakymus pateikusiųjų Lietuvos Banko specialistai atrinko du viktorinos nugalėtojus: pagėgiškę bibliotekininkę Astą Andrulienę ir ventiškį Vytautą Morkūną. Sveikiname!

LB atstovas Deivis Stankevičius įteikė Vydūnui skirtą sidabro monetą Kintų Vydūno kultūros centro direktorei Ritai Tarvydienei.

Iškilmingo Vydūno minėjimo vakaro renginyje dalyvavęs Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius ir LB monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius trumpai nušvietė, kokiomis progomis bankas išleidžia progines ir kolekcines monetas. Apie Vydūnui skirtos monetos dizainą pasakojo vienas iš trijų šios monetos autorių Rytis Valantinas, kartu su Alvydu Ladyga sukūręs monetos aversą (reverso autorius – Lukas Šiupšinskas). Įdomi detalė, kad Rytis Valantinas, besimokydamas Dailės akademijoje, Kintuose yra atlikęs praktiką…

Vienas iš trijų Vydūnui skirto monetos autorių Rytis Valantinas.

LB viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Inga Pache informavo, kad tradiciškai pristatant Lietuvos banko išleistą naują monetą ji dovanojama autoriams ir su ja susijusiems asmenims bei organizacijoms. Ir tą vakarą naujoji sidabro moneta padovanota Vydūno muziejui (ją ir muziejui dovanotą 200 litų banknotą su Vydūno atvaizdu galės pamatyti visi čia užsukusieji), Vydūno gimnazijai, Vydūno draugijai, Šilutės r. savivaldybei, Lietuvos monetų kalyklai ir t. t.

Vertingų LB dovanų pelnė ir tą dieną banko surengtame protų mūšyje dalyvavę Kintų mokyklos mokiniai.

Vakaro svečiams nuotaikingą koncertą surengė Šilutės kamerinis choras VOX LIBRIS (vad. Rasa Golubovskienė). Usėnų etnografinio teatro vaidintojai parodė spektaklį „Vyrai“ (pagal Vydūną, P. Antalkį).

Vydūno gimtadienio proga jo vardo muziejuje, Kintuose, atidaryta nauja muziejaus ekspozicija „Pamatyk, išgirsk, paliesk, pajausk“. Aplankykite.

„Pamario“ inf.

Lietuvos banko ir „Pamario“ laikraščio viktorinos nugalėtojai Astai Andrulienei sidabrinė moneta buvo įteikta laikraščio redakcijoje. Iš kairės: monetą kūręs dailininkas Rytis Valantinas, LB Grynųjų pinigų departamento vyriausioji specialistė Audronė Gruodytė, LB Monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius, Asta Andrulienė, „Pamario“ redaktorius Petras Skutulas.

Sėkmė viktorinoje lydėjo ventiškį Vytautą Morkūną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite