Kokius įrenginius naudinga turėti kiekvienoje vonioje?
Šiandien siūlomų įrenginių asortimentas tikrai nėra mažas, todėl neretai keliamas klausimas, kuriuos iš jų būtina įsigyti. Šį kartą pakalbėkime apie tai, kokius prietaisus naudinga turėti kiekvienoje vonioje, ir į ką vertėtų atsižvelgti renkantis tinkamiausius.
Svarstyklės
Vonios svarstyklės gali būti elektroninės arba mechaninės. Mechaninės svarstyklės vilioja patrauklia kaina, tačiau toks įrenginys ne visada gali užtikrinti pakankamą tikslumą. Elektroninės svarstyklės yra gerokai tikslesnės (jos gali rodyti svorį maždaug vienos dešimtosios tikslumu).
Kai kurių modelių elektroninės svarstyklės taip pat gali matuoti kūno masės indeksą (KMI), išsaugoti ankstesnius duomenis, taip pat gali turėti šviečiantį ekraną (todėl svertis galima tamsoje), ir t.t. Jei ieškote pakankamai funkcionalaus įrenginio, elektroninės svarstyklės – kaip tik jums.
Elektrinis dantų šepetėlis
Elektriniai dantų šepetėliai leidžia paprasčiau palaikyti tinkamą burnos higieną, nes toks įrenginys per minutę gali atlikti gerokai daugiau judesių nei valantis dantis mechaniškai. Elektrinių dantų šepetėlių pasirinkimas yra ganėtinai didelis, todėl renkantis tokį prietaisą naudinga atsižvelgti į keletą jo savybių.
Pirmiausia reikėtų įvertinti, kokia yra dantų šepetėlių judėjimo kryptis – vieni jų sukasi ratu, o kiti veikia priešingos vibracijos principu (nors pastarieji yra brangesni, tačiau jie pasižymi efektyvesniu dantų valymu). Elektriniai dantų šepetėliai gali būti įkraunami arba veikti su baterijomis (patogiau ir pigiau naudoti įkraunamus šepetėlius).
Tarpdančių irigatorius
Irigatorius užtikrina dar efektyvesnę dantų priežiūrą, nes jis padeda išvalyti sunkiai prieinamas vietas. Renkantis tokį prietaisą naudinga atsižvelgti į vandens talpą (kuo ji bus didesnė, tuo ilgiau vienu užpildymu galėsite naudotis prietaisu), pasidomėti, ar įrenginys turi skirtingų vandens slėgio režimų, ar jis turi skirtingus antgalius, ar juo galima naudotis duše, ir t.t. Taip pat irigatoriai gali būti belaidžiai arba su laidu: nors laidinių irigatorių vandens talpa įprastai yra didesnė, tačiau belaidžiai yra kompaktiškesni, todėl juos galima pasiimti į kelionę ir nesukti galvos, ar pakaks vietos lagamine.
Plaukų džiovintuvas
Plaukų džiovintuvas praverčia visiems, kuriems yra aktualu greitai išsidžiovinti plaukus. Renkantis tokį prietaisą dažnai svarbiausiu kriterijumi tampa šio įrenginio galia: ploniems ir trumpiems plaukams pakanka 1200-1500 W galios džiovintuvo, tiesiems ar banguotiems plaukams – 1300-1800 W, o storiems ir garbanotiems plaukams geriausia rinktis 1600-2000 W galios (ar dar galingesnį) džiovintuvą.
Plaukų džiovintuvų technologijos gali smarkiai skirtis: pigiausi yra metalinius ar plastikinius kaitinimo elementus turintys prietaisai, tačiau jie sausina plaukus ir gali juos pažeisti. Kur kas palankesniu pasirinkimu gali būti džiovintuvai su keramikiniais kaitinimo elementais, neigiamų jonų džiovintuvai, turmalino džiovintuvai, ir t.t. Nors tokių įrenginių kaina yra aukštesnė, tačiau jie tausoja plaukus ir padeda greičiau juos išdžiovinti.
Kiti įrenginiai
Vyrams gali būti naudinga įsigyti barzdaskutę ar plaukų kirpimo mašinėlę, moterims – epiliatorių ar fotoepiliatorių, ir t. t. Rinkdamiesi vonioje naudojamus prietaisus visuomet įsitikinkite, kad jie bus naudojami pakankamai dažnai, nes priešingu atveju tiesiog išleisite pinigus, o pasirinkti įrenginiai užims papildomą vietą patalpoje. Ieškodami tinkamiausių įrenginių visuomet atsižvelkite į tam tikras pagrindines jų savybes, o kilus tam tikriems klausimams pasitarkite su konsultantais.
pr2021/135