Kokios tvirtinimo detalės reikalingos mediniams baldams

Natūralaus medžio baldai itin vertinami dėl puikios estetinės išvaizdos, ilgaamžiškumo ir patvarumo. Jie puikiai atrodo kone kiekviename interjere, kuria prabangos, rafinuotumo įspūdį, suteikia jaukumo. 

Tvirtinimo detalės medžiui

Tvirtinimo elementą lauke veikia korozija, todėl laukui naudojami tvirtinimo elementai atsparūs išoriniams veiksniams. Dažniausiai naudojama apsauga nuo korozijos – cinkavimas. Apsauginis cinko padengimas būna dviejų rūšių: karšto cinko (sluoksnio storis 50-150 mikronų) bei elektrinio cinkavimo (sluoksnio storis 5-35 mikronai). Tačiau, jeigu tvirtinimo elementų kokybė labai svarbi, dažniau naudojami nerūdijančio plieno gaminiai, nors jie yra brangesni.

Cinkas geležiai yra anodas, galintis naudoti cinką susidariusiose galvaninėse porose, išlaikant pirminį metalą. Cinko nuostoliai daugiausia susiję su eksploatavimo sąlygomis, apie 1,0–1,5 mc per metus neagresyvioje aplinkoje ir apie 6–8 mc per metus pramoninėje aplinkoje. Į tai reikėtų atsižvelgti renkantis tvirtinimo detales:

  • Šildymo kameroje esančio produkto cinko storis yra 5 mk. Tinka produktams, kurie bus naudojami drėgname, bet neužterštame ore, viršijančiame 15 mk. Produktai, kurie bus naudojami drėgname ore, 30 mk pramoninėje aplinkoje.

Apdorojus produktą chromo rūgšties tirpalu, galima pagerinti cinko atsparumą korozijai. Tokios apsauginės vejos net negalima subraižyti. Tokiu būdu padengti gaminiai vadinami „geltonomis dangomis“, pasižyminčiomis geromis antikorozinėmis savybėmis. Dažų plėvelės kokybė nustatoma apžiūrint, o spalva keičiasi nuo šviesiai geltonos iki rausvos ir violetinės. Ruda plėvelės spalva rodo prastą kokybę.

  • Dažnai pasitaiko, kad tvirtinimo elemento detalė būna matomose vietose. Dekoratyvinės dangos, gaminiams suteikia gražesnės išvaizdos. Tam naudojami varis, nikelis, bei chromas. Jeigu gaminius planuojama lakuoti ar dažyti, rekomenduojama naudoti fosforu padengtus tvirtinimo gaminius.

Kaip pasirūpinti mediniais baldais

Medienos tvirtinimo elementų įvairovė yra labai didelė: tai ir įprastos vinys, medsraigčiai, varžtai, srieginiai strypai, kampuočiai, klijai, anketinė masė ir skystos vinys, savisriegiai. Visas tvirtinimo detales galima įsigyti „Torx.lt“ parduotuvėje. Populiariausi yra savisriegiai. Savisriegiai – tai tvirtinimo elementų rūšis, dažniausiai skirta metalo ar medžio tvirtinimui. Tačiau tobulėjant technologijoms atsiranda ir savisriegiai gipso kartonui tvirtinti, savisriegiai su grąžteliu, kurie itin palengvina įsukimą į metalą, medį ar savisriegis betonui. Jei abejojate, kuris savisriegis geriausiai tiks jūsų projektui – susisiekite su mūsų konsultantais ir mes padėsime išsirinkti reikiamą prekę.

Medienos baldams, kuomet norisi apsaugoti medines grindis, naudojami baldų padukai. Padukai baldams – tai puikus būdas apsaugoti jūsų grindis nuo įbrėžimų. Baldų kojų padukai taip pat gali sumažinti garsą, atsirandantį nuo stalo atstumiant kėdę ar kambaryje perstumiant staliuką, komodą, gėlių stovą ir kt. Lipnieji baldų padukai gali būti slystantys, pvz., pagaminti iš veltinio, arba neslystantys – guminiai, silikoniniai. Apsauginiai padukai baldams dažniausiai būna pagaminti iš veltinio. Jie gali būti kvadrato formos arba apvalūs. Dažniausiai galima rinktis šviesią padukų spalvą (baltą, pilką) ar tamsią (juodą, rudą), kad lipnūs baldų padukai kuo mažiau matytųsi.

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite