Kokie žaislai tinka skirtingo amžiaus vaikams?

žaislaiVisi vaikai mėgsta žaislus. Tačiau juos išrinkti gali būti nelengva užduotis, ypač, jeigu renkate juos dovanai. Žaislai vaikams turi būti įsigyjami atsižvelgiant į vaiko vystymosi fazę, tai yra, amžių. Pavyzdžiui, žaislas, kuris patinka kūdikiams, nebus įdomus darželinukui. 

Ieškote tinkamiausio pagal amžių žaislo vaikui? Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių, kurie tinka skirtingo amžiaus vaikams. Šie variantai puikiai tinka dovanai, jeigu nežinote, ką padovanoti.

Žaislai kūdikiams (0-12 mėnesių)

Pirmuosius tris mėnesius jūsų kūdikis tik stebi aplinką. Kadangi jų regėjimas vis dar miglotas, jie geriausiai mato ryškius ir išmargintus daiktus. Taigi, geriausia rinktis žaislus su kontrastuojančiomis spalvomis. Augant kūdikiui, jam tampa įdomu ir kiti žaislai, kurie sužadina pojūčius, pavyzdžiui, skleidžia garsą arba yra malonūs liesti. Todėl, renkant žaislus kūdikiams, labai svarbu įsigyti į sensoriką orientuotus daiktus, kurie neturi smulkių detalių. Jiems tinka ryškių spalvų, kelių raštų mobilieji telefonai, barškučiai, pliušiniai gyvūnai ir lėlės, maži pliušiniai kamuoliukai.

Žaislai mažam vaikui (1 metas)

Vienerių metų vaikui įdomu, kai žaislas reaguoja į jo veiksmus, motorinius įgūdžius. Kitaip tariant, bendrauja su juo. Pavyzdžiui, tai gali būti žaislas, kuris pasako raidę arba skaičių, kai vaikas paspaudžia mygtuką. Taip pat tinka žaislai, kuriuos reikia sudėti. Pavyzdžiai yra žiedų piramidės, dėlionės iš keturių arba penkių dalių, kaladėlės, žaisliniai muzikos instrumentai, mašinėlės, guminės antytės.

Žaislai 2-3 metų vaikui

Šiame amžiuje vaikai yra aktyvūs, domisi kasdienybe ir imituoja suaugusiuosius – žaislinė virtuvė ir indai yra puikus variantas. Jų motoriniai įgūdžiai geresni, todėl tinka dėlionės ir panašūs žaislai. Taip pat tinka vaikiškos transporto priemonės: dviratukai ir triratukai. Juos sudomins ir didelės garsus skleidžiančios mašinos bei vaikiškas lėlių vežimėlis.

Žaislai 4-5 metų vaikui

Šiame amžiuje vaikų gebėjimas mokytis labai išauga, todėl tinka mokomieji žaislai arba pasidaryk pats rinkiniai. Naudinga rinktis tuos žaislus, kurie ne tik skleidžia garsus, bet ir pasako tam tikras frazes, pavyzdžiui, kad atsakymas teisingas. Taigi, tinkami žaislai: piešimo priemonės, rankdarbių rinkiniai, kompiuterizuoti žaislai, sudėtingesnės dėlionės, stalo žaidimai.

pr2023/153

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite