Kodėl verta išbandyti povandeninį masažą?

Povandeninis masažas yra hidroterapijos ir tradicinio masažo kombinacija. Masažo metu koncentruojamasi į streso mažinimą ir skausmo malšinimą, dėl ko po masažo jaučiamės itin atsipalaidavę ir atjaunėję. Hidroterapija (arba kitaip – vandens terapija) skatina kūno atsipalaidavimą, skausmo malšinimą ir „užveda“ gijimo procesus. Taigi povandeninis masažas, sujungdamas dviejų rūšių terapijų privalumus, gali suteikti dar geresnių rezultatų.

Kaip vyksta povandeninis masažas?

Povandeninio masažo metu kūnas yra panardinamas į specialią vonią, kubilą ar baseiną, kur vandens temperatūra siekia 34-37°C. Per specifinius purkštukus paleidžiama skirtingo slėgio vandens srovė, kuri, nutaikyta į tam tikras kūno dalis, suteikia masažo efektą. Srovės judėjimą kūnu valdo kvalifikuotas terapeutas.

Kai kuriuose SPA centruose povandeninio masažo metu gali būti naudojamas mineralizuotas vanduo, suteikiantis dar geresnį efektą. Įprastai povandeninio masažo sesija trunka nuo 15 iki 30 minučių.

Nuo lėtinio nuovargio iki fizinių traumų gydymo

Povandeninis masažas atkuria kūno pusiausvyrą ir harmoniją. Povandeninio masažo metu naudojamas šiltas vanduo atpalaiduoja kūną ir pašalina įtampas įvairiose kūno vietose. Kaitaliojant srovės slėgį, masažas gerina odos būklę, o taip pat – giliųjų raumenų, sąnarių ir vidaus organų sveikatą. Dėl šios priežasties povandeninis masažas gali būti taikomas skausmų ar traumų gydymui. Tą puikiai žino sportininkai, kurių daugelis naudojasi žemo slėgio povandeniniu masažu, siekdami atstatyti fizinę būklę po traumų.

Reguliariai atliekamas masažas gali padidinti raumenų elastingumą ir sąnarių judrumą. Jis taip pat veiksmingai gerina kraujo ir limfos apytaką, dėl ko padeda iš organizmo pašalinti toksinus bei aprūpinti ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis.

Net ir po vienos povandeninio masažo sesijos iškart patirsite teigiamą jo poveikį. Jūs pasijusite ramesni, švaresni ir sveikesni. Be to, povandeninis masažas teigiamai veikia nuotaiką ir psichologinę būklę. Todėl tai – puikus pasirinkimas žmonėms, kurie jaučia įtampą, stresą ar lėtinį nuovargį.

Galimi povandeninio masažo šalutiniai poveikiai

Nepaisant plataus spektro naudos, kurią suteikia povandeninis masažas, ši terapijos rūšis nėra tinkama kiekvienam. Specialistai teigia, jog povandeninis masažas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims, žmonėms, sergantiems hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu) bei turintiems kraujavimo ir krešėjimo sutrikimų. Kad įsitikintumėte, ar povandeninis masažas yra tinkamas jūsų atveju, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Be to, verta atkreipti dėmesį, kad povandeninis masažas gali sukelti kūno nudegimų (jei vanduo yra per karštas), paskatinti odos bėrimą (jei yra pasireiškusi egzema ar kitos uždegiminės odos ligos), sumušimų ar lūžių (ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar sergantiems osteoporoze), kraujo krešulių (itin retai).

Žinoma, daugelis šalutinių poveikių pasireiškia procedūrą atliekant neprofesionalioje įstaigoje ir su nepatyrusiais specialistais. Kvalifikuoti ir profesionalūs povandeninio masažo terapeutai gebės įvertinti jūsų būklę ir pritaikyti tinkamiausią vandens srovės slėgį bei kūno taškus, kurie turėtų būti veikiami, priklausomai nuo jūsų atvejo.

Svarbu rinktis profesionalus

Šiandien rinkoje yra daugybė SPA, masažo ir sveikatingumo centrų, siūlančių povandeninio masažo paslaugas. Pavyzdžiui, viena populiariausių – Draugystės sanatorija. Svarbu įsitikinti, kad pasirinktame SPA centre dirba kvalifikuotas povandeninio masažo terapeutas, kadangi terapijos efektyvumas labai priklauso nuo terapeuto įgūdžių ir patirties. Tik su profesionaliu terapeutu galėsite būti ramūs, kad patirsite malonią, žvalinančią ir sveikatinančią povandeninio masažo sesiją.

pr2021/33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Taip pat skaitykite