Kodėl verta išbandyti povandeninį masažą?

Povandeninis masažas yra hidroterapijos ir tradicinio masažo kombinacija. Masažo metu koncentruojamasi į streso mažinimą ir skausmo malšinimą, dėl ko po masažo jaučiamės itin atsipalaidavę ir atjaunėję. Hidroterapija (arba kitaip – vandens terapija) skatina kūno atsipalaidavimą, skausmo malšinimą ir „užveda“ gijimo procesus. Taigi povandeninis masažas, sujungdamas dviejų rūšių terapijų privalumus, gali suteikti dar geresnių rezultatų.

Kaip vyksta povandeninis masažas?

Povandeninio masažo metu kūnas yra panardinamas į specialią vonią, kubilą ar baseiną, kur vandens temperatūra siekia 34-37°C. Per specifinius purkštukus paleidžiama skirtingo slėgio vandens srovė, kuri, nutaikyta į tam tikras kūno dalis, suteikia masažo efektą. Srovės judėjimą kūnu valdo kvalifikuotas terapeutas.

Kai kuriuose SPA centruose povandeninio masažo metu gali būti naudojamas mineralizuotas vanduo, suteikiantis dar geresnį efektą. Įprastai povandeninio masažo sesija trunka nuo 15 iki 30 minučių.

Nuo lėtinio nuovargio iki fizinių traumų gydymo

Povandeninis masažas atkuria kūno pusiausvyrą ir harmoniją. Povandeninio masažo metu naudojamas šiltas vanduo atpalaiduoja kūną ir pašalina įtampas įvairiose kūno vietose. Kaitaliojant srovės slėgį, masažas gerina odos būklę, o taip pat – giliųjų raumenų, sąnarių ir vidaus organų sveikatą. Dėl šios priežasties povandeninis masažas gali būti taikomas skausmų ar traumų gydymui. Tą puikiai žino sportininkai, kurių daugelis naudojasi žemo slėgio povandeniniu masažu, siekdami atstatyti fizinę būklę po traumų.

Reguliariai atliekamas masažas gali padidinti raumenų elastingumą ir sąnarių judrumą. Jis taip pat veiksmingai gerina kraujo ir limfos apytaką, dėl ko padeda iš organizmo pašalinti toksinus bei aprūpinti ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis.

Net ir po vienos povandeninio masažo sesijos iškart patirsite teigiamą jo poveikį. Jūs pasijusite ramesni, švaresni ir sveikesni. Be to, povandeninis masažas teigiamai veikia nuotaiką ir psichologinę būklę. Todėl tai – puikus pasirinkimas žmonėms, kurie jaučia įtampą, stresą ar lėtinį nuovargį.

Galimi povandeninio masažo šalutiniai poveikiai

Nepaisant plataus spektro naudos, kurią suteikia povandeninis masažas, ši terapijos rūšis nėra tinkama kiekvienam. Specialistai teigia, jog povandeninis masažas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims, žmonėms, sergantiems hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu) bei turintiems kraujavimo ir krešėjimo sutrikimų. Kad įsitikintumėte, ar povandeninis masažas yra tinkamas jūsų atveju, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Be to, verta atkreipti dėmesį, kad povandeninis masažas gali sukelti kūno nudegimų (jei vanduo yra per karštas), paskatinti odos bėrimą (jei yra pasireiškusi egzema ar kitos uždegiminės odos ligos), sumušimų ar lūžių (ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar sergantiems osteoporoze), kraujo krešulių (itin retai).

Žinoma, daugelis šalutinių poveikių pasireiškia procedūrą atliekant neprofesionalioje įstaigoje ir su nepatyrusiais specialistais. Kvalifikuoti ir profesionalūs povandeninio masažo terapeutai gebės įvertinti jūsų būklę ir pritaikyti tinkamiausią vandens srovės slėgį bei kūno taškus, kurie turėtų būti veikiami, priklausomai nuo jūsų atvejo.

Svarbu rinktis profesionalus

Šiandien rinkoje yra daugybė SPA, masažo ir sveikatingumo centrų, siūlančių povandeninio masažo paslaugas. Pavyzdžiui, viena populiariausių – Draugystės sanatorija. Svarbu įsitikinti, kad pasirinktame SPA centre dirba kvalifikuotas povandeninio masažo terapeutas, kadangi terapijos efektyvumas labai priklauso nuo terapeuto įgūdžių ir patirties. Tik su profesionaliu terapeutu galėsite būti ramūs, kad patirsite malonią, žvalinančią ir sveikatinančią povandeninio masažo sesiją.

pr2021/33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite