Kodėl verta išbandyti povandeninį masažą?

Povandeninis masažas yra hidroterapijos ir tradicinio masažo kombinacija. Masažo metu koncentruojamasi į streso mažinimą ir skausmo malšinimą, dėl ko po masažo jaučiamės itin atsipalaidavę ir atjaunėję. Hidroterapija (arba kitaip – vandens terapija) skatina kūno atsipalaidavimą, skausmo malšinimą ir „užveda“ gijimo procesus. Taigi povandeninis masažas, sujungdamas dviejų rūšių terapijų privalumus, gali suteikti dar geresnių rezultatų.

Kaip vyksta povandeninis masažas?

Povandeninio masažo metu kūnas yra panardinamas į specialią vonią, kubilą ar baseiną, kur vandens temperatūra siekia 34-37°C. Per specifinius purkštukus paleidžiama skirtingo slėgio vandens srovė, kuri, nutaikyta į tam tikras kūno dalis, suteikia masažo efektą. Srovės judėjimą kūnu valdo kvalifikuotas terapeutas.

Kai kuriuose SPA centruose povandeninio masažo metu gali būti naudojamas mineralizuotas vanduo, suteikiantis dar geresnį efektą. Įprastai povandeninio masažo sesija trunka nuo 15 iki 30 minučių.

Nuo lėtinio nuovargio iki fizinių traumų gydymo

Povandeninis masažas atkuria kūno pusiausvyrą ir harmoniją. Povandeninio masažo metu naudojamas šiltas vanduo atpalaiduoja kūną ir pašalina įtampas įvairiose kūno vietose. Kaitaliojant srovės slėgį, masažas gerina odos būklę, o taip pat – giliųjų raumenų, sąnarių ir vidaus organų sveikatą. Dėl šios priežasties povandeninis masažas gali būti taikomas skausmų ar traumų gydymui. Tą puikiai žino sportininkai, kurių daugelis naudojasi žemo slėgio povandeniniu masažu, siekdami atstatyti fizinę būklę po traumų.

Reguliariai atliekamas masažas gali padidinti raumenų elastingumą ir sąnarių judrumą. Jis taip pat veiksmingai gerina kraujo ir limfos apytaką, dėl ko padeda iš organizmo pašalinti toksinus bei aprūpinti ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis.

Net ir po vienos povandeninio masažo sesijos iškart patirsite teigiamą jo poveikį. Jūs pasijusite ramesni, švaresni ir sveikesni. Be to, povandeninis masažas teigiamai veikia nuotaiką ir psichologinę būklę. Todėl tai – puikus pasirinkimas žmonėms, kurie jaučia įtampą, stresą ar lėtinį nuovargį.

Galimi povandeninio masažo šalutiniai poveikiai

Nepaisant plataus spektro naudos, kurią suteikia povandeninis masažas, ši terapijos rūšis nėra tinkama kiekvienam. Specialistai teigia, jog povandeninis masažas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims, žmonėms, sergantiems hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu) bei turintiems kraujavimo ir krešėjimo sutrikimų. Kad įsitikintumėte, ar povandeninis masažas yra tinkamas jūsų atveju, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Be to, verta atkreipti dėmesį, kad povandeninis masažas gali sukelti kūno nudegimų (jei vanduo yra per karštas), paskatinti odos bėrimą (jei yra pasireiškusi egzema ar kitos uždegiminės odos ligos), sumušimų ar lūžių (ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar sergantiems osteoporoze), kraujo krešulių (itin retai).

Žinoma, daugelis šalutinių poveikių pasireiškia procedūrą atliekant neprofesionalioje įstaigoje ir su nepatyrusiais specialistais. Kvalifikuoti ir profesionalūs povandeninio masažo terapeutai gebės įvertinti jūsų būklę ir pritaikyti tinkamiausią vandens srovės slėgį bei kūno taškus, kurie turėtų būti veikiami, priklausomai nuo jūsų atvejo.

Svarbu rinktis profesionalus

Šiandien rinkoje yra daugybė SPA, masažo ir sveikatingumo centrų, siūlančių povandeninio masažo paslaugas. Pavyzdžiui, viena populiariausių – Draugystės sanatorija. Svarbu įsitikinti, kad pasirinktame SPA centre dirba kvalifikuotas povandeninio masažo terapeutas, kadangi terapijos efektyvumas labai priklauso nuo terapeuto įgūdžių ir patirties. Tik su profesionaliu terapeutu galėsite būti ramūs, kad patirsite malonią, žvalinančią ir sveikatinančią povandeninio masažo sesiją.

pr2021/33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite