Kodėl verta išbandyti povandeninį masažą?

Povandeninis masažas yra hidroterapijos ir tradicinio masažo kombinacija. Masažo metu koncentruojamasi į streso mažinimą ir skausmo malšinimą, dėl ko po masažo jaučiamės itin atsipalaidavę ir atjaunėję. Hidroterapija (arba kitaip – vandens terapija) skatina kūno atsipalaidavimą, skausmo malšinimą ir „užveda“ gijimo procesus. Taigi povandeninis masažas, sujungdamas dviejų rūšių terapijų privalumus, gali suteikti dar geresnių rezultatų.

Kaip vyksta povandeninis masažas?

Povandeninio masažo metu kūnas yra panardinamas į specialią vonią, kubilą ar baseiną, kur vandens temperatūra siekia 34-37°C. Per specifinius purkštukus paleidžiama skirtingo slėgio vandens srovė, kuri, nutaikyta į tam tikras kūno dalis, suteikia masažo efektą. Srovės judėjimą kūnu valdo kvalifikuotas terapeutas.

Kai kuriuose SPA centruose povandeninio masažo metu gali būti naudojamas mineralizuotas vanduo, suteikiantis dar geresnį efektą. Įprastai povandeninio masažo sesija trunka nuo 15 iki 30 minučių.

Nuo lėtinio nuovargio iki fizinių traumų gydymo

Povandeninis masažas atkuria kūno pusiausvyrą ir harmoniją. Povandeninio masažo metu naudojamas šiltas vanduo atpalaiduoja kūną ir pašalina įtampas įvairiose kūno vietose. Kaitaliojant srovės slėgį, masažas gerina odos būklę, o taip pat – giliųjų raumenų, sąnarių ir vidaus organų sveikatą. Dėl šios priežasties povandeninis masažas gali būti taikomas skausmų ar traumų gydymui. Tą puikiai žino sportininkai, kurių daugelis naudojasi žemo slėgio povandeniniu masažu, siekdami atstatyti fizinę būklę po traumų.

Reguliariai atliekamas masažas gali padidinti raumenų elastingumą ir sąnarių judrumą. Jis taip pat veiksmingai gerina kraujo ir limfos apytaką, dėl ko padeda iš organizmo pašalinti toksinus bei aprūpinti ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis.

Net ir po vienos povandeninio masažo sesijos iškart patirsite teigiamą jo poveikį. Jūs pasijusite ramesni, švaresni ir sveikesni. Be to, povandeninis masažas teigiamai veikia nuotaiką ir psichologinę būklę. Todėl tai – puikus pasirinkimas žmonėms, kurie jaučia įtampą, stresą ar lėtinį nuovargį.

Galimi povandeninio masažo šalutiniai poveikiai

Nepaisant plataus spektro naudos, kurią suteikia povandeninis masažas, ši terapijos rūšis nėra tinkama kiekvienam. Specialistai teigia, jog povandeninis masažas nerekomenduojamas nėščioms ir žindančioms moterims, žmonėms, sergantiems hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu) bei turintiems kraujavimo ir krešėjimo sutrikimų. Kad įsitikintumėte, ar povandeninis masažas yra tinkamas jūsų atveju, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Be to, verta atkreipti dėmesį, kad povandeninis masažas gali sukelti kūno nudegimų (jei vanduo yra per karštas), paskatinti odos bėrimą (jei yra pasireiškusi egzema ar kitos uždegiminės odos ligos), sumušimų ar lūžių (ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar sergantiems osteoporoze), kraujo krešulių (itin retai).

Žinoma, daugelis šalutinių poveikių pasireiškia procedūrą atliekant neprofesionalioje įstaigoje ir su nepatyrusiais specialistais. Kvalifikuoti ir profesionalūs povandeninio masažo terapeutai gebės įvertinti jūsų būklę ir pritaikyti tinkamiausią vandens srovės slėgį bei kūno taškus, kurie turėtų būti veikiami, priklausomai nuo jūsų atvejo.

Svarbu rinktis profesionalus

Šiandien rinkoje yra daugybė SPA, masažo ir sveikatingumo centrų, siūlančių povandeninio masažo paslaugas. Pavyzdžiui, viena populiariausių – Draugystės sanatorija. Svarbu įsitikinti, kad pasirinktame SPA centre dirba kvalifikuotas povandeninio masažo terapeutas, kadangi terapijos efektyvumas labai priklauso nuo terapeuto įgūdžių ir patirties. Tik su profesionaliu terapeutu galėsite būti ramūs, kad patirsite malonią, žvalinančią ir sveikatinančią povandeninio masažo sesiją.

pr2021/33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizija, o gal vis dėlto realybė,  arba Nuo geltonojo tilto – iki šviesoforo

Mintis parašyti rašinį kilo besižvalgant į senojo turgaus aikštėje vykstančius darbus. Ir smagu, ir neramu, kas bus, kaip atrodys miesto aikštė baigus darbus. Taip norėtųsi, kad galėtume ja didžiuotis, kaip tai daro kitų miestų gyventojai. Pasidairius svetur Kadangi beveik visi Lietuvoje esantys apžvalgos bokštai aplankyti, tad vasarą keliaudami po Aukštaitijos miestus – Ukmergę, Anykščius, Kupiškį, Pasvalį – domėjomės jų aikštėmis (žinoma, ir kitais objektais). Grįždami pasivaikščiojome Kuršėnų pėsčiųjų tiltu – vienu ilgiausių, 262 metrų, gražiausių ir moderniausių Lietuvoje, per Ventos

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną. Rugsėjo 27 d. būtina keliauti ir patirti naujų įspūdžių!   Nuo 12 val. SKONIŲ KELIONĖ ŠILUTĖJE! Atrask Pasaulio skonius savo pietų lėkštėje Paragauk ITALIJOS – restoranas KITCHEN INN (Saulės akl.10, Šilutė) Paragauk JAPONIJOS – kavinė KULINARAI (Tilžės g. 6) Paragauk GRUZIJOS – kavinė MAGNOLIJA (Lietuvininkų g. 29) Paragauk LIETUVOS – kavinė KLUMPĖ (Gluosnių g. 13) Paragauk VOKIETIJOS – kepyklėlė HEYDEKRUG (Saulės akl.3) Paragauk AUSTRIJOS – restoranas GILJA (Vytauto g. 17) Paragauk KINIJOS

Pusė ministrų į darbą vyksta ne automobiliais. O kuo prastesni mes? 

Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį. Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto. Švietimo, mokslo ir

Atšaukta Šilutės rajono ūkininkų ir Mykolinių šventė Žemaičių Naumiestyje

Tai padaryta Vadovaujantis Šilutės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro 2021 m. rugsėjo 20 d. Nr. OC-42 posėdžio nutarimu ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugsėjo 21 d. Nr. A1-1510 įsakymu. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas  

Taip pat skaitykite