Kodėl svarbu tinkamai supakuoti siuntą?

Įprastai kalėdiniu laikotarpiu padaugėja siuntų, nes norima nustebinti artimuosius maloniomis dovanomis. Bene kiekviena kurjerių tarnyba akcentuoja, kad svarbu tinkamai supakuoti siunčiamus daiktus ir užpildyti siuntos dokumentus. Atsižvelgdami į tai, šiame straipsnyje pateiksime priežastis, kodėl svarbus tinkamas pakavimas ir reikalingų dokumentų pildymas.

Neprailgsta siuntos pristatymas

Įprastai pristatymas vyksta pakankamai greitai, nes siunta tik kelis kartus stabteli pasirinkto kurjerio logistikos sandėliuose ir yra pristatoma gavėjui. Pavyzdžiui, populiarios siuntos iš Lenkijos, Vokietijos, Airijos, Norvegijos ir kitų šalių į Lietuvą gali atkeliauti vos per kelias dienas. Taip pat ir iš Lietuvos į ES priklausančią užsienio šalį.

Tačiau jeigu siuntinys pristatomas į trečiąsias šalis, jis turi būti patikrintas muitinėje. Tam, kad muitinės procedūros vyktų operatyviai, reikia pateikti visus institucijai reikalingus dokumentus. Pavyzdžiui, siunčiant siuntas už Europos Sąjungos ribų, reikia pateikti:

  • informatyvų turinio aprašymą;
  • eksporto priežastį;
  • daiktų kilmės šalį.

Visi daiktai yra skirstomi į tam tikras kategorijas, todėl jiems yra suteikti unikalūs HS kodai. Muitinės darbuotojams HS kodai leidžia greitai nustatyti siuntinio turinį, todėl siunta nėra užlaikoma. Taip pat reikėtų nurodyti ir EORI kodą. Apie šiuos kodus daugiau sužinoti galite pasirinktos siuntų tarnybos interneto svetainėje.

Išvengiama netikėtų išlaidų

Netinkamai supakavus siuntinį, šis gali būti pažeistas, todėl gali tekti iš naujo siųsti norimą daiktą. Tokiu atveju, įvertinus prastą siuntėjo pakavimą, pinigai už pažeistą daiktą nėra grąžinami. Todėl pakavimas – viena svarbiausių siuntinio paruošimo dalių. Atsižvelgiant į gabenamų daiktų arba produktų tipą, dydį ir specifines savybes, galima rinktis iš kelių pakuočių variantų. Pavyzdžiui:

  • dėžių;
  • specializuotų maišų;
  • paminkštintų vokų.

Jeigu siunta nėra smulki ir siunčiama į užsienį, verta investuoti į kokybišką dėžę. Dėžė yra tvirtesnė už kitas pakuotes, o laisvą dėžės tūrį galima užpildyti papildomomis priemonėmis. Be to, dėžę ar kitą pasirinktą pakuotę saugiai užklijuokite lipnia juosta ir priklijuokite siuntos duomenis. Kokybiška pakuotė leis išvengti netikėtų išlaidų.

Pristatomas nepažeistas turinys

Nuo pakuotės priklauso, ar siunta saugiai ir užtikrintai pasieks kelionės tikslą. Jeigu planuojate siųsti kelis daiktus, įvertinkite visos siuntos turinio išdėstymą. Pavyzdžiui, sunkesnius gaminius reikėtų dėti centre, o aplink išdėstyti lengvesnius. Likusią laisvą vietą užpildykite papildomomis pakavimo priemonėmis. Pavyzdžiui:

  • burbuline plėvele;
  • oro pagalvėmis;
  • tvirtu popieriumi ar kartonu;
  • putplasčio plokštėmis.

Tinkamai užpildžius pakuotės turinį, pristatomas nepažeistas daiktas. Transportavimo metu siuntiniai kraunami vienas ant kito, tad net ir nežymiai pažeidus išorinę pakuotę, siuntos turinys išlieka saugus. Be to, jeigu siunčiate trapius daiktus, įsigykite atitinkamo žymėjimo ženklus. Kurjeriai, pamatę ženklinimą ant siuntinio, atsižvelgs ir saugiau elgsis pristatymo metu.

Taigi, daiktų pakavimas – bene vienas svarbiausių siuntinio paruošimo darbų. Kokybiškai supakuotas siuntinys leidžia išvengti papildomų išlaidų ir nemalonumų, jeigu transportavimo metu pažeidžiamas jo turinys. Taip pat būtina tikslingai užpildyti duomenis ir reikalingus dokumentus. Tokiu atveju siunta pasieks gavėją ne tik saugi, nepažeista, bet ir laiku.

pr2022/336

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite