Kodėl svarbu tinkamai supakuoti siuntą?

Įprastai kalėdiniu laikotarpiu padaugėja siuntų, nes norima nustebinti artimuosius maloniomis dovanomis. Bene kiekviena kurjerių tarnyba akcentuoja, kad svarbu tinkamai supakuoti siunčiamus daiktus ir užpildyti siuntos dokumentus. Atsižvelgdami į tai, šiame straipsnyje pateiksime priežastis, kodėl svarbus tinkamas pakavimas ir reikalingų dokumentų pildymas.

Neprailgsta siuntos pristatymas

Įprastai pristatymas vyksta pakankamai greitai, nes siunta tik kelis kartus stabteli pasirinkto kurjerio logistikos sandėliuose ir yra pristatoma gavėjui. Pavyzdžiui, populiarios siuntos iš Lenkijos, Vokietijos, Airijos, Norvegijos ir kitų šalių į Lietuvą gali atkeliauti vos per kelias dienas. Taip pat ir iš Lietuvos į ES priklausančią užsienio šalį.

Tačiau jeigu siuntinys pristatomas į trečiąsias šalis, jis turi būti patikrintas muitinėje. Tam, kad muitinės procedūros vyktų operatyviai, reikia pateikti visus institucijai reikalingus dokumentus. Pavyzdžiui, siunčiant siuntas už Europos Sąjungos ribų, reikia pateikti:

  • informatyvų turinio aprašymą;
  • eksporto priežastį;
  • daiktų kilmės šalį.

Visi daiktai yra skirstomi į tam tikras kategorijas, todėl jiems yra suteikti unikalūs HS kodai. Muitinės darbuotojams HS kodai leidžia greitai nustatyti siuntinio turinį, todėl siunta nėra užlaikoma. Taip pat reikėtų nurodyti ir EORI kodą. Apie šiuos kodus daugiau sužinoti galite pasirinktos siuntų tarnybos interneto svetainėje.

Išvengiama netikėtų išlaidų

Netinkamai supakavus siuntinį, šis gali būti pažeistas, todėl gali tekti iš naujo siųsti norimą daiktą. Tokiu atveju, įvertinus prastą siuntėjo pakavimą, pinigai už pažeistą daiktą nėra grąžinami. Todėl pakavimas – viena svarbiausių siuntinio paruošimo dalių. Atsižvelgiant į gabenamų daiktų arba produktų tipą, dydį ir specifines savybes, galima rinktis iš kelių pakuočių variantų. Pavyzdžiui:

  • dėžių;
  • specializuotų maišų;
  • paminkštintų vokų.

Jeigu siunta nėra smulki ir siunčiama į užsienį, verta investuoti į kokybišką dėžę. Dėžė yra tvirtesnė už kitas pakuotes, o laisvą dėžės tūrį galima užpildyti papildomomis priemonėmis. Be to, dėžę ar kitą pasirinktą pakuotę saugiai užklijuokite lipnia juosta ir priklijuokite siuntos duomenis. Kokybiška pakuotė leis išvengti netikėtų išlaidų.

Pristatomas nepažeistas turinys

Nuo pakuotės priklauso, ar siunta saugiai ir užtikrintai pasieks kelionės tikslą. Jeigu planuojate siųsti kelis daiktus, įvertinkite visos siuntos turinio išdėstymą. Pavyzdžiui, sunkesnius gaminius reikėtų dėti centre, o aplink išdėstyti lengvesnius. Likusią laisvą vietą užpildykite papildomomis pakavimo priemonėmis. Pavyzdžiui:

  • burbuline plėvele;
  • oro pagalvėmis;
  • tvirtu popieriumi ar kartonu;
  • putplasčio plokštėmis.

Tinkamai užpildžius pakuotės turinį, pristatomas nepažeistas daiktas. Transportavimo metu siuntiniai kraunami vienas ant kito, tad net ir nežymiai pažeidus išorinę pakuotę, siuntos turinys išlieka saugus. Be to, jeigu siunčiate trapius daiktus, įsigykite atitinkamo žymėjimo ženklus. Kurjeriai, pamatę ženklinimą ant siuntinio, atsižvelgs ir saugiau elgsis pristatymo metu.

Taigi, daiktų pakavimas – bene vienas svarbiausių siuntinio paruošimo darbų. Kokybiškai supakuotas siuntinys leidžia išvengti papildomų išlaidų ir nemalonumų, jeigu transportavimo metu pažeidžiamas jo turinys. Taip pat būtina tikslingai užpildyti duomenis ir reikalingus dokumentus. Tokiu atveju siunta pasieks gavėją ne tik saugi, nepažeista, bet ir laiku.

pr2022/336

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite