Kodėl svarbu koreguoti netaisyklingą sąkandį?

Jei sąkandis yra netaisyklingas, tokiu atveju, būtina kuo greičiau imtis reikiamų priemonių – tiks ortodontinis gydymas. Svarbiausia – atminti, kad esant netaisyklingam sąkandžiui, delsti tikrai negalima, nes dėlto įmanomos įvairios pasekmės, apie kurias ir kviečiame sužinoti daugiau. 

  • Kad jaustumėmės energingai ir žvaliai, svarbios įvairios aplinkybės, tačiau viena pagrindinių – tinkamas maistinių medžiagų įsisavinimas. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės įvairių priežasčių, o vienas svarbiausių veiksnių – tinkamai sukramtytas maistas. Visgi, jei sąkandis bus netaisyklingas, bus sudėtinga kokybiškai sukramtyti maistą, tad pablogės ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Be to, prastai sukramtytas maistas gali sutrikdyti ir virškinimo sistemos veiklą.
  • Visi siekiame išsaugoti dantis, tačiau, ar tai pavyks padaryti, priklausys nuo įvairių aplinkybių, o netaisyklingas sąkandis – viena jų. Kai sąkandis yra netaisyklingos padėties, tuomet dantys greičiau dėvisi ir tai lemia greitesnį jį praradimą.
  • Kai sąkandis netaisyklingas, maisto kramtymo metu, pažeidžiami aplink dantį esantys audiniai, o  tai gali ne tik sukelti diskomfortą, bet ir lemti dantų paslankumą. Taip pat gali atsirasti ir tarpai tarp dantų. Tai lemia intensyvesnį apnašų susidarymą ir ėduonies atsiradimą.
  • Ne paslaptis ir tai, kad kiekvieną dieną labai svarbu užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą. Tačiau, kai sąkandis yra netaisyklingas, užtikrinti kokybišką dantų priežiūrą, bus gerokai sudėtingiau.
  • Dėl netaisyklingo sąkandžio gali kilti ir fonetikos problemų.
  • Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad netaisyklingas sąkandis neleidžia džiaugtis tobula šypsena.

Tad, jei jūsų sąkandis yra netaisyklingas, kuo greičiau kreipkitės į specialistus, kad išvengtumėte įvairių pasekmių (dantenų uždegimo, ėduonies, spartaus dantų nusidėvėjimo ir jų netekimo, sudėtingos priežiūros ir t.t.). Specialistai įvertins padėtį ir parinks tinkamiausią dantų tiesinimo būdą (jų pasirinkimas didelis: galimas dantų tiesinimas breketais, kapomis ir t.t.). Tiksli dantų tiesinimo kaina priklausys nuo jūsų dantų būklės bei pasirinkto tiesinimo metodo, svarbiausia tai, kad pinigų sumos, kurią išleisite šiam tikslui, neturėtumėte vertinti taip išlaidų. Tai – ne išlaidos,  tai yra investicija ne tik tobulos šypsenos, bet ir kur kas geresnės savijautos link.

pr2022/183

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jau – kalendorinis pavasaris

Šiandien – kovo 1 d. – prasideda kalendorinis pavasaris. Hidrometeorologijos tarnyba meteo.lt šia proga primena, kokia buvo žiemos pabaiga, pateikia įdomių faktų apie klimato pokyčius, kurių sparčiai daugėja, panašu, kad ir daugės. Ir ne viskas žmogų džiugins. Jau priėjome vasario ir kalendorinės žiemos pabaigą, tačiau paskutinis žiemos mėnuo nebuvo panašus į žiemišką. Daugelis dienų priminė kovo mėnesį. Pašvietus saulei bei orui dieną sušilus virš +10°C nedaug betrūksta iki naujų šilumos rekordų. Štai ir antradienį popiet Druskininkuose oras sušilo iki +11,2°C.

Kaip neišleistos monetos ir banknotai atspindi Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį

Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetis – įdomus laikotarpis Lietuvos istorijoje, kuris atsispindi ne tik to meto sudėtinguose politiniuose įvykiuose, bet ir numizmatikoje bei bonistikoje. Šie mokslai tiria pinigus, monetų gamybos istoriją ir jų reikšmę visuomenei. „Spindulio“ bendrovėje Kaune tarpukariu įkurta nauja monetų kalykla 1936 m. nukaldino ir išleido į apyvartą sidabrines 5 litų monetas, skirtas Jonui Basanavičiui, bei 10 litų monetas, skirtas Vytautui Didžiajam. Tačiau nedaugelis žino, kad 1938 m. planuota išleisti ir sidabrinę 2 litų monetą su Antano Smetonos atvaizdu. Ši

Norite sulos?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje. Kaip tinkamai leisti sulą? Valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.  Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško,

Olimpiadoje – Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazisčių sėkmė

Mažosios Lietuvos regioninė etninės kultūros globos taryba praneša, kad vasario 28 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje įvyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II turas Mažosios Lietuvos regione. Olimpiadoje dalyvavo 11 mokinių iš Klaipėdos Sendvario progimnazijos, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos, Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Gargždų „Kranto“ progimnazijos, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Šilutės pirmosios, Šilutės rajono Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų. Susumavus abiejų Olimpiados užduočių (testo ir etnokultūrinės veiklos ir raiškos) rezultatus, paskelbti Mažosios Lietuvos regione įgyvendinamo

Taip pat skaitykite