Kodėl svarbu koreguoti netaisyklingą sąkandį?

Jei sąkandis yra netaisyklingas, tokiu atveju, būtina kuo greičiau imtis reikiamų priemonių – tiks ortodontinis gydymas. Svarbiausia – atminti, kad esant netaisyklingam sąkandžiui, delsti tikrai negalima, nes dėlto įmanomos įvairios pasekmės, apie kurias ir kviečiame sužinoti daugiau. 

  • Kad jaustumėmės energingai ir žvaliai, svarbios įvairios aplinkybės, tačiau viena pagrindinių – tinkamas maistinių medžiagų įsisavinimas. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės įvairių priežasčių, o vienas svarbiausių veiksnių – tinkamai sukramtytas maistas. Visgi, jei sąkandis bus netaisyklingas, bus sudėtinga kokybiškai sukramtyti maistą, tad pablogės ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Be to, prastai sukramtytas maistas gali sutrikdyti ir virškinimo sistemos veiklą.
  • Visi siekiame išsaugoti dantis, tačiau, ar tai pavyks padaryti, priklausys nuo įvairių aplinkybių, o netaisyklingas sąkandis – viena jų. Kai sąkandis yra netaisyklingos padėties, tuomet dantys greičiau dėvisi ir tai lemia greitesnį jį praradimą.
  • Kai sąkandis netaisyklingas, maisto kramtymo metu, pažeidžiami aplink dantį esantys audiniai, o  tai gali ne tik sukelti diskomfortą, bet ir lemti dantų paslankumą. Taip pat gali atsirasti ir tarpai tarp dantų. Tai lemia intensyvesnį apnašų susidarymą ir ėduonies atsiradimą.
  • Ne paslaptis ir tai, kad kiekvieną dieną labai svarbu užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą. Tačiau, kai sąkandis yra netaisyklingas, užtikrinti kokybišką dantų priežiūrą, bus gerokai sudėtingiau.
  • Dėl netaisyklingo sąkandžio gali kilti ir fonetikos problemų.
  • Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad netaisyklingas sąkandis neleidžia džiaugtis tobula šypsena.

Tad, jei jūsų sąkandis yra netaisyklingas, kuo greičiau kreipkitės į specialistus, kad išvengtumėte įvairių pasekmių (dantenų uždegimo, ėduonies, spartaus dantų nusidėvėjimo ir jų netekimo, sudėtingos priežiūros ir t.t.). Specialistai įvertins padėtį ir parinks tinkamiausią dantų tiesinimo būdą (jų pasirinkimas didelis: galimas dantų tiesinimas breketais, kapomis ir t.t.). Tiksli dantų tiesinimo kaina priklausys nuo jūsų dantų būklės bei pasirinkto tiesinimo metodo, svarbiausia tai, kad pinigų sumos, kurią išleisite šiam tikslui, neturėtumėte vertinti taip išlaidų. Tai – ne išlaidos,  tai yra investicija ne tik tobulos šypsenos, bet ir kur kas geresnės savijautos link.

pr2022/183

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite