Kodėl odai reikia vitamino C?

Vietinis vitaminas C yra moksliškai pagrįstas, dermatologų mėgstamas ingredientas, kuris gali padėti sulėtinti ankstyvą odos senėjimą, užkirsti kelią saulės spinduliams ir pagerinti raukšlių, tamsių dėmių ir spuogų išvaizdą.

Vitaminas C yra antioksidantas, o tai reiškia, kad jis kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais (toksinais), kurie susiliečia su jūsų oda iš išorinių šaltinių, pvz., užteršto oro arba iš organizmo vidaus dėl įprastų procesų – tokių, kaip medžiagų apykaita. Laisvieji radikalai gali pažeisti odą, o vietinis vitamino C naudojimas gali kovoti su laisvaisiais radikalais ir pagerinti bendrą odos išvaizdą.

Vitamino C nauda odai

Keletas klinikinių tyrimų parodė, kad vitaminas C gali sumažinti raukšles. Vienas tyrimas parodė, kad kasdien vartojant vitamino C mažiausiai tris mėnesius, pagerėjo smulkių ir šiurkščių veido ir kaklo raukšlių išvaizda, taip pat pagerėjo bendra odos tekstūra ir išvaizda.

Vitaminas C taip pat gali padėti apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, kai naudojamas kartu su plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonėmis. Nustatyta, kad vitamino C derinimas su kitais vietiniais ingredientais, būtent ferulo rūgštimi ir vitaminu E, gali sumažinti paraudimą ir padėti apsaugoti odą nuo ilgalaikės žalos, kurią sukelia žalingi saulės spinduliai.

Be to, vitaminas C gali sumažinti tamsių dėmių atsiradimą blokuodamas pigmento gamybą mūsų odoje. Klinikinių tyrimų metu daugumos dalyvių, vartojusių vietinį vitaminą C, tamsios dėmės pagerėjo ir labai mažai dirgino ar pašalino šalutinį poveikį, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintas šviesinantis vitamino C poveikis.

Vitamino C serumas veidui gali padėti nuo spuogų dėl savo priešuždegiminių savybių, kurios padeda kontroliuoti riebalų (aliejaus) gamybą odoje. Klinikinių tyrimų metu du kartus per dieną vartojamas vitaminas C sumažino spuogų atsiradimą, palyginti su placebu. Nors nė viename iš šių tyrimų nebuvo pranešta apie rimtus vitamino C šalutinius poveikius, svarbu pažymėti, kad yra tik keletas klinikinių tyrimų, kuriuose buvo tiriamas vitamino C poveikis. Todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintos pateiktos išvados.

pr2022/116

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite