Kodėl odai reikia vitamino C?

Vietinis vitaminas C yra moksliškai pagrįstas, dermatologų mėgstamas ingredientas, kuris gali padėti sulėtinti ankstyvą odos senėjimą, užkirsti kelią saulės spinduliams ir pagerinti raukšlių, tamsių dėmių ir spuogų išvaizdą.

Vitaminas C yra antioksidantas, o tai reiškia, kad jis kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais (toksinais), kurie susiliečia su jūsų oda iš išorinių šaltinių, pvz., užteršto oro arba iš organizmo vidaus dėl įprastų procesų – tokių, kaip medžiagų apykaita. Laisvieji radikalai gali pažeisti odą, o vietinis vitamino C naudojimas gali kovoti su laisvaisiais radikalais ir pagerinti bendrą odos išvaizdą.

Vitamino C nauda odai

Keletas klinikinių tyrimų parodė, kad vitaminas C gali sumažinti raukšles. Vienas tyrimas parodė, kad kasdien vartojant vitamino C mažiausiai tris mėnesius, pagerėjo smulkių ir šiurkščių veido ir kaklo raukšlių išvaizda, taip pat pagerėjo bendra odos tekstūra ir išvaizda.

Vitaminas C taip pat gali padėti apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, kai naudojamas kartu su plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonėmis. Nustatyta, kad vitamino C derinimas su kitais vietiniais ingredientais, būtent ferulo rūgštimi ir vitaminu E, gali sumažinti paraudimą ir padėti apsaugoti odą nuo ilgalaikės žalos, kurią sukelia žalingi saulės spinduliai.

Be to, vitaminas C gali sumažinti tamsių dėmių atsiradimą blokuodamas pigmento gamybą mūsų odoje. Klinikinių tyrimų metu daugumos dalyvių, vartojusių vietinį vitaminą C, tamsios dėmės pagerėjo ir labai mažai dirgino ar pašalino šalutinį poveikį, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintas šviesinantis vitamino C poveikis.

Vitamino C serumas veidui gali padėti nuo spuogų dėl savo priešuždegiminių savybių, kurios padeda kontroliuoti riebalų (aliejaus) gamybą odoje. Klinikinių tyrimų metu du kartus per dieną vartojamas vitaminas C sumažino spuogų atsiradimą, palyginti su placebu. Nors nė viename iš šių tyrimų nebuvo pranešta apie rimtus vitamino C šalutinius poveikius, svarbu pažymėti, kad yra tik keletas klinikinių tyrimų, kuriuose buvo tiriamas vitamino C poveikis. Todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintos pateiktos išvados.

pr2022/116

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite