Kodėl odai reikia vitamino C?

Vietinis vitaminas C yra moksliškai pagrįstas, dermatologų mėgstamas ingredientas, kuris gali padėti sulėtinti ankstyvą odos senėjimą, užkirsti kelią saulės spinduliams ir pagerinti raukšlių, tamsių dėmių ir spuogų išvaizdą.

Vitaminas C yra antioksidantas, o tai reiškia, kad jis kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais (toksinais), kurie susiliečia su jūsų oda iš išorinių šaltinių, pvz., užteršto oro arba iš organizmo vidaus dėl įprastų procesų – tokių, kaip medžiagų apykaita. Laisvieji radikalai gali pažeisti odą, o vietinis vitamino C naudojimas gali kovoti su laisvaisiais radikalais ir pagerinti bendrą odos išvaizdą.

Vitamino C nauda odai

Keletas klinikinių tyrimų parodė, kad vitaminas C gali sumažinti raukšles. Vienas tyrimas parodė, kad kasdien vartojant vitamino C mažiausiai tris mėnesius, pagerėjo smulkių ir šiurkščių veido ir kaklo raukšlių išvaizda, taip pat pagerėjo bendra odos tekstūra ir išvaizda.

Vitaminas C taip pat gali padėti apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, kai naudojamas kartu su plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonėmis. Nustatyta, kad vitamino C derinimas su kitais vietiniais ingredientais, būtent ferulo rūgštimi ir vitaminu E, gali sumažinti paraudimą ir padėti apsaugoti odą nuo ilgalaikės žalos, kurią sukelia žalingi saulės spinduliai.

Be to, vitaminas C gali sumažinti tamsių dėmių atsiradimą blokuodamas pigmento gamybą mūsų odoje. Klinikinių tyrimų metu daugumos dalyvių, vartojusių vietinį vitaminą C, tamsios dėmės pagerėjo ir labai mažai dirgino ar pašalino šalutinį poveikį, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintas šviesinantis vitamino C poveikis.

Vitamino C serumas veidui gali padėti nuo spuogų dėl savo priešuždegiminių savybių, kurios padeda kontroliuoti riebalų (aliejaus) gamybą odoje. Klinikinių tyrimų metu du kartus per dieną vartojamas vitaminas C sumažino spuogų atsiradimą, palyginti su placebu. Nors nė viename iš šių tyrimų nebuvo pranešta apie rimtus vitamino C šalutinius poveikius, svarbu pažymėti, kad yra tik keletas klinikinių tyrimų, kuriuose buvo tiriamas vitamino C poveikis. Todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patvirtintos pateiktos išvados.

pr2022/116

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite