Kodėl būtina drausti skraidinamą krovinį?

Oro transportas tapo vienu iš greičiausių, saugiausių ir ekonomiškiausių būdų gabenti prekes visame pasaulyje. Dauguma krovinių vežimo oru bendrovių visiems kroviniams suteikia minimalią draudimo sumą, vadinamą vežėjo civilinės atsakomybės draudimu. Tačiau ši apsauga įprastai būna nedidelė. Jį dažnai sudaro daug išimčių, įskaitant potvynius, žemės drebėjimą, kitas stichines nelaimes. Ir paprastai nenumato kompensacijos už didelės vertės ir subtilias prekes.

Dėl šių apribojimų daugelis didelių laivybos bendrovių ieško papildomo draudimo, norėdami apsisaugoti nuo sudaužymo, vagystės, prekių praradimo, o kai kuriais atvejais – nuo krovinio neatgabenimo laiku ir dėl to patiriamų nuostolių.

Kas yra oro krovinių draudimas?

Avia krovinių draudimas – tai draudimo polisas, kuris apsaugo oro transportu gabenamų prekių pirkėją arba pardavėją. Pagal jį apdraustajam atlyginama už sugadintus, sunaikintus ar prarastus daiktus, o kai kuriais atvejais gali būti siūloma net kompensacija už siuntos vėlavimą.

Nuo ko priklauso krovinių draudimo įmokos?

Oro krovinių draudimo įmokos priklauso nuo draudimo apsaugos lygio, vertės ir apdraustų daiktų pobūdžio, nuo to, kur jie gabenami, ir nuo maršruto, kuriuo jie gabenami. Dauguma oro krovinių draudimo polisų suteikia dalinę draudimo apsaugą, pagal kurią gali būti atlyginama tik 60 % inventoriaus vertės, tačiau yra ir išsamesnių paketų.

Kokie yra krovinių draudimo oro transportu privalumai?

Krovinių gabenimas įprastai yra saugus ir patikimas, tačiau, kaip ir nenumatytų įvykių atveju, gabenant krovinius kartais gali būti nesklandumų. Vežėjų ir ekspeditorių atsakomybė yra ribota. Įvykus nelaimingam įvykiui, galite susidurti su ilgu sąlygų sąrašu, kurį sunku suprasti ne specialistams. Todėl naudinga žinoti bendruosius principus, žinoti, kokios yra dažniausios su krovinių vežimu susijusios rizikos ir kada tikslinga pasirūpinti krovinių draudimu.

Pagrindinis krovinių draudimo oro transportu privalumas yra tas, kad jis sumažina jūsų finansinius nuostolius, jei krovinys sugadinamas arba prarandamas gabenimo metu. Kai jūsų daiktai iškeliauja iš sandėlio, nedidelė investicija (vadinama draudimo įmoka) suteikia jums ramybę.

Kiti aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, pavyzdžiui, oro sąlygos ir eismas. Kai jūsų krovinys keliauja per įvairias rankas, transporto priemones ir uostus, jam kyla didelė rizika. Todėl kuo ilgiau jis yra veikiamas rizikos, tuo didesnė tikimybė, kad bus prarastas, pavogtas ar sunaikintas.

pr2023/07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite