Kintuose – nemokamas lietuviškų trumpųjų filmų seansas

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su meno rezidencija „Kintai Arts“ ir Kintų muzikos festivaliu kviečia į nemokamą lietuviškų trumpųjų filmų seansą.

Kadras iš filmo „Apklausa“, rež. Urtė Sabutytė.

Kintų bendruomenei ir svečiams bus pristatyta jaudinanti ir įtraukianti programa „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija”, kurioje – penki naujausi lietuvių kūrėjų darbai, leisiantys pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus pasakojimus.

  • Filmų programa bus rodoma birželio 17 dieną, penktadienį, 19.00 val. „Kintai Arts” meno rezidencijoje kaip Kintų muzikos festivalio dalis.

„Lithuanian Shorts“ iniciatyva „Trumpas kinas“ siekia populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas Lietuvos žiūrovams. Programoje „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija” – penkios šmaikščios, absurdiškos, jaudinančios, keistos ir netikėtos istorijos, kurios leis pažvelgti į puikiai pažįstamas situacijas iš naujos perspektyvos. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su seniai nematyta šeima. Filmai buvo pristatyti Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.

Programoje pristatomas režisierės Jorūnės Greičiūtės filmas „Viskas gerai” pasakoja apie vidutinio amžiaus žmonių pirmąjį pasimatymą. Šis filmas šių metų Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė” buvo apdovanotas Geriausio studento darbo kategorijoje.

Režisierės Saulės Bliuvaitės dokumentinis filmas „Limuzinas” pravers duris į skirtingų kartų keliones prabangiu limuzinu.

Filme „Sutrikimas” režisierius Petras Kuneika pasakoja apie vaikino pastangas atrasti savo vietą šių dienų visuomenėje nardant tarp vyriškumo mitų ir skirtingų rolių romantiniuose santykiuose.

Režisierės Urtės Sabutytės filme „Apklausa” pasakojama jaunos prokurorės, nagrinėjančios prekiavimo žmonėmis bylą, istorija. Filmas buvo išrinktas geriausiu lietuvišku darbu šių metų Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje.

Seansą užbaigs režisierės Gretos Griniūtės „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ – komiška istorija apie emigrantės dukros grįžimą į Lietuvą Velykoms kartu su užsieniečiu vaikinu. Šiame filme vaidina gausus būrys įžymių Lietuvos kino ir teatro aktorių: Elžbieta Latėnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Mindaugas Papinigis, Jolanta Dapkūnaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė.

Žiūrovų laukiama birželio 17 dieną, penktadienį, 19.00 val. „Kintai Arts” meno rezidencijos galerijoje (I aukštas), Kuršių g. 30, Kintuose. Seanso trukmė – 1 val. 20 min.

Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite