Keturmečio sūnaus netektis

Pirmadienį Švėkšnos seniūniją apskriejo baisi žinia – mirė po tėvo vairuojamo traktoriaus su priekaba ratu patekęs ketverių metukų sūnelis.

Rugsėjo 12 d. pavakare Gedminaičių kaimo laukuose 43 metų vyras, važiavęs traktoriumi su priekaba, nepastebėjo atėjusio vaiko, kuris papuolė po priekabos ratu. Prieš 20 val. ligoninėje jis mirė. Vaikui lūžo kaukolės pamatas. Traktorių vairavęs vaiko tėvas buvo blaivus.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, kuris šias pareigas eina per 20 metų, „Pamariui“ sakė tokios kraupios nelaimės nepamenantis – to seniūnijoje dar nėra buvę. Šeima – tvarkinga, tėvas dirba įmonėje ir su žmona dar ir ūkininkauja. Laiko gyvulių, augina bulvių, daržovių. Šeima augina dešimtmetį sūnų, dukrą, žuvo mažiausia atžala: berniukui gruodį būtų sukakę penkeri.

„Tiesiog nerandu žodžių apsakyti, kaip dabar jaučiasi tėvai… Tai yra baisu… Buvome nuvykę“, – kalbėjo seniūnas, šeimą apibūdinęs kaip darbščią, tvarkingą, negirtaujančią.

Su seniūnu kalbėjomės antradienį, tąkart jis rūpinosi žuvusio mažylio laidotuvėmis, išplatinti skelbimai, renkamos aukos. Švėkšnos seniūnijos žmonės – sutelkta bendruomenė, jie geba kartu ir džiaugtis, ir liūdėti. Ištiesti pagalbos ranką nelaimėje, paaukoti pinigėlių, anot seniūno, įprasta. „Žinome, kam tokios paramos reikia, mes visi aplinkui vieni kitus pažįstame. Bendruomenei nereikia smulkmenų aiškinti – žmonės supratingi, jautrūs“, – kalbėjo A. Šeputis, prieš tai pasikalbėjęs ir su klebonu, ir duobkasiais pasirūpinęs.

Seniūnas pasakojo, kad namuose tėvai neranda sau vietos, o kas buvo trečiadienį, kai parvežė karstelį su mažylio palaikais… „Prašiau kaimynų, kad šiuo sunkiu metu tėvų nepaliktų vienų, pabūtų šalia…“ – kalbėjo A. Šeputis, priminęs, kad laidotuvės numatytos ketvirtadienį, rugsėjo 15 d. „Baisiausia akimirka išvysti savo vaiką karste… Tai – šokas, sunku net suvokti, kad taip atsitiko“, – liūdnai kalbėjo seniūnas.

Mažylį palaidos Švėkšnos kapinėse.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite