Keturmečio sūnaus netektis

Pirmadienį Švėkšnos seniūniją apskriejo baisi žinia – mirė po tėvo vairuojamo traktoriaus su priekaba ratu patekęs ketverių metukų sūnelis.

Rugsėjo 12 d. pavakare Gedminaičių kaimo laukuose 43 metų vyras, važiavęs traktoriumi su priekaba, nepastebėjo atėjusio vaiko, kuris papuolė po priekabos ratu. Prieš 20 val. ligoninėje jis mirė. Vaikui lūžo kaukolės pamatas. Traktorių vairavęs vaiko tėvas buvo blaivus.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, kuris šias pareigas eina per 20 metų, „Pamariui“ sakė tokios kraupios nelaimės nepamenantis – to seniūnijoje dar nėra buvę. Šeima – tvarkinga, tėvas dirba įmonėje ir su žmona dar ir ūkininkauja. Laiko gyvulių, augina bulvių, daržovių. Šeima augina dešimtmetį sūnų, dukrą, žuvo mažiausia atžala: berniukui gruodį būtų sukakę penkeri.

„Tiesiog nerandu žodžių apsakyti, kaip dabar jaučiasi tėvai… Tai yra baisu… Buvome nuvykę“, – kalbėjo seniūnas, šeimą apibūdinęs kaip darbščią, tvarkingą, negirtaujančią.

Su seniūnu kalbėjomės antradienį, tąkart jis rūpinosi žuvusio mažylio laidotuvėmis, išplatinti skelbimai, renkamos aukos. Švėkšnos seniūnijos žmonės – sutelkta bendruomenė, jie geba kartu ir džiaugtis, ir liūdėti. Ištiesti pagalbos ranką nelaimėje, paaukoti pinigėlių, anot seniūno, įprasta. „Žinome, kam tokios paramos reikia, mes visi aplinkui vieni kitus pažįstame. Bendruomenei nereikia smulkmenų aiškinti – žmonės supratingi, jautrūs“, – kalbėjo A. Šeputis, prieš tai pasikalbėjęs ir su klebonu, ir duobkasiais pasirūpinęs.

Seniūnas pasakojo, kad namuose tėvai neranda sau vietos, o kas buvo trečiadienį, kai parvežė karstelį su mažylio palaikais… „Prašiau kaimynų, kad šiuo sunkiu metu tėvų nepaliktų vienų, pabūtų šalia…“ – kalbėjo A. Šeputis, priminęs, kad laidotuvės numatytos ketvirtadienį, rugsėjo 15 d. „Baisiausia akimirka išvysti savo vaiką karste… Tai – šokas, sunku net suvokti, kad taip atsitiko“, – liūdnai kalbėjo seniūnas.

Mažylį palaidos Švėkšnos kapinėse.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Hits: 30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite