Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje.

Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus saugos diržų ir kt. – gali baigtis žmogaus mirtimi ar sunkiais sužalojimais. Apie galimas skaudžias eismo įvykių pasekmes šį sekmadienį bus priminta ir Katedros aikštėje vyksiančiame renginyje.

Saugaus eismo renginyje „Branginkime gyvybę kelyje“, skirtame Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai, vyks daug įvairių veiklų aktualiomis saugaus eismo temomis.

Dienos trumpėja, neretai už lango dargana, lietus, todėl pėstieji turėtų pasirūpinti savo saugumu. Kaip žmogus tamsoje matomas be atšvaito, ir kaip jis pastebimas, kai turi taisyklingai uždėtus atšvaitus, visi susirinkusieji galės praktiškai įsitikinti apsilankę atšvaitų zonoje.

Renginyje bus dar kartą primenama, kaip svarbu visada segtis saugos diržus tiek sėdint priekyje, tiek ant galinės automobilio sėdynės. Demonstruojamas automobilio apsivertimo įrenginys – tai galimybė pajusti, kokie svarbūs saugos diržai automobiliui verčiantis.

Svarbu nuo mažens mokyti saugaus eismo, todėl renginyje veiks vaikų zona, kurioje mažieji eismo dalyviai bus supažindinami su kelio ženklais, o juos išmokę ar pasikartoję, galės pavairuoti elektrinius automobilius improvizuotoje trasoje.

Atėjusieji į renginį kviečiami užsukti ir į Kelių direkcijos saugaus eismo stotelę, kurioje bus galima sužinoti atsakymus į aktualius klausimus apie saugumą keliuose, saugaus eismo priemonių naudojimą, padiskutuoti, atsakyti į klausimus apie saugų eismą. Užsukusiems į saugaus eismo stotelę, atsakiusiems į klausimus ir dar nespėjusiems įsigyti atšvaitų, Kelių direkcija padovanos po atšvaitą ar kitą saugaus eismo priemonę. Priemonių kiekis ribotas.

Prie saugaus eismo akcijos taip pat jungiasi Lietuvos specialiosios tarnybos: Lietuvos policijos pareigūnai, greitosios medicinos pagalbos specialistai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos kariuomenės atstovai. Visi norintys galės susipažinti su tarnybiniais automobiliais, kuriuose sumontuota speciali įranga, pamatyti, kaip ji naudojama.

Atvyks ir Kelių direkcijos vykdomo projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyvės – miestelių ir kaimų bendruomenės. Jos pasidalins savo gerąja patirtimi primindamos bendruomenių nariams Kelių eismo taisykles. Bus rodomi jų sukurti vaizdo siužetai.

Renginio metu pasirodys ir motociklininkai, kurie primins žiūrovams, kad  greitis, lenktynės, manevravimas ir adrenalinas vairuojant motociklą yra sportas, kurį tikrai labai įdomu stebėti ir kuriam reikalingas specialus pasirengimas ir aplinka.

Visa renginyje vykdoma veikla visiems primins, kad Kelių eismo taisyklės yra sukurtos tam, jog mes visi būtume saugūs, todėl kiekvienas eismo dalyvis turi jų laikytis.

„Kelių eismo taisyklėse sudėlioti visi pagrindiniai aspektai, kurių laikydamiesi, tikrai galėtume keliauti saugiai. Tačiau, kai tam tikra visuomenės narių dalis ignoruoja nustatytą tvarką kelyje ir elgiasi tarsi pagal savo pasirašytas taisykles, negalime jaustis saugus nė vienas. Turime įsisąmoninti, kad, dalyvaudami viešajame eisme, privalome gerbti vienas kitą, būti atsakingi už savo veiksmus, rūpintis, kad esantysis šalia nenukentėtų“, – pabrėžia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto ,,Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą, kuris vykdomas nuo 2010 m., inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų Konferencija, Kelių direkcija, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

 

Prisiminti pareigą laikytis Kelių eismo taisyklių ir gerbti vienas kitą  ragina ir dvasininkai. Šį sekmadienį daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.

Keliaukime saugiai, dalyvaukime ir elkimės atsakingai. Esant nepalankiai epidemiologinei situacijai Lietuvoje, prašome laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, rekomenduojama bendraujant dėvėti kaukes, nesibūriuoti, paisyti visų aktualių saugumo reikalavimų, susijusių su Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbta valstybės lygio ekstremaliąja situacija visoje šalyje dėl koronaviruso COVID-19 plitimo grėsmės.

Saugaus eismo renginys „Branginkime gyvybę kelyje“ vyks sekmadienį, rugsėjo 26 d. nuo 12.00 iki17.30 val., Vilniuje, Katedros aikštėje. Su renginio programa galite susipažinti – https://bit.ly/3u63gNO.

Aušra Ramoškaitė,  Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilio pirkimas: kaip VIN patikra padeda išvengti prastų sandorių?

automobilio

Pirkdami naudotą automobilį galime susidurti su daugybe nežinomųjų, ypač susijusių su automobilio istorija ir būkle. Todėl prieš dedant parašą ant naudoto automobilio pirkimo-pardavimo sutarties ypač svarbu įvertinti realią automobilio būklę. Vienas iš pagrindinių įrankių, padedančių tą padaryti, yra VIN patikra. Kas yra VIN? VIN (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus, iš 17 simbolių sudarytas transporto priemonės identifikavimo numeris, kuris suteikiamas kiekvienam automobiliui dar jo gamybos metu. VIN kodas transporto priemonei yra kaip asmens kodas žmogui. Tačiau jei asmens kode galima

Kaip BB kremas gali supaprastinti jūsų rytinę rutiną

Daugeliui rytinė rutina yra lenktynės su laiku. Ruošiantis darbui, sprendžiant šeimos reikalus ar tiesiog tvarkant asmenines užduotis, svarbi kiekviena minutė. BB kremo įtraukimas į kasdienį grožio režimą gali supaprastinti makiažo procesą, sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad išeisite puikios išvaizdos. Šiame straipsnyje aptariama, kaip BB kremas gali pakeisti situaciją keliaujantiems ar minimalistinį grožį mėgstantiems žmonėms. „Viskas viename“ stebuklas BB kremas, sutrumpintai vadinamas „grožio balzamu“ arba „balzamu nuo dėmių“, yra kur kas daugiau nei tik makiažo pagrindas. Tai universalus, daugiafunkcis produktas, kuris

Lietuviškuose elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus jau galima įsigyti ir Latvijoje, Lenkijoje

Lietuvos gyventojai elektroniniuose receptuose išrašytus receptinius vaistinius preparatus jau gali įsigyti ir užsienyje – pirmiausiai kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje, o visai netrukus ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Registrų centras, bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendino Lietuvos nacionalinio E. sveikatos kontaktų centro informacinės sistemos (LNKC IS) sukūrimo ir įdiegimo projektą. LNKC veikia bendroje Europos Sąjungos sveikatos duomenų apsikeitimo infrastruktūroje, kuri užtikrina ES gyventojų tarpvalstybinį el. receptų ir pacientų suvestinių apsikeitimą. Sukurtas funkcionalumas leidžia Lietuvai keistis el. recepto duomenimis visoje ES,

Taip pat skaitykite