Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą.

Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi.

Debesijos ekosistema – kas tai?

Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje susijusių elementų sistema, kuri veikia kartu tam, kad debesų kompiuterijos paslaugos būtų įmanomos. Žinome, kad gamtoje ekosistemą sudaro gyvi bei negyvi objektai, kurie susieti ir veikia kartu. Palyginimui: debesų kompiuterijoje ekosistemą sudaro techninė ir programinė įranga, taip pat debesijos paslaugomis besinaudojantys klientai, debesų inžinieriai, konsultantai, integratoriai ir partneriai.

Kaip veikia debesijos ekosistema?

Debesijos ekosistemos centru, arba branduoliu, laikomas viešasis debesijos paslaugų teikėjas. Toliau – jo paslaugomis besinaudojančios technologinės įmonės, taip pat konsultantai ir partneriai. Kadangi šios įmonės persidengia, nėra pirkėjo priklausomybės nuo pardavėjo, taigi aplinka tampa dinamiškesnė.

Debesijos ekosistemos privalumai

Visų pirma debesijos ekosistema įgalina įmones kurti naujus verslo modelius. Pavyzdžiui, galima paleisti tam tikrą paslaugą savo debesijos paslaugų teikėjo infrastruktūroje ir tada parduoti ją kartu su pagrindiniu verslu. Taip pat tokia ekosistema leidžia lengviau kaupti duomenis ir analizuoti, kaip kiekviena sistemos dalis veikia kitas dalis.

Išgirdus pirmą kartą, terminas debesijos ekosistema gali skambėti sudėtingai. Tačiau šiek tiek pasigilinus, suprasti jį tampa lengviau. O besinaudojant debesijos paslaugomis arba dar tik planuojant pradėti tai daryti, tokios žinios gali neabejotinai praversti.

pr2022/079

Vienas komentaras

  • Skaitytojas

    Nemokamomis debesijos paslaugomis naudojasi visi kas naudojasi internetu ar tai būtų išmanieji telefonai, ar tai būtų kompiuteriai. Ką konkrečiai siūlo šiame straipsnyje neaišku. Vienos kompanijos siūlo daugiau vietos skaitmeninių duomenų saugojimui. Kitos įmonės siūlo kokias nors su programavimu susijusias paslaugas. Pastarosios paprastai būna mokamos ir gali būti naudingos konkretiems sprendimams. Vienos įmonės siūlo duomenų analizavimo ir priežiūros paslaugas, susijusias su apsauga nuo įsilaužimų. Kitos įmonės siūlo jungtis į įvairias komandas. Tarkim vertėjų, programuotojų ar turinio interneto svetainėms rašymui ir panašiems dalykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite