Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą.

Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi.

Debesijos ekosistema – kas tai?

Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje susijusių elementų sistema, kuri veikia kartu tam, kad debesų kompiuterijos paslaugos būtų įmanomos. Žinome, kad gamtoje ekosistemą sudaro gyvi bei negyvi objektai, kurie susieti ir veikia kartu. Palyginimui: debesų kompiuterijoje ekosistemą sudaro techninė ir programinė įranga, taip pat debesijos paslaugomis besinaudojantys klientai, debesų inžinieriai, konsultantai, integratoriai ir partneriai.

Kaip veikia debesijos ekosistema?

Debesijos ekosistemos centru, arba branduoliu, laikomas viešasis debesijos paslaugų teikėjas. Toliau – jo paslaugomis besinaudojančios technologinės įmonės, taip pat konsultantai ir partneriai. Kadangi šios įmonės persidengia, nėra pirkėjo priklausomybės nuo pardavėjo, taigi aplinka tampa dinamiškesnė.

Debesijos ekosistemos privalumai

Visų pirma debesijos ekosistema įgalina įmones kurti naujus verslo modelius. Pavyzdžiui, galima paleisti tam tikrą paslaugą savo debesijos paslaugų teikėjo infrastruktūroje ir tada parduoti ją kartu su pagrindiniu verslu. Taip pat tokia ekosistema leidžia lengviau kaupti duomenis ir analizuoti, kaip kiekviena sistemos dalis veikia kitas dalis.

Išgirdus pirmą kartą, terminas debesijos ekosistema gali skambėti sudėtingai. Tačiau šiek tiek pasigilinus, suprasti jį tampa lengviau. O besinaudojant debesijos paslaugomis arba dar tik planuojant pradėti tai daryti, tokios žinios gali neabejotinai praversti.

pr2022/079

Vienas komentaras

  • Skaitytojas

    Nemokamomis debesijos paslaugomis naudojasi visi kas naudojasi internetu ar tai būtų išmanieji telefonai, ar tai būtų kompiuteriai. Ką konkrečiai siūlo šiame straipsnyje neaišku. Vienos kompanijos siūlo daugiau vietos skaitmeninių duomenų saugojimui. Kitos įmonės siūlo kokias nors su programavimu susijusias paslaugas. Pastarosios paprastai būna mokamos ir gali būti naudingos konkretiems sprendimams. Vienos įmonės siūlo duomenų analizavimo ir priežiūros paslaugas, susijusias su apsauga nuo įsilaužimų. Kitos įmonės siūlo jungtis į įvairias komandas. Tarkim vertėjų, programuotojų ar turinio interneto svetainėms rašymui ir panašiems dalykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Skulptūra primena: prietaisų gausa namuose nerodo nei galios, nei išminties

Džiaugdamiesi technologijų privalumais turime būti atsakingi už tai, kaip ir kiek vartojame, o taip pat ir kokiu būdu su turimais prietaisais atsisveikiname. Susimąstyti apie tai kviečia neseniai sumontuota skulptūra Vilniaus centre šalia Neries įsikūrusio prekybos centro pašonėje. Ši gausiai lankoma sostinės vieta – Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) kartu su žinomu skulptoriumi Martynu Gaubu projekto nauja stotelė. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai sukurta skulptūra #ape_tit vaizduoja ant elektronikos prietaisų krūvos įsitaisiusią žmogbeždžionę su karūna. Kūrinio idėją padiktavo vartotojų elgsenos tyrimai „Skulptūra norime

ECCO batai: stiliaus, patogumo ir kokybės derinys

Ieškant patogios avalynės ECCO prekės ženklas neabejotinai laikomas vienu iš šios kategorijos lyderių. ECCO garsėja kaip išskirtinės avalynės gamintoja, kuri pirmenybę teikia patogumui, stiliui ir ilgaamžiškumui. Todėl ECCO tapo išrankių vartotojų visame pasaulyje pasirinkimu. Kuo ypatingi ECCO prekės ženklo batai? Visų pirma, šis prekės ženklas daug dėmesio skiria patogumui. ECCO kuria batus, daug dėmesio skirdami detalėms, naudodami aukštos kokybės medžiagas ir novatoriškas technologijas. Tai užtikrina puikų prigludimą ir komfortą. Įmonė garsėja savo įsipareigojimu anatominiam dizainui – kuria batus, kurie atitinka

Trys TOP idėjos vasaros stiliui

Vasara atneša malonumą, saulę ir galimybę eksperimentuoti su savo drabužių stiliumi. Tai puiki proga išleisti į laisvę savo kūrybiškumą ir atrasti naujas mados tendencijas. Jei ieškote šviežių idėjų, kaip atnaujinti savo vasaros garderobą, pateikiame tris TOP idėjas, kurios padės jums išsiskirti ir nuostabiai pasirodyti šią vasarą. 1. Žaismingas maxi suknelių stilius Maxi suknelės yra neatsiejama vasaros garderobo dalis, suteikianti švelnumo ir elegancijos. Šią vasarą žaismingas maxi suknelių stilius tampa itin populiarus. Drąsiai rinkitės drabužį su ryškiais spalvotais raštais ar net

Higienos institutas informuoja: prasidėjo maudymosi sezonas

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (HI SSC) informuoja, kad birželio 1 d. Lietuvoje prasidėjo maudymosi sezonas, kuris tęsis iki rugsėjo 15 d. Tiria kas dvi savaites Ne anksčiau kaip 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami ir reguliariai kas dvi savaites kartojami maudyklų vandens kokybės tyrimai (birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais, iki rugsėjo 15 d.). Savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek maudymosi sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių. Nustačius, kad vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų, turi būti atliekami

Taip pat skaitykite