Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą.

Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi.

Debesijos ekosistema – kas tai?

Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje susijusių elementų sistema, kuri veikia kartu tam, kad debesų kompiuterijos paslaugos būtų įmanomos. Žinome, kad gamtoje ekosistemą sudaro gyvi bei negyvi objektai, kurie susieti ir veikia kartu. Palyginimui: debesų kompiuterijoje ekosistemą sudaro techninė ir programinė įranga, taip pat debesijos paslaugomis besinaudojantys klientai, debesų inžinieriai, konsultantai, integratoriai ir partneriai.

Kaip veikia debesijos ekosistema?

Debesijos ekosistemos centru, arba branduoliu, laikomas viešasis debesijos paslaugų teikėjas. Toliau – jo paslaugomis besinaudojančios technologinės įmonės, taip pat konsultantai ir partneriai. Kadangi šios įmonės persidengia, nėra pirkėjo priklausomybės nuo pardavėjo, taigi aplinka tampa dinamiškesnė.

Debesijos ekosistemos privalumai

Visų pirma debesijos ekosistema įgalina įmones kurti naujus verslo modelius. Pavyzdžiui, galima paleisti tam tikrą paslaugą savo debesijos paslaugų teikėjo infrastruktūroje ir tada parduoti ją kartu su pagrindiniu verslu. Taip pat tokia ekosistema leidžia lengviau kaupti duomenis ir analizuoti, kaip kiekviena sistemos dalis veikia kitas dalis.

Išgirdus pirmą kartą, terminas debesijos ekosistema gali skambėti sudėtingai. Tačiau šiek tiek pasigilinus, suprasti jį tampa lengviau. O besinaudojant debesijos paslaugomis arba dar tik planuojant pradėti tai daryti, tokios žinios gali neabejotinai praversti.

pr2022/079

Vienas komentaras

  • Skaitytojas

    Nemokamomis debesijos paslaugomis naudojasi visi kas naudojasi internetu ar tai būtų išmanieji telefonai, ar tai būtų kompiuteriai. Ką konkrečiai siūlo šiame straipsnyje neaišku. Vienos kompanijos siūlo daugiau vietos skaitmeninių duomenų saugojimui. Kitos įmonės siūlo kokias nors su programavimu susijusias paslaugas. Pastarosios paprastai būna mokamos ir gali būti naudingos konkretiems sprendimams. Vienos įmonės siūlo duomenų analizavimo ir priežiūros paslaugas, susijusias su apsauga nuo įsilaužimų. Kitos įmonės siūlo jungtis į įvairias komandas. Tarkim vertėjų, programuotojų ar turinio interneto svetainėms rašymui ir panašiems dalykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite