Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą.

Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi.

Debesijos ekosistema – kas tai?

Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje susijusių elementų sistema, kuri veikia kartu tam, kad debesų kompiuterijos paslaugos būtų įmanomos. Žinome, kad gamtoje ekosistemą sudaro gyvi bei negyvi objektai, kurie susieti ir veikia kartu. Palyginimui: debesų kompiuterijoje ekosistemą sudaro techninė ir programinė įranga, taip pat debesijos paslaugomis besinaudojantys klientai, debesų inžinieriai, konsultantai, integratoriai ir partneriai.

Kaip veikia debesijos ekosistema?

Debesijos ekosistemos centru, arba branduoliu, laikomas viešasis debesijos paslaugų teikėjas. Toliau – jo paslaugomis besinaudojančios technologinės įmonės, taip pat konsultantai ir partneriai. Kadangi šios įmonės persidengia, nėra pirkėjo priklausomybės nuo pardavėjo, taigi aplinka tampa dinamiškesnė.

Debesijos ekosistemos privalumai

Visų pirma debesijos ekosistema įgalina įmones kurti naujus verslo modelius. Pavyzdžiui, galima paleisti tam tikrą paslaugą savo debesijos paslaugų teikėjo infrastruktūroje ir tada parduoti ją kartu su pagrindiniu verslu. Taip pat tokia ekosistema leidžia lengviau kaupti duomenis ir analizuoti, kaip kiekviena sistemos dalis veikia kitas dalis.

Išgirdus pirmą kartą, terminas debesijos ekosistema gali skambėti sudėtingai. Tačiau šiek tiek pasigilinus, suprasti jį tampa lengviau. O besinaudojant debesijos paslaugomis arba dar tik planuojant pradėti tai daryti, tokios žinios gali neabejotinai praversti.

pr2022/079

Vienas komentaras

  • Skaitytojas

    Nemokamomis debesijos paslaugomis naudojasi visi kas naudojasi internetu ar tai būtų išmanieji telefonai, ar tai būtų kompiuteriai. Ką konkrečiai siūlo šiame straipsnyje neaišku. Vienos kompanijos siūlo daugiau vietos skaitmeninių duomenų saugojimui. Kitos įmonės siūlo kokias nors su programavimu susijusias paslaugas. Pastarosios paprastai būna mokamos ir gali būti naudingos konkretiems sprendimams. Vienos įmonės siūlo duomenų analizavimo ir priežiūros paslaugas, susijusias su apsauga nuo įsilaužimų. Kitos įmonės siūlo jungtis į įvairias komandas. Tarkim vertėjų, programuotojų ar turinio interneto svetainėms rašymui ir panašiems dalykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti patikimą vielos gaminių gamintoją?

Plieninė viela yra labai svarbi daugeliui pramoninių ir komercinių įrenginių. Ši universali viela yra ypač patvari ir atspari korozijai, todėl įvairiose rinkose vertinama kaip patikima  ir ilgalaikė. Nors labai svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą, negalima pamiršti ir gamintojo. Čia aptarsime, kokios aplinkybės yra svarbiausios lyginant vielos gamintojus, kad būtumėte tikri, jog už savo investicijas gausite geriausią kokybę.   Vielos gaminiai – kaip pasirinkti geriausią gamintoją savo poreikiams?  Rinkdamiesi vielos gamintoją atsižvelkite į šiuos veiksnius: Paslaugos ir įranga. Profesionalus vielos gamintojas pasiūlys

Vydūno viešojoje bibliotekoje – akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“

Nenutrūkstamas žinių siekis vienija šalis, tautas ir skirtingas kartas. Tuo įsitikinta 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuotos kasmetinės skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcijos – iniciatyvos „Skaitmeninės savaitės 2024“ metu. Akcijos koordinatorė Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“. Akcijos metu visi norintieji praleisti laiką smagioje draugijoje bei pagilinti žinias informacinių technologijų panaudos srityje dalyvavo tiesioginių transliacijų internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“ ir „Nebūk be ryšio“ peržiūrose. Jos vyko Pagėgių sav. Vydūno

Rusnėje – triguba šventė

Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“ turi kuo džiaugtis ir moka švęsti. O gegužę švęsti progos buvo net trys. Gegužės 18 dieną Rusnės bendruomenė paminėjo savo veiklos 20-metį, estakados 5 metų jubiliejų ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo 33-iąsias metines. „Rusnės salos“ bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas paviešintame įraše ir džiaugiasi, ir daug dėkoja: „Dėkojame visiems svečiams už parodytą dėmesį salos žmonės, dėkojame tiems, nuo kurių priklausė, ar prieš penkerius metus pastatyta estakada čia iš viso bus“.

Draudimo rinka praėjusiais metais išaugo penktadaliu

Lietuvos banko duomenimis, 2023 m. šalies draudimo rinka tiek pagal įmokas, tiek pagal išmokas išaugo beveik penktadaliu. Privalomojo transporto priemonių, turto, kasko ir medicininių išlaidų draudimo įmokų apimtis padidėjo reikšmingai, investicinio gyvybės draudimo – nuosaikiai. „Spartų ne gyvybės draudimo rinkos augimą iš esmės lėmė infliacija – draudimo rinka į ekonomikos tendencijas reaguoja su vėlavimu, todėl, nors apskritai infliacija mažėjo, draudimo rinkoje jos poveikis vis dar buvo didelis – tiek vertinant įmokas, tiek išmokas. Praėjusiais metais stebėjome dviejų didelių įmonių susiliejimą,

Taip pat skaitykite