Karo Ukrainoje aidai Lietuvoje

Lietuva uždarė savo oro erdvę visiems Rusijos oro vežėjams

Nuo vasario 27 d. Lietuvos laiku uždaryta šalies oro erdvė visiems oro vežėjams, turintiems Rusijos Federacijos išduotą oro vežėjo pažymėjimą. Tokį sprendimą Vyriausybė priėmė reaguodama į tebesitęsiančius Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Rusijos Federacijos oro vežėjo pažymėjimą turintiems oro vežėjų orlaiviams nebus leidžiama nei įsikristi, nei išskristi per Lietuvos erdvę. Šis sprendimas priimtas neterminuotam laikui.

Oro erdvė uždaryta koordinuotai su Estija bei Latvija.

 

Lietuvos paštas sustabdė prekybą rusiškomis ir baltarusiškomis prekėmis

Lietuvos paštas sustabdė prekybą rusiškomis ir baltarusiškomis prekėmis, taip pat šių šalių leidinių prenumeratos pristatymą bei prekybą visoje Lietuvos teritorijoje.

„Vienybė ir solidarumas šiuo metu yra itin svarbi. Tvirtai palaikome Ukrainą ir jos žmones šiuo neįprastai sunkiu laiku. Rusiškų ir baltarusiškų prekių bei leidinių platinimo stabdymas yra vienas iš mūsų žingsnių. Šią savaitę pašto skyriuose pradėsime prekybą Ukrainos vėliavomis, o 5 eurai nuo kiekvienos vėliavos bus skiriami paramai“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Prenumeratos pristatymas ir prekyba rusiškais ir baltarusiškais leidiniais Lietuvos pašte sustabdyta nuo  vasario 25 d. Prenumeratoriams išlaidos už nepristatytus leidinius bus grąžintos – tie, kurie prenumeratą užsisakė internetu, pinigai bus grąžinami į banko sąskaitą, iš kurios buvo apmokėta prenumerata. Prenumeratą užsisakiusieji pašto skyriuje ar per laiškininką, pinigus galės atsiimti pašto skyriuose.

Lietuvos paštas pranešė ir apie sutrikusį siuntų pristatymą į Ukrainą. Dėl karo veiksmų Ukrainoje uždarius oro erdvę, siuntų pristatymas oro keliais į šią šalį tapo nebeįmanomas.

Nors situacija yra labai sudėtinga, Lietuvos paštas deda visas pastangas, kad siuntų kelias į šią šalį nenutrūktų – ieškoma galimybių siuntas vežti žeme, todėl siuntų bei laiškų priėmimas į Ukrainą nėra sustabdytas.

Ukrainos vežėjai gali grįžti namo per Lietuvą

Susisiekimo ministerija praneša, kad  Ukrainos vežėjams užtikrins galimybę grįžti namo per Lietuvą.

Reaguojant į karą Ukrainoje ir atsiliepiant į Ukrainos infrastruktūros ministro Oleksandro Kubrakovo prašymą, Lietuva suteiks galimybę visiems Rusijoje ar Baltarusijoje esantiems Ukrainos tarptautinių krovinių vežėjams tranzitu per Lietuvą grįžti į savo šalį.

Iki kovo 20 d. visoms Ukrainoje registruotoms transporto priemonėms, kuriomis vykdomi tarptautiniai krovinių vežimai ir kurios grįžta į Ukrainą, bus leidžiama įvažiuoti į Lietuvą ir vykti tranzitu per mūsų šalies teritoriją be Lietuvos kelionės leidimų.

 

Rusijos piliečiai nebegalės atvykti į Lietuvą asmens sveikatos priežiūros paslaugų

Solidarizuodamasi su Ukraina ir jos žmonėmis, patiriančiais Rusijos Federacijos karinę agresiją, Sveikatos apsaugos ministerija stabdo leidimų atvykti į Lietuvą išimties tvarka Rusijos Federacijos piliečiams išdavimą.

Tai reiškia, kad užsieniečiai iš priešiškos valstybės nebegalės atvykti į Lietuvą dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų (diagnostinio tyrimo, stacionarinio ar operacinio gydymo), taip pat dėl medicininės reabilitacijos paslaugų. Leidimai nebus išduodami ir tais atvejais, kai atvykimo priežastis – Lietuvoje gyvenančių artimų giminaičių slaugymas.

Pirkime ukrainietiškas prekes „Pagaminta Ukrainoje“, kodas 482!

Vartotojai Ukrainoje pagamintas ar registruotas prekes gali atpažinti pagal ant prekės pakuotės ar etiketės nurodytą kilmės šalį bei prekės brūkšninį kodą.

Pirmieji trys brūkšninio kodo skaičiai nurodo konkrečią šalį. Atkreipiame dėmesį, kad skaitmenys 482 yra Ukrainos kodas. Visada patartina atkreipti dėmesį ir į prekės pakuotę ar etiketę – prekės kilmės informacija nustatyta tvarka paprastai pateikiama tekstine išraiška.

Vartotojai jau informuoti, kad Rusijos šalies kodas 460–496, Baltarusijos – 481.

Parengta pagal Lietuvos ministerijų inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite