Kam skirtas slėgio jutiklis?

Tikslūs matavimo prietaisai yra būtini visuose šiuolaikiniuose pramonės sektoriuose. Jie naudojami skysčiams, dujų mišiniams ir garams dozuoti. Be klasikinių srauto matuoklių su skirtingais veikimo principais, dažnai naudojami elektroniniai slėgio matuokliai. Tokie prietaisai yra būtini daugumos matavimo sistemų ir šilumos skaitiklių elementai. Jie dažnai yra automatinio valdymo sistemų dalis.

Vadinamieji slėgio jutikliai yra paklausūs energetikos, maisto gamybos, naftos perdirbimo ir kituose sektoriuose, kuriuose, norint užtikrinti sklandų ir saugų įrangos veikimą, reikia skaitmeninės slėgio vertės. Daugiau informacijos apie slėgio jutiklius, esančius rinkoje rasite internete, o mes trumpai susipažinkime, kas toks yra slėgio jutiklis.

Kas yra slėgio jutiklis

Tai prietaisas, naudojamas slėgiui skystoje arba dujinėje terpėje stebėti ir matavimo signalui perduoti į atitinkamą įrangą. Tai būtina norint laiku atlikti įvairių technologinių procesų korekcijas.

Jutiklių atrankos kriterijai

Kad slėgiu valdoma sistema veiktų tinkamai ir efektyviai, svarbu, kad naudojamas slėgio jutiklis galėtų duoti tikslius rodmenis pagal poreikį ir laiką, o sistemos eksploatavimo sąlygomis jo nereikėtų taisyti ar keisti.

Yra keletas veiksnių, kurie turi įtakos tam tikro slėgio jutiklio tinkamumui konkrečiam procesui. Pagrindiniai iš jų yra šie:

  • medžiagų, naudojamų aplinkoje, kurioje bus naudojamas prietaisas,

charakteristikas;

  • aplinkos sąlygos;
  • slėgio diapazonas;
  • tikslumo ir jautrumo lygį, kurio reikia matavimo procesui.

Aplinka

Renkantis slėgio siųstuvą reikia atsižvelgti į aplinką (proceso terpę, vibraciją, temperatūrą ir t. t.), kurioje vyksta procesas. Agresyviose terpėse, esant stipriai vamzdyno vibracijai arba ekstremalioms temperatūroms, jutikliai turi būti papildomai apsaugoti. Dažnai naudojami sandarūs, tvirti korpusai, užpildyti medžiaga, kurios sudėtyje yra glicerino arba silikono, siekiant apsaugoti vidinius komponentus nuo labai atšiaurių, agresyvių terpių ir vibracijų.

Slėgio diapazonas

Dauguma procesų vyksta tam tikrame slėgio diapazone. Kadangi tam tikri slėgio siųstuvai optimaliai veikia tam tikruose slėgio diapazonuose, reikia parinkti prietaisus, galinčius veikti proceso nustatytame diapazone.

Jautrumas

Skirtingiems procesams reikia skirtingo tikslumo. Apskritai kuo tikslesnis jutiklis, tuo jis brangesnis, todėl ekonomiška rinktis tokius jutiklius, kurie kuo labiau atitiktų reikalaujamą tikslumą. Todėl procesuose, kuriuose slėgis per trumpą laiką labai kinta, netikslinga naudoti jutiklius, kurių tikslūs slėgio rodmenys nustatomi per ilgesnį laiką, nors jie galėtų pateikti tikslesnes vertes.

pr2022/208

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite