Kaip turėtų būti prižiūrimas kiekvienas automobilis?

Visai nepriklausomai nuo to, ar tai pakankamai nauja mašina, ar skaičiuojanti jau ne pirmus savo tarnavimo metus, ji turėtų būti tinkamai prižiūrima. Kadangi tik tuomet galima tikėtis, jog galėsite įveikti daugybę kilometrų be didesnių problemų. Tuo labiau, kad kartais būtent kai kurie gedimai ir atsiranda dėl netinkamos priežiūros.

Nors yra ir tokių dalių, kurios natūraliai dėvisi ir jas neišvengiamai anksčiau ar vėliau teks pakeisti. Tai tikrai normalu, todėl neturėtų gąsdinti nė vieno vairuotojo. Tačiau yra ir tai, kuo galime pasirūpinti kiekvienas ir taip prailginti automobilio tarnavimo laiką.

Daugeliui vairuotojų tikrai nebus naujiena, jog periodiškai privalu keisti tepalus. Dažniausiai tą daryti reikia pravažiavus tam tikrą kiekį kilometrų, mat alyva betarnaudama praranda savo savybes ir nebegali kokybiškai sutepti įvairių variklio komponentų. Tada jie pradeda sparčiau dėvėtis. Tad po ilgesnio pavažinėjimo su nekeistais tepalais pasekmės gali būti labai liūdnos.

Kartu su jais dažniausiai keičiami ir pagrindiniai filtrai. Vienas iš jų būtų salono filtras, kuris kažko bendro su tepalais neturi, tačiau nuo jo priklauso oro kokybė bei srautas, kuris patenka į automobilio vidų. Todėl tuo reikėtų pasirūpinti pirmiausiai dėl savo pačių gerovės.

Taip pat būna keičiamas ir kuro bei alyvos filtras, kurie tikrai svarbūs ir turi tiesioginę įtaką variklio funkcionavimui. Taigi, visu tuo reikėtų pasirūpinti periodiškai ir delsti tikrai neverta.

Svarbu ne tik padangų būklė, bet ir slėgis jose

Yra netgi Kelių eismo taisyklėse nurodyta, koks turi būti minimalus protektoriaus gylis. Kadangi jam dar labiau sumažėjus tokios padangos paprasčiausiai negalės garantuoti tinkamo sukibimo su kelio danga i važiavimas nebus saugus. Todėl prieš kiekvieną sezoną, ypač, jeigu padangos nėra naujos, vertėtų patikrinti bei įsivertinti jų būklę. Tai ne vienintelis aspektas, į ką vertėtų atkreipti dėmesį. Kadangi daug dažniau vertėtų pasitikrinti padangų slėgį, ir, jeigu jis per mažas, būtina jas pripūsti. Oro slėgis ne tik kelia pavojų vairavimui, bet ir gali padidinti degalų sąnaudas, o pats automobilis kelyje nebus toks stabilus.

Kai kurie naujesni automobiliai turi automatinę sistemą, kuri praneša vairuotojui, jeigu padangose pradeda trūkti oro.

Kodėl verta plauti automobilį?

Daugelis tą daro dėl labai paprastos priežasties, jog mašina gražiau atrodytų, mat po ilgesnio laiko arba kelionės šlapia kelio danga automobilis tikrai pakeis savo išvaizdą. Tačiau šiuos nešvarumus svarbu pašalinti ir dėl dar vienos priežasties.

Žiemą kartu su purvu gali patekti ir daugybė druskų, kuriomis barstomi keliai. Būtent dėl jų pažeidžiama mašina. Ir tik plaunant ją periodiškai galima to išvengti. Žinoma, yra ir dar efektyvesnių priemonių, pavyzdžiui, padengti vašku arba kažkokia alternatyvia danga. Taip pat kai kurios mašinos iš apačios yra dengiamos antikoroziniu sluoksniu, kuris apsaugo automobilį nuo tokio neigiamo aplinkos poveikio. Tačiau padėti gali ir paprasčiausias plovimas.

Pr2022/012

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Taip pat skaitykite