Kaip turėtų būti prižiūrimas kiekvienas automobilis?

Visai nepriklausomai nuo to, ar tai pakankamai nauja mašina, ar skaičiuojanti jau ne pirmus savo tarnavimo metus, ji turėtų būti tinkamai prižiūrima. Kadangi tik tuomet galima tikėtis, jog galėsite įveikti daugybę kilometrų be didesnių problemų. Tuo labiau, kad kartais būtent kai kurie gedimai ir atsiranda dėl netinkamos priežiūros.

Nors yra ir tokių dalių, kurios natūraliai dėvisi ir jas neišvengiamai anksčiau ar vėliau teks pakeisti. Tai tikrai normalu, todėl neturėtų gąsdinti nė vieno vairuotojo. Tačiau yra ir tai, kuo galime pasirūpinti kiekvienas ir taip prailginti automobilio tarnavimo laiką.

Daugeliui vairuotojų tikrai nebus naujiena, jog periodiškai privalu keisti tepalus. Dažniausiai tą daryti reikia pravažiavus tam tikrą kiekį kilometrų, mat alyva betarnaudama praranda savo savybes ir nebegali kokybiškai sutepti įvairių variklio komponentų. Tada jie pradeda sparčiau dėvėtis. Tad po ilgesnio pavažinėjimo su nekeistais tepalais pasekmės gali būti labai liūdnos.

Kartu su jais dažniausiai keičiami ir pagrindiniai filtrai. Vienas iš jų būtų salono filtras, kuris kažko bendro su tepalais neturi, tačiau nuo jo priklauso oro kokybė bei srautas, kuris patenka į automobilio vidų. Todėl tuo reikėtų pasirūpinti pirmiausiai dėl savo pačių gerovės.

Taip pat būna keičiamas ir kuro bei alyvos filtras, kurie tikrai svarbūs ir turi tiesioginę įtaką variklio funkcionavimui. Taigi, visu tuo reikėtų pasirūpinti periodiškai ir delsti tikrai neverta.

Svarbu ne tik padangų būklė, bet ir slėgis jose

Yra netgi Kelių eismo taisyklėse nurodyta, koks turi būti minimalus protektoriaus gylis. Kadangi jam dar labiau sumažėjus tokios padangos paprasčiausiai negalės garantuoti tinkamo sukibimo su kelio danga i važiavimas nebus saugus. Todėl prieš kiekvieną sezoną, ypač, jeigu padangos nėra naujos, vertėtų patikrinti bei įsivertinti jų būklę. Tai ne vienintelis aspektas, į ką vertėtų atkreipti dėmesį. Kadangi daug dažniau vertėtų pasitikrinti padangų slėgį, ir, jeigu jis per mažas, būtina jas pripūsti. Oro slėgis ne tik kelia pavojų vairavimui, bet ir gali padidinti degalų sąnaudas, o pats automobilis kelyje nebus toks stabilus.

Kai kurie naujesni automobiliai turi automatinę sistemą, kuri praneša vairuotojui, jeigu padangose pradeda trūkti oro.

Kodėl verta plauti automobilį?

Daugelis tą daro dėl labai paprastos priežasties, jog mašina gražiau atrodytų, mat po ilgesnio laiko arba kelionės šlapia kelio danga automobilis tikrai pakeis savo išvaizdą. Tačiau šiuos nešvarumus svarbu pašalinti ir dėl dar vienos priežasties.

Žiemą kartu su purvu gali patekti ir daugybė druskų, kuriomis barstomi keliai. Būtent dėl jų pažeidžiama mašina. Ir tik plaunant ją periodiškai galima to išvengti. Žinoma, yra ir dar efektyvesnių priemonių, pavyzdžiui, padengti vašku arba kažkokia alternatyvia danga. Taip pat kai kurios mašinos iš apačios yra dengiamos antikoroziniu sluoksniu, kuris apsaugo automobilį nuo tokio neigiamo aplinkos poveikio. Tačiau padėti gali ir paprasčiausias plovimas.

Pr2022/012

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite