Kaip pasirinkti padangas?

Sakoma, kad niekada nereikia gailėti pinigų dalykams, kurie jus laiko ant žemės: avalynė, lova bei padangos. Kai važiuosite slidžiu keliu lyjant arba sningant, būtent padangos rūpinsis, kad neprarastumėte kontrolės. Taigi, kaip pasirinkti padangas, kurios būtų saugios ir tenkintų jūsų poreikius?

Dydį rinkitės pagal gamintojo rekomendacijas

Nors vairuotojai mėgsta „atnaujinti“ senus automobilius apaudami juos dideliais ratlankiais bei žemo profilio padangomis, dažniausiai tai nėra saugu.

Kiekvienas automobilio gamintojas, atsižvelgiant į variklio galią, automobilio svorį ir kitas ypatybes, nustato optimaliausius ratlankių bei padangų dydžius. Naudodami nestandartinio dydžio padangas rizikuojate pakenkti valdomumui bei pažeisti važiuoklės elementus.

Rekomenduojamų padangų dydžių lentelę galite rasti vartotojo vadove, ant vidinės automobilio durelių pusės, statramsčio arba vidinės bako dangtelio pusės.

Kokį protektoriaus dizainą pasirinkti?

Pažvelgus į padangas galima pastebėti, kad, neskaitant dydžio, vienintelis matomas skirtumas tarp jų yra slypi protektoriaus dizaine. Nuo protektoriaus dizaino priklauso kaip automobilis valdosi tam tikromis sąlygomis, koks padangų triukšmo lygis ir kaip greitai jos dėvisi. Konkrečių dizainų yra labai daug, bet beveik visus juos galima suskirstyti į kelias kategorijas.

Simetrinis

Pats populiariausias padangų protektoriaus dizainas yra simetrinis. Jame dažniausiai dominuoja išilginiai grioveliai, blokeliai, kartais „X“ formos raštai. Simetrinės padangos įprastai nėra skirtos sportui – jos kelia mažiau triukšmo už kitas rūšis, yra ilgaamžės, o kaina mažesnė.

Asimetrinis

Toks protektorius yra sudarytas iš išorinės ir vidinės dalių. Kadangi jos skiriasi, galima pasiekti efektyvesnį vandens sklaidymą bei trumpesnį stabdymo kelią įvairiomis aplinkybėmis. Padangos negalima montuoti bet kaip – yra nurodyta vidinė bei išorinė pusės.

Kryptinis

Dar žinomas „eglutės“ pavadinimu, kryptinis protektorius yra pats sportiškiausias. Jis puikiai sklaido vandenį net ir važiuojant dideliu greičiu, o dėka „V“ formos protektoriaus užtikrinamas puikus sukibimas su kelio danga.

Vasarinės, žieminės ar universalios?

Jeigu svarstote, ar pirkti būtent tam tikram sezonui skirtas, ar universalias padangas – reikėtų įvertinti savo poreikius ir padangų savybes. Universalios padangos nėra tokios geros žiemą, kaip žieminės. Taip pat jos neužtikrins tokio gero sukibimo vasarą, kaip vasarinės.

Nuolat keliaujantys, dažnai su atšiauriomis sąlygomis susiduriantys vairuotojai turėtų naudoti skirtingus padangų komplektus skirtingiems sezonams – taip būsite užtikrinti savo ir kitų saugumu net ir vasaros kaitroje bei žiemos pūgose.

Universalios padangos nėra tokios efektyvios, bet gali patenkinti eilinio vairuotojo poreikius visais metų laikais. Negana to, nereikia rūpintis kasmetiniu padangų montavimu!

pr2021/169

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite