Kaip pasirinkti padangas?

Sakoma, kad niekada nereikia gailėti pinigų dalykams, kurie jus laiko ant žemės: avalynė, lova bei padangos. Kai važiuosite slidžiu keliu lyjant arba sningant, būtent padangos rūpinsis, kad neprarastumėte kontrolės. Taigi, kaip pasirinkti padangas, kurios būtų saugios ir tenkintų jūsų poreikius?

Dydį rinkitės pagal gamintojo rekomendacijas

Nors vairuotojai mėgsta „atnaujinti“ senus automobilius apaudami juos dideliais ratlankiais bei žemo profilio padangomis, dažniausiai tai nėra saugu.

Kiekvienas automobilio gamintojas, atsižvelgiant į variklio galią, automobilio svorį ir kitas ypatybes, nustato optimaliausius ratlankių bei padangų dydžius. Naudodami nestandartinio dydžio padangas rizikuojate pakenkti valdomumui bei pažeisti važiuoklės elementus.

Rekomenduojamų padangų dydžių lentelę galite rasti vartotojo vadove, ant vidinės automobilio durelių pusės, statramsčio arba vidinės bako dangtelio pusės.

Kokį protektoriaus dizainą pasirinkti?

Pažvelgus į padangas galima pastebėti, kad, neskaitant dydžio, vienintelis matomas skirtumas tarp jų yra slypi protektoriaus dizaine. Nuo protektoriaus dizaino priklauso kaip automobilis valdosi tam tikromis sąlygomis, koks padangų triukšmo lygis ir kaip greitai jos dėvisi. Konkrečių dizainų yra labai daug, bet beveik visus juos galima suskirstyti į kelias kategorijas.

Simetrinis

Pats populiariausias padangų protektoriaus dizainas yra simetrinis. Jame dažniausiai dominuoja išilginiai grioveliai, blokeliai, kartais „X“ formos raštai. Simetrinės padangos įprastai nėra skirtos sportui – jos kelia mažiau triukšmo už kitas rūšis, yra ilgaamžės, o kaina mažesnė.

Asimetrinis

Toks protektorius yra sudarytas iš išorinės ir vidinės dalių. Kadangi jos skiriasi, galima pasiekti efektyvesnį vandens sklaidymą bei trumpesnį stabdymo kelią įvairiomis aplinkybėmis. Padangos negalima montuoti bet kaip – yra nurodyta vidinė bei išorinė pusės.

Kryptinis

Dar žinomas „eglutės“ pavadinimu, kryptinis protektorius yra pats sportiškiausias. Jis puikiai sklaido vandenį net ir važiuojant dideliu greičiu, o dėka „V“ formos protektoriaus užtikrinamas puikus sukibimas su kelio danga.

Vasarinės, žieminės ar universalios?

Jeigu svarstote, ar pirkti būtent tam tikram sezonui skirtas, ar universalias padangas – reikėtų įvertinti savo poreikius ir padangų savybes. Universalios padangos nėra tokios geros žiemą, kaip žieminės. Taip pat jos neužtikrins tokio gero sukibimo vasarą, kaip vasarinės.

Nuolat keliaujantys, dažnai su atšiauriomis sąlygomis susiduriantys vairuotojai turėtų naudoti skirtingus padangų komplektus skirtingiems sezonams – taip būsite užtikrinti savo ir kitų saugumu net ir vasaros kaitroje bei žiemos pūgose.

Universalios padangos nėra tokios efektyvios, bet gali patenkinti eilinio vairuotojo poreikius visais metų laikais. Negana to, nereikia rūpintis kasmetiniu padangų montavimu!

pr2021/169

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite