Kaip pasirinkti padangas?

Sakoma, kad niekada nereikia gailėti pinigų dalykams, kurie jus laiko ant žemės: avalynė, lova bei padangos. Kai važiuosite slidžiu keliu lyjant arba sningant, būtent padangos rūpinsis, kad neprarastumėte kontrolės. Taigi, kaip pasirinkti padangas, kurios būtų saugios ir tenkintų jūsų poreikius?

Dydį rinkitės pagal gamintojo rekomendacijas

Nors vairuotojai mėgsta „atnaujinti“ senus automobilius apaudami juos dideliais ratlankiais bei žemo profilio padangomis, dažniausiai tai nėra saugu.

Kiekvienas automobilio gamintojas, atsižvelgiant į variklio galią, automobilio svorį ir kitas ypatybes, nustato optimaliausius ratlankių bei padangų dydžius. Naudodami nestandartinio dydžio padangas rizikuojate pakenkti valdomumui bei pažeisti važiuoklės elementus.

Rekomenduojamų padangų dydžių lentelę galite rasti vartotojo vadove, ant vidinės automobilio durelių pusės, statramsčio arba vidinės bako dangtelio pusės.

Kokį protektoriaus dizainą pasirinkti?

Pažvelgus į padangas galima pastebėti, kad, neskaitant dydžio, vienintelis matomas skirtumas tarp jų yra slypi protektoriaus dizaine. Nuo protektoriaus dizaino priklauso kaip automobilis valdosi tam tikromis sąlygomis, koks padangų triukšmo lygis ir kaip greitai jos dėvisi. Konkrečių dizainų yra labai daug, bet beveik visus juos galima suskirstyti į kelias kategorijas.

Simetrinis

Pats populiariausias padangų protektoriaus dizainas yra simetrinis. Jame dažniausiai dominuoja išilginiai grioveliai, blokeliai, kartais „X“ formos raštai. Simetrinės padangos įprastai nėra skirtos sportui – jos kelia mažiau triukšmo už kitas rūšis, yra ilgaamžės, o kaina mažesnė.

Asimetrinis

Toks protektorius yra sudarytas iš išorinės ir vidinės dalių. Kadangi jos skiriasi, galima pasiekti efektyvesnį vandens sklaidymą bei trumpesnį stabdymo kelią įvairiomis aplinkybėmis. Padangos negalima montuoti bet kaip – yra nurodyta vidinė bei išorinė pusės.

Kryptinis

Dar žinomas „eglutės“ pavadinimu, kryptinis protektorius yra pats sportiškiausias. Jis puikiai sklaido vandenį net ir važiuojant dideliu greičiu, o dėka „V“ formos protektoriaus užtikrinamas puikus sukibimas su kelio danga.

Vasarinės, žieminės ar universalios?

Jeigu svarstote, ar pirkti būtent tam tikram sezonui skirtas, ar universalias padangas – reikėtų įvertinti savo poreikius ir padangų savybes. Universalios padangos nėra tokios geros žiemą, kaip žieminės. Taip pat jos neužtikrins tokio gero sukibimo vasarą, kaip vasarinės.

Nuolat keliaujantys, dažnai su atšiauriomis sąlygomis susiduriantys vairuotojai turėtų naudoti skirtingus padangų komplektus skirtingiems sezonams – taip būsite užtikrinti savo ir kitų saugumu net ir vasaros kaitroje bei žiemos pūgose.

Universalios padangos nėra tokios efektyvios, bet gali patenkinti eilinio vairuotojo poreikius visais metų laikais. Negana to, nereikia rūpintis kasmetiniu padangų montavimu!

pr2021/169

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite