Kaip neapsigauti su maltos kavos kokybe?

Ar pasvarstėte, kodėl verta pirkti maltą kavą? Pagrindinė priežastis, kodėl degiau perkama malta kava, yra patogumas.

Maltos kavos galite rasti bet kur ir laikyti ją daug lengviau nei kavos pupeles. Taip pat yra daug skirtingų rūšių ir gamintojų prekių ženklų. Tereikia įmesti kaušelį į kavos virimo aparatą ir jį įjungti. Tai reiškia, kad jums nereikės pirkti kavos malūnėlio kavos pupelėms tolygiai sumalti.

Malta kava gali pasiūlyti puikios kavos už priimtiną kainą, leis sutaupyti daug laiko ir energijos. Malta kava – patogu, greita ir skanu. Sumaltos kavos naudojimo trūkumas yra toks, jūs aukojate skonį… Kava pasensta per kelias minutes po malimo. Tai reiškia, kad aliejai, kuriuose yra visi skanūs kavos skoniai ir aromatai, išgaruoja ir lieka mažiau kvapni.

Kitas maltos kavos trūkumas yra tas, kad ji paprastai būna tik 2 malimo dydžių: filtro ir espreso, o tai reiškia, kad ji gali netikti jūsų virimo būdui. Esmė ta, kad šviežiai skrudintos, šviežiai maltos kavos pupelės tiesiog suteikia geriausio skonio kavą, tačiau žinome, kad ne visada įmanoma pačiam sumalti pupeles.

Kaip neapsigauti perkant kavos pupeles?

Rinkite vienos kilmės specialią kavą

Pagrindiniai privalumai: atsekamumas, per laiką nekintanti kokybė, didesnė skonio kontrolė. Kaip atpažinti kavos kilmę? Ieškokite kilmės, nurodydami konkretų ūkį, „Finca“ arba „Estate“. Jei kava tikrai yra ieškomos kilmės, tai bus nurodyta pakuotėje.

Skrudinimo lygis

Vienas iš būdų paslėpti prastą kavos kokybę yra per daug suskrudinti pupeles. Kai skrudinate skirtingų dydžių iš skirtingų ūkių ir veislių mišinį, matote, kad mažesnės pupelės per daug sukepa. Rezultatas – deginantis skonis su kartoku prieskoniu. Vienos kilmės specialios kavos pupelės yra panašaus dydžio ir panašaus drėgnumo. Todėl skrudinimas yra nuoseklesnis, o skonis ir aromatai yra puikūs.

Kaip atpažinti? Jei pupelių nejaučiate ir nematote, ant pakuotės ieškokite kilmės informacijos ir kepimo profilio (lengvas, vidutinis arba aukštas). Jei jaučiate pupelių kvapą ir matote tamsiai blizgančią kavą  su degėsių kvapu, ji yra perskrudinta. Lengvai skrudinta vienos kilmės speciali kava yra šviesiai ruda, neblizga ir neįtikėtinai kvepia. Vidutinio aukšto skrudinimo režimas taip pat tinka espreso kavai, todėl šiam paruošimo būdui nereikia pirkti itin skrudintų pupelių.

pr2023/16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite