Kaip keitėsi krūtų implantai pastaraisiais dešimtmečiais?

Noras atrodyti gražiai – visiškai normali žmogaus savybė. Žinoma, kiekvienas grožį suvokia savaip: vieniems tai prabangūs papuošalai, kitiems nepriekaištingai atliktas makiažas, dar kitiems – įsivaizduojamus standartus atitinkanti figūra. Visgi, pastaroji ne visuomet pasiekiama lengvai, o kartais tik pasitelkus plastinę operaciją. Viena iš populiariausių kosmetinių chirurginių procedūrų jau pakankamai ilgą laiką yra krūtų didinimas. Kokia pažanga įvyko per pastaruosius dešimtmečius ir kaip keitėsi jos metu naudojami implantai?

Pirmieji krūtų didinimo eksperimentai

Pirmieji tokių plastinių operacijų bandymai atlikti 1890-aisiais. 1895 metais chirurgas Vincenz Czerny paskelbė pirmąją krūties didinimo operacijos, skirtos asimetrijai ištaisyti, ataskaitą. Procedūros metu lipoma (gerybinis minkštųjų audinių auglys) buvo perkelta iš pacientės nugaros į krūtį. Kitas chirurgas Robert Gersuny eksperimentavo į moterų krūtis sušvirkšdamas parafino, tačiau tokių veiksmų rezultatai buvo pražūtingi.

Pirmoji XX amžiaus pusė, kai dabar visiems žinomų krūtų implantų dar neegzistavo, paženklinta daugybe nesąžiningų ir nemokšiškų bandymų padidinti moters biustą. Jų metu buvo naudojamos tokios medžiagos: dramblio kaulas, stikliniai rutuliai, įvairūs aliejai, bičių vaškas, šilkas, ožkų pienas, teflonas ir dar daugiau. Visiškai nenuostabu, kad tuometinės procedūros nebuvo nei veiksmingos, nei saugios.

Silikoninių krūtų implantų atsiradimas

Pirmoji krūtų didinimo operacija naudojant silikoninius implantus buvo atlikta dviejų chirurgų, Frank Gerow ir Thomas Cronin, praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Jie patys ir sugalvojo tokią idėją, pastebėję, jog plastikinis kraujo maišelis jį suspaudus primena krūties audinį. 1962-aisiais 29 metų teksasietė Timmie Jean Lindsey tapo pirmąja moterimi, kuriai sudėti silikoniniai krūtų implantai.

Pastarieji buvo žymiai pranašesni už anksčiau biusto didinimo operacijose naudotas priemones. Jie ne tik atrodė, bet ir buvo juntami kur kas natūraliau. Be to, kilus komplikacijoms, silikoninius implantus buvo lengviau pašalinti, mažiau pažeidžiant aplinkinius krūties audinius. Tačiau ir šis metodas dar nebuvo visiškai patikimas.

1992 metais JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) paragino paskelbti savanorišką silikoninių implantų naudojimo moratoriumą. Taip buvo skatinama atlikti daugiau tyrimų, patvirtinančių šių priemonių saugumą.

Druskos tirpalo krūtų implantų sukūrimas

Septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo sukurti ir druskos tirpalo krūtų implantai. Juos sukūrė Prancūzijos kompanija. Nepaisant to, kad šios priemonės atrodė ir buvo juntamos ne taip natūraliai, jos reikalavo mažiau invazinės įterpimo procedūros, po kurios likdavo ne tokie pastebimi randai. Be to, fiziologiniu tirpalu užpildyti implantai buvo saugesni plyšimo atveju.

Šiuolaikinių krūtų implantų evoliucija

Per pastaruosius du dešimtmečius krūtų plastinėms operacijoms naudojami implantai labai pasikeitė. 2006 metais FDA visiškai patvirtino silikoninius implantus. Jų gamintojai eksperimentavo tiek su skirtingų išorinių apvalkalų storiu, tiek su užpildo medžiagos tankiu. Buvo pristatytos tekstūrą turinčios priemonės, skirtingos jų formos ir profiliai. Vien JAV pagaminta daugiau nei 240 stilių 8300 modelių silikoninių implantų.

Krūtų didinimas šiandien

Krūtų implantų forma, pojūtis, ilgaamžiškumas ir saugumas vis dar išlieka svarbios tyrimų sritys. Šiandien yra kur kas daugiau galimybių, leidžiančių atlikti labiau individualizuotas plastines operacijas. Vizualinės priemonės padeda pacientams lengviau įsivaizduoti chirurginės procedūros rezultatus, todėl jaučiamasi kur kas ramiau ir užtikrinčiau.

Krūtų implantai jau seniai nebėra naujovė, tačiau laikui bėgant jie keičiasi. Pasitelkiant pažangias technologijas sukuriamos itin natūraliai atrodančios ir saugios priemonės. Jei ir jūs jau kurį laiką svajojate apie išvaizdos pokyčius, galbūt verta jiems pagaliau ryžtis? Pasitikėkite savimi ir spinduliuokite gera nuotaika – juk tai bene geriausias papuošalas.

Užsak. Nr.2020/37.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite