Kaip išsirinkti urną, jei ji parduodama internetu?

Urnos perkamos ne kasdien, tad natūraliai kils daug klausimų, kaip prireikus išsirinkti tinkamą.

Urna yra svarbus sprendimas mylimam žmogui, nes šis aksesuaras ne tik atlieka savo vaidmenį praktikoje, bet ir yra ilgalaikis atsisveikinimo su mylimu žmogumi prisiminimas. Kadangi galima rinktis iš daugybės formų ir spalvų, lengva pasiklysti tarp daugybės pasiūlymų. Todėl mes sukūrėme bendrą vadovą, kuris padės jums nuspręsti, kuri urna geriausiai tinka jūsų situacijai ir poreikiams.

Urną rinkitės pagal dydį. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Jei nuspręsite urną užkasti į žemę, urnos dydis neribojamas – galite rinktis laisvai.

Tačiau jei planuojate urną laikyti kolumbariume, gaukite daugiau informacijos apie jūsų pasirinkimui tinkamą kolumbariumo dydį. Taip pat įvertinkite, ar ateityje šioje nišoje bus kitų urnų, ar tai vienintelė urna toje vietoje. Nepamirškite viską apgalvoti išmintingai.

Ar urna turi būti kompaktiška? Urnas puikiomis kainomis galite rasti internete: anaka.lt el. parduotuvėje, o svetainėje prie kiekvienos prekės yra pažymėtas urnos dydis, tad gerai įsižiūrėję neapsiriksite, elektroninė parduotuvė itin patogi.

Iš kokios medžiagos bus pagaminta urna? Ar jos skiriasi?

Urnoms gaminti naudojamos įvairios medžiagos – akmuo, medis, stiklas, metalas, plastikas, molis ir kt. Taip pat galite įsigyti urnas iš ekologiškų medžiagų – po užkasimo tokios urnos per trumpą laiką suirs. Urnos svoris, kaina ir išskirtinumas priklauso nuo medžiagos. Jei planuojate laidotuves lauke, atsižvelkite į metų laiką ir oro sąlygas. Jei urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite jos naudojimo laiką.

Galite rinktis pagal dizainą. Jei mėgstate puošnų dizainą, rinkitės urnas iš stiklo ar akmens, ypač jei jas laikysite namuose.

Biudžetas, kurį galite skirti urnai, taip pat yra svarbu, tad prieš pirkdami turite apie tai pasvarstyti.

Kremavimo urnos gali būti nuo labai paprastų iki nebrangių ir brangių iki unikalių. Sunkiais taupymo ar laidotuvių atidėjimo laikais išlaidos gali atrodyti didelės, tačiau labai svarbu mokėti kiek įmanoma daugiau arba neviršyti savo lūkesčių. Nesąžiningi laidotuvių organizatoriai urnų kainą kartais slepia bendrųjų paslaugų sąskaitose – netapkite šios aferos auka ir žinokite, kiek urna jums kainuoja.

Bendroji darna su aplinka taip pat yra svarbus veiksnys

Urnos būna su dviguba kapsule ir be kapsulių. Rinkdamiesi urną, turite žinoti, kur dėsite  mirusiojo pelenus. Yra du būdai: pirmasis – supilti pelenus į specialią kapsulę, o po to kapsulę įdėti į urną; antrasis – pelenus supilti tiesiai į urną ir uždaryti. Esminio skirtumo čia nėra – abiem atvejais pelenai yra saugūs ir gerai laikomi.

Vieta, gėlės, muzika, spalvos – jei viskas gerai, aplinka bus graži.

Organizuodami laidotuves visada atsižvelkite į metų laiką, mirusiojo amžių ir religines ypatybes. Natūralu, kad urna dažniausiai būna laidotuvių centre, todėl renkantis reikėtų atsižvelgti ir į kitus laidotuvių atributus – visas svarbias detales sujungti į visumą.

Būkite atsargūs rinkdamiesi urnų pardavėją, nes visuose regionuose yra ir prastos kokybės gaminių. Pasirinkus ne pigiausią urną, rizika mažesnė, tačiau rinktis brangiausią urną gali ir nevertėti. Pasikalbėkite su pardavėju ir paklauskite gamintojo.

pr2022/065

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite