Kaip išsirinkti urną, jei ji parduodama internetu?

Urnos perkamos ne kasdien, tad natūraliai kils daug klausimų, kaip prireikus išsirinkti tinkamą.

Urna yra svarbus sprendimas mylimam žmogui, nes šis aksesuaras ne tik atlieka savo vaidmenį praktikoje, bet ir yra ilgalaikis atsisveikinimo su mylimu žmogumi prisiminimas. Kadangi galima rinktis iš daugybės formų ir spalvų, lengva pasiklysti tarp daugybės pasiūlymų. Todėl mes sukūrėme bendrą vadovą, kuris padės jums nuspręsti, kuri urna geriausiai tinka jūsų situacijai ir poreikiams.

Urną rinkitės pagal dydį. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Jei nuspręsite urną užkasti į žemę, urnos dydis neribojamas – galite rinktis laisvai.

Tačiau jei planuojate urną laikyti kolumbariume, gaukite daugiau informacijos apie jūsų pasirinkimui tinkamą kolumbariumo dydį. Taip pat įvertinkite, ar ateityje šioje nišoje bus kitų urnų, ar tai vienintelė urna toje vietoje. Nepamirškite viską apgalvoti išmintingai.

Ar urna turi būti kompaktiška? Urnas puikiomis kainomis galite rasti internete: anaka.lt el. parduotuvėje, o svetainėje prie kiekvienos prekės yra pažymėtas urnos dydis, tad gerai įsižiūrėję neapsiriksite, elektroninė parduotuvė itin patogi.

Iš kokios medžiagos bus pagaminta urna? Ar jos skiriasi?

Urnoms gaminti naudojamos įvairios medžiagos – akmuo, medis, stiklas, metalas, plastikas, molis ir kt. Taip pat galite įsigyti urnas iš ekologiškų medžiagų – po užkasimo tokios urnos per trumpą laiką suirs. Urnos svoris, kaina ir išskirtinumas priklauso nuo medžiagos. Jei planuojate laidotuves lauke, atsižvelkite į metų laiką ir oro sąlygas. Jei urna bus laikoma kolumbariume, įvertinkite jos naudojimo laiką.

Galite rinktis pagal dizainą. Jei mėgstate puošnų dizainą, rinkitės urnas iš stiklo ar akmens, ypač jei jas laikysite namuose.

Biudžetas, kurį galite skirti urnai, taip pat yra svarbu, tad prieš pirkdami turite apie tai pasvarstyti.

Kremavimo urnos gali būti nuo labai paprastų iki nebrangių ir brangių iki unikalių. Sunkiais taupymo ar laidotuvių atidėjimo laikais išlaidos gali atrodyti didelės, tačiau labai svarbu mokėti kiek įmanoma daugiau arba neviršyti savo lūkesčių. Nesąžiningi laidotuvių organizatoriai urnų kainą kartais slepia bendrųjų paslaugų sąskaitose – netapkite šios aferos auka ir žinokite, kiek urna jums kainuoja.

Bendroji darna su aplinka taip pat yra svarbus veiksnys

Urnos būna su dviguba kapsule ir be kapsulių. Rinkdamiesi urną, turite žinoti, kur dėsite  mirusiojo pelenus. Yra du būdai: pirmasis – supilti pelenus į specialią kapsulę, o po to kapsulę įdėti į urną; antrasis – pelenus supilti tiesiai į urną ir uždaryti. Esminio skirtumo čia nėra – abiem atvejais pelenai yra saugūs ir gerai laikomi.

Vieta, gėlės, muzika, spalvos – jei viskas gerai, aplinka bus graži.

Organizuodami laidotuves visada atsižvelkite į metų laiką, mirusiojo amžių ir religines ypatybes. Natūralu, kad urna dažniausiai būna laidotuvių centre, todėl renkantis reikėtų atsižvelgti ir į kitus laidotuvių atributus – visas svarbias detales sujungti į visumą.

Būkite atsargūs rinkdamiesi urnų pardavėją, nes visuose regionuose yra ir prastos kokybės gaminių. Pasirinkus ne pigiausią urną, rizika mažesnė, tačiau rinktis brangiausią urną gali ir nevertėti. Pasikalbėkite su pardavėju ir paklauskite gamintojo.

pr2022/065

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite